تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، تسهیلات جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از رسانه مالیاتی ایران؛ "امیدعلی پارسا" با اشاره به مصوبات شصت و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، با صدور بخشنامه‌ای، احکام مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه صدور، تجدید و یا تمدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم تا تاریخ ۳۱ شهرویور امسال نیاز به استعلام و ارایه گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده، نخواهد داشت.

همچنین صنوف به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا که فهرست آن‌ها به تصویب کارگروه مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌رسد، از بخشودگی کامل جرایم مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقیقی در موعد مقرر قانونی برای دوره‌های دوم و سوم سال ۱۳۹۹ برخوردار می‌شوند.

بر این اساس، اقساط معوق و سررسید شده مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده طی سال ۱۳۹۹ برای اسن اصناف حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور امسال امهال می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۴.۹۹°