قاضی زاده هاشمی: تورم اصلی‌ترین مساله امروز کشور است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۰۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تورم؛ منشا بیکاری، بی عدالتی، فقر و نابرابری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قاضی زاده هاشمی شب گذشته در پایان برنامه گفت و گوی ویژه خبری افزود: مالیات دائمی از سمت فقرا به سمت اغنیاء است و از این رو محوری‌ترین موضوعی که هدف گذاری کرده ایم مهار تورم است.
 
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ایران از نظر علم و فناوری مدیریت اقتصادی تزانزیت منطقه و حجم نقدینگی این ظرفیت را دارد که به محور اقتصاد منطقه ۶۰۰ میلیونی تبدیل شود.
 
آقای قاضی زاده هاشمی درباره نوع ویژه به واردات کالا‌ها به کشور افزود: ما باید یک ایران بزرگ اقتصادی سیاسی در بازار بزرگ ۶۰۰ میلیونی در منطقه تشکیل دهیم یعنی راه توسعه ایران در این است که این بازار هزار میلیارد دلاری نقش ویژه خود را به ویژه با تشکیل شرکت‌های زنجیره تولید بین ایران با یک و یا ایران با چند کشور شکل گیرد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه ممکن است در داخل تولید دستگاه ام آر‌ای یا هواپیما به صرفه نباشد، اما این مهم می‌تواند در مشارکت با کشور‌های منطقه نتیجه دهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در موضوع خودرو نیز هم اکنون برای اینکه از اشتغال هموطنانمان حفاظت کنیم واردات را می‌بندیم که البته این خود باعث می‌شود هموطنان از کیفیت آن راضی نباشند چرا که به صورت انحصاری در آمده است، اما در همین زمینه می‌توان با مشارکت کشور‌های منطقه فرم خودرو و یا اجزای مهم دیگر آن یک زنجیره تولید شکل داد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۶.۹۹°