هر کاری برای حضور با عزت ایران در المپیک انجام می‌دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۴۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: هر آنچه برای حضور با عزت ایران در المپیک لازم باشد، انجام می‌دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "رضا صالحی‌امیری" گفت: سازماندهی‌ها در سه قالب ستاد عملیاتی با محوریت سرپرست کاروان، ستاد فرهنگی برای فعالیت‌های فرهنگی در کنار کاروان و ستاد عالی برای هماهنگی تمام تصمیمات در سطوح عالی ورزش انجام شد. تمام فدراسیون‌ها در اردو هستند و به صورت مستمر با فدراسیون‌ها در ارتباط هستیم تا مشکلات و چالش‌ها بر طرف شود.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: وظیفه حمایت و پشتیبانی خود را به صورت مستمر انجام می‌دهیم هر آنچه برای حضور با عزت لازم باشد، انجام می‌دهیم. هیچ محدودیتی برای حضور مقتدرانه کاروان وجود ندارد.

مطمئنم قهرمانان ما در المپیک می‌درخشند

وی با بیان اینکه علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی و کرونا حمایت حداکثری دولت و نظام وجود دارد، گفت: تلاش داریم در کمیته و هیئت اجرایی با حداکثر توان در سال جدید برای حضور در المپیک نمایشی را ارائه دهیم که کام ملت شاد شود. مطمئنم قهرمانان ما در المپیک می‌درخشند و کام ملت را شاد می‌کنند.

صالحی‌امیری در مورد اینکه چرا پیش‌بینی مدال توسط فدراسیون‌ها انجام نشده است و آیا این امر از طرف کمیته ملی المپیک بوده است، گفت: من به هیچ فدراسیونی چیزی ابلاغ نکردم.

فدراسیون‌ها باید بستر لازم را برای ورزشکار و قهرمانان ایجاد کنند

رئیس کمیته ملی المپیک بیان کرد: سه اتفاق باید همزمان شکل گیرد تا انگیزش شکل بگیرد. نکته اول عوامل روانشناختی است. از مدت‌ها قبل برای ایجاد بستر روحی و روانی لازم در فدراسیون‌ها کار را آغاز کردیم. دوم کاهش فشار‌های عصبی است که در قالب حمایت مالی و انگیزشی پیش‌بینی شد. سوم فدراسیون‌ها هستند که باید بستر لازم را برای ورزشکار و قهرمانان ایجاد کنند.

حمایت مالی و روحی از همه کسانی که کسب سهمیه کردند

وی افزود: سهراب مرادی با همه سختی‌ها همچنان امیدوار است که خود را به المپیک برساند. در کاراته نیز پورشیب و گنج‌زاده همین شرایط را دارند و من و سجادی و طباطبایی و هروی مدام پیگیر مسائل آنها هستیم. در کشتی نیز پیگیر کار‌ها هستیم. بخشی از موضوع حقوق و رفت و آمد و امرار معاش است. علاوه بر حقوق ۵ میلیونی که پرداخت شده و ۱۰ نفر هم بورسیه شدند، با فدراسیون‌ها در تماس هستیم تا کمک هزینه برای زندگی آنها در نظرگرفته شود.

صالحی‌امیری گفت: در همه رشته‌ها برای همه کسانی که کسب سهمیه کردند هم حمایت مالی و هم روحی وجود دارد و همه ورزشکاران ما در شرایط خوب انگیزشی برای درخشش در المپیک هستند.

حضور وزیر ورزش در المپیک ضروری است

وی در خصوص لزوم حضور وزیر ورزش در توکیو بیان کرد: وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، فدراسیون‌ها، هیئت‌ها، ورزشکاران و اهالی رسانه یک خانواده هستند. وزیر ورزش، معاونان و ... سالیان سال برای رشد ورزش زحمت کشیدند و مدیران پایه هستند و حضور آنها در المپیک ضروری است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: وظیفه نهاد‌های مسئول در ورزش است که پشتیبان ورزشکاران باشند آنچه به عنوان پاداش مطرح شد بخشی از تعهد دولت‌هاست و باید پرداخت شود. تا امروز هم به این تعهدات عمل کرده‌ایم. تا کنون ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌ها، بخشی از نیاز‌ها برای حضور در المپیک و ... انجام شده است.

بیلبورد قهرمانان از این هفته در سطح شهر نصب می‌شود

صالحی‌امیری در خصوص تعامل با شهرداری برای تهیه بنر در سطح شهر با مضمون المپیک گفت: ستاد فرهنگی پا به پای ستاد عملیاتی کار کرد. برنامه‌های ستاد فرهنگی بسیار گسترده بود و تصمیم داشتیم برای اولین بار ستاد فرهنگی را به المپیک اعزام کنیم. با شیوع کرونا محدودیت‌هایی ایجاد شد. جلسه‌ای با معاونان و مدیران وزارت امورخارجه و سفیر ایران در توکیو داشتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با توجه به محدودیت‌ها، چهار برنامه فقط اجرا شود که شامل برگزاری نمایشگاه ایران زیبا و صنایع دستی، توزیع هدایای فرهنگی و پخش فیلم با زیر نویس ژاپنی و انگلیسی هستند. در تهران نیز ۳۰۰ بیلبورد نصب خواهد شد و خیابان سئول نیز در هفته جاری بیلبورد قهرمانان ما نصب می‌شود.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پاداش بهمن نصیری در رشته روئینگ بیان کرد: ما از این مصادیق داریم. همه این موضوعات در ستاد عملیاتی باید بررسی و بعد در ستاد عالی مطرح می‌شود. در خصوص هیچ یک از عزیزان، پاداش‌ها قطعی نیست و مسیر تصمیم گیری باید طی شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °