اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان شورا‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۸۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا از اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌ها خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: این هیئت تا آخر وقت دیروز فرصت داشت آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت و اعتراضات داوطلبان انتخابات شورا‌ها را به وزارت کشور اعلام کند که این کار را انجام داد.
​ سید حمیدرضا کاظمی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: امروز وزارت کشور، اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها را به فرمانداری‌ها آغاز کرد و فرمانداری‌ها در جریان صلاحیت داوطلبان قرار گرفتند و تا پیش از بیستم که نخستین روز تبلیغات است به اطلاع داوطلبان خواهند رساند.
وی اضافه کرد: در شهر‌های کشور ۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر نام نویسی کرده بودند که پس از رسیدگی هیئت‌های اجرایی در سراسر کشور و سپس هیئت نظارت استان‌ها و شهرستان‌ها در سراسر کشور، بحث در صلاحیت یازده هزار و ۳۹۷ نفر، مطرح شد که هشت هزار و ۸۵ نفر اعتراض کردند و ۶ هزار و ۳۹۸ نفر هم به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات کشور اعتراض کرده بودند که صلاحیت هزار و ۴۷۲ نفر مورد تایید قرار گرفت و به وزارت کشور اعلام شد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: در کل روستا‌های کشور، ۲۴۵ هزار و ۹۹۴ نفر نام نویسی کرده بودند که امروز آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت شورا‌های روستاهاست و پس از رسیدگی به صلاحیت ها، صلاحیت ۲۲۵ هزار و ۵۵۴ نفر مورد تایید قرار گرفته است و چهار هزار و ۳۸۸ نفر هم در سراسر کشور انصراف دادند.
آقای کاظمی افزود: در سطح کشور در بین شهرستان‌ها و شهرها، ۸ شهر داشتیم که با توجه به تعداد کم نام نویسی کنندگان، به حد نصاب نرسید و در جلسه با وزارت کشور قرار شد برای آن تدبیری اندیشیده شود.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا اضافه کرد: برای روستا‌ها هم تعدادی ثبت نام نکرده بودند که باید پس از انتخابات با هماهنگی وزارت کشور، برای این روستا‌ها هم چاره اندیشی شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °