چرا مردم به یارانه نیاز پیدا می‌کنند؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
قاضی زاده هاشمی: وقتی فاصله طبقاتی، توزیع اقتصاد ناعادلانه و تفاوت طبقات مختلف ایجاد شود، مجبور به پرداخت یارانه می‌شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: نحوه توزیع یارانه در کشور ما اشکال اساسی دارد، چون گرانی ایجاد می‌کند.

وی افزود: مجموعه خدمات یارانه‌‍ای و بیمه‌ای را به یک سامانه هوشمند متصل می‌کنیم و بر اساس نیاز خانوار در سال، یارانه هوشمند پرداخت می‌شود.
 
فشار مالیاتی بر مصرف کنندگان در ایران بسیار بالاست

قاضی زاده هاشمی: باید مالیات از اشخاص حقوقی را کاهش دهیم و به سمت دریافت مالیات بر حسب مصرف یا درآمد هدایت کنیم.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که «نظام جامع بیمه، مالیات و حمایت» را طراحی کردیم، گفت: این نظامی را که در حال طراحی آن هستیم، هوشمند است و همه مجموعه خدمات یارانه و بیمه حمایت به این سامانه وصل می‌شوند.
آقای سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت شما برای ساماندهی یارانه‌ها چیست؟ افزود: یارانه زمانی مورد نیاز است و وظیفه دولت هاست که آن را بپردازند که شکاف طبقاتی ایجاد شده باشد؛ وقتی قدرت خرید در یک جامعه مانند کشور ما فاصله زیادی گرفته باشد که بنا بر گزارش‌هایی براساس نسبت درآمد دهک بالاتر به پایین‌ترین دهک، حدود ۱۵ و نیم برابر است.
وی ادامه داد: زمانی که شکاف طبقاتی زیاد می‌شود و توزیع اقتصاد، ناعادلانه و ساختار‌ها استضعاف گر است و زمانی که تفاوت میان طبقات مختلف اجتماعی بین مناطق مختلف کشور داریم و مجبوریم جبران کنیم که راه آن، یارانه است.
آقای قاضی زاده هاشمی با بیان این که نحوه توزیع یارانه در کشور ما اشکال اساسی دارد افزود: این نحوه بر مبنای تعدیل قیمت‌ها تولید پول و یارانه را توزیع می‌کند به عبارتی بهتر، گرانی را خلق می‌کند و هزینه‌های عمومی را بالا می‌برد و از این محل، منابعی را ایجاد و سپس توزیع می‌کند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که من مخالف هدفمند کردن یارانه‌های پنهان عجیب و غریب نیستم، گفت: ما چند ده برابر یارانه مستقیمی که پرداخت می‌کنیم یارانه پنهان می‌پردازیم و هر میزان پول ملی کاهش می‌یابد، شکاف قیمتی در حال افزایش است.
آقای قاضی زاده هاشمی افزود: زمانی در گاز، ۶۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان می‌پرداختیم که اکنون تا دو برابر آن را ذکر می‌کنند.
وی با بیان این که نظام جامعی را به عنوان «نظام جامع بیمه، مالیات و حمایت» طراحی کردیم گفت: این سامانه برای تک تک خانوار‌های ایرانی شناسنامه‌ای را در نظر می‌گیرد و مردم به سه گروه تقسیم می‌شوند؛ آن‌هایی که درآمدشان بیش از هزینه ماهیانه شان است؛ آن‌هایی که درآمدشان کمتر از هزینه‌های شان است و آن‌هایی که سر به سر هستند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: نظامی که در حال طراحی آن هستیم، هوشمند است و همه مجموعه خدمات یارانه و بیمه حمایت به این سامانه وصل می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °