عمل به عدل و حق وظیفه همه ماست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۱۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: همه همکاران عزیز ما در دستگاه قضایی در سراسر کشور باید دقت کنند که در اقدام و عمل، توجه به حق و عدل وظیفه همه ماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه افزود: باید دقت کرد که مسیر ما، مسیر اجرای عدالت و عمل به حق است و نباید شرایط به هر شکلی که پیش رود، ما را دچار چرخش‌هایی کند.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مسئولان عالی این قوه تصریح کرد: باید به گونه‌ای مدیریت کنید که در حوزه تحت مسئولیت شما، توجه به حق و عدل دچار مشکل نشود.

وی گفت: اگر در این روز‌ها بخش‌هایی از قوه قضائیه مورد هجمه قرار گرفت، نه در زمان کنونی، بلکه باید در زمان مناسب خود مثلا ۲۰ روز یا یک ماه دیگر یا در هفته قوه قضائیه به این شبهات و هجمه‌ها پاسخ داد.

رئیس دستگاه قضا افزود: حتما با مشورت با مسئولان ارشد قوه قضائیه در زمان مناسب خود توضیحات لازم را بیان کنید تا ذهن‌ها مشوش نشود.

وی بار دیگر تاکید کرد: الان زمان مناسب برای پاسخگویی نیست، باید در زمان مناسب این کار انجام شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در آستانه هفته قوه قضائیه هستیم از مسئولان این قوه خواست حتما در این هفته که از اول تا هفتم تیر خواهد بود، به هر نحو ممکن خدمات ارزنده همکاران قضایی را در سراسر کشور تبیین کنید.

وی افزود: البته در تبیین عملکرد قوه قضائیه برخی بخش‌ها خوب، بعضی متوسط و بخش‌هایی پایین‌تر از متوسط عمل کرده اند.
بیانیه گام دوم انقلاب برای اداره شئون جامعه براساس عدل است
رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قضایی با بیان اینکه ​بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب اسلامی، برای گام برداشتن در صراط مستقیم و اداره شئون جامعه براساس عدل است افزود: مسئولیت همه کسانی که دارای پست و مسئولیت هستند برای آن‌ها در پیشگاه خداوند و نیز در برابر مردم مسئولیت پاسخگویی ایجاد می‌کند.

وی گفت: اینجاست که باید به درگاه خداوند پناه برد و از خدا خواست که تقوا عطا کند.

رئیس دستگاه قضا افزود: در خط ولایت و خط امام بودن به معنای قرارداشتن در خط امام صادق (ع) و ائمه اطهار و به معنای به هر سو نرفتن و دارای خط فکری مشخص و مستقیم بودن است.

وی گفت: شناخت این مسیر و گرایش به حق بسیار مهم است به گونه‌ای که هوا‌های نفسانی انسان را فرانگیرد.

رئیس دستگاه قضا افزود: استقامت هم شرط پیمودن این مسیر است و باید از خدا بخواهیم که از راه ولایت جدا نشویم.

وی همچنین سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفت و ادامه داد: باید تلاش کنیم دست کم دانش پژوه و دانشجوی مسیر امام صادق (ع) باشیم و سعی کنیم در این مسیر بمانیم.

فرد برخورد کننده با مامور راهور هیچ ارتباطی با قوه قضائیه ندارد
رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به فیلمی که این روز‌ها در فضای مجازی منتشر شده است و یک روحانی خود را قاضی می‌خواند و ادعا شده که او قاضی دیوان عالی کشور است، افزود: این فرد مطلقا هیچ ارتباط کاری با هیچ بخشی از قوه قضائیه ندارد.

وی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، معلوم شد که این فرد اصلا نه قاضی است و نه در دیوان عالی کشور اشتغال دارد و ارتباطی با دستگاه قضا ندارد.

رئیس دستگاه قضا افزود: متاسفانه این از جمله مواردی است که تلاش می‌شود به اسم قوه قضائیه تمام شود.

رئیس دستگاه قضا گفت: معلوم است که فردی از روی بدخواهی نسبت به قوه قضائیه این کلیپ را در فضای مجازی منتشر کرده است.

وی خطاب به مسئولان مربوط در قوه قضائیه گفت: باید به این گونه مسائل زود ورود کرد و از آن دسته مسائل و مواردی نیست که بتوان بعد از گذشت چند روز به آن پاسخ داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۷۹°    ۲۵.۵۹°