طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 24 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۱۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی شامل ۲۲۶ هزار خودرو از فردا سه شنبه اجرا خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری درباره اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توفیقی (خودرو‌ها) افزود: از فردا این طرح اجرایی خواهد شد و از فردا طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو‌های رسوبی پارکنیگ‌های سراسر کشور را که هزار و ۲۱۳ پارکینگ است، اجرایی خواهیم کرد.

وی گفت: هم اکنون ۲۲۶ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌های توزیع شده و میانگین زمان توقیف خودرو‌ها در این پارکینگ‌ها دو و نیم سال است.

سردار هادیان فر این طرح از فردا اجرایی خواهد شد و به مناسبت یوم الله خرداد به مدت دو ماه این طرح اجرایی خواهد شد. یکهزار و ۲۰۰ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ اجرای این طرح را برعهده دارند و خودرو‌های توقیفی قبل از سال ۹۹ می‌تواند از این طرح ویژه بهره‌مند شود و مشمول این ترخیص خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد خودرو‌های توقیفی مربوط به تخلف‌های راهوری تصادفات است و ۴۰ درصد مربوط به حوزه انتظامی اعم از پلیس آگاهی، مواد مخدر و ... است که دستور قضایی دارد و عمده کسانی که در حوزه قضایی خودروی آن‌ها توقیف شده است برای ترخیص حتما نیاز به دستور قضایی دارند.

فرمانده راهور ناجا گفت: همچنین برای ترخیص خودرو‌ها داشتن معاینه فنی الزامی نیست و خودرو‌ها بعد از ترخیص می‌تواند برای دریافت معاینه فنی مراجعه کند.

وی افزود: همچنین خودرو‌هایی که سن فرسودگی آن‌ها زیر ۲۰ سال در خودرو‌های شخصی و زیر ۱۵ سال در خودرو‌های عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود و در بحث ترخیص موتورسیکلت‌ها نیز هنوز طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °