آغاز «طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۸۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶
«بهارانه کتاب ۱۴۰۰» ازامروز (۱۷ خردادماه ۱۴۰۰) با حضور ۸۶۰ کتابفروشی از سراسر کشور، کار خود را آغاز می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» سقف مجاز خرید برای هر خریدار دو میلیون ریال است و خریداران می‌توانند از ۱۷ تا ۲۳ خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰درصدی خریداری کنند.

از مجموع ۸۶۰ کتابفروشی عضو طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰، ۱۲۴ کتابفروشی در استان تهران و ۷۳۶ کتابفروشی در سایر استان‌ها هستند.

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰، به تفکیک هر استان، روی سایت طرح‌های فصلی کتاب قابل مشاهده است

بنابر اعلام روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند. در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

این طرح که از آن با عنوان طرح‌های فصلی فروش کتاب یاد می‌شود از جمله امکاناتی است که کتابفروشان وجود آن را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کرونا ضروری می‌دانند.

این طرح هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است، در آخرین دوره که زمستانه کتاب ۱۳۹۹ بود، ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت فعال داشته‌اند.
 
آزاده نظر بلند ؛ معاون کتاب و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران در ارتباط با برنامه روی خط خبر شبکه خبر؛ جزئیات این طرح را تشریح کرد: 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °