رئیسی: کشور گرفتار رفیق‌بازی شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز کشور ما گرفتار رفیق بازی و جناح بازی است، گفت: مهمترین موانع کشور رودربایستی است، کشورداری و مدیریت، با رودربایستی نمی‌سازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (دوشنبه، ۱۷ خرداد) در گفتگو با نخبگان که از شبکه چهار صدا و سیما پخش شد، با بیان اینکه ما باید مسئله مسکن و اشتغال را برای جوانان حل کنیم، گفت: باید هزینه‌های ازدواج را برای فرزندانمان کاهش دهیم، در این شرایط ازدواج افزایش پیدا می‌کند. دولت هم می‌تواند در جا‌هایی مثل انبوه‌سازی مسکن مساعدت کند.

وی با بیان اینکه دولت می‌تواند با ارائه زمین و تسهیلات مشکل بخش مسکن را حل کند، افزود: صد‌ها واحد تولیدی خالی در کشور وجود دارد که بانک‌ها به آنها قفل زده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مسئله اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه تکانه‌ها آن را تکان ندهد. ممکن است در کشور ما یک روز تحریم، یک روز سیل و یک روز کرونا باشد. کشور باید اقتصاد بی‌مقاومت و بی‌تکانه داشته باشد البته این را همه می‌گویند، اما باید آن را اقدام و اجرا کرد.

بر اساس این گزارش، فرهاد رهبر به عنوان مشاور اقتصادی سید ابراهیم رئیسی در این برنامه گفت: بحث مقاوم سازی اقتصاد در مقابل تکانه‌ها از طریق ثبات و امنیت در تمامی عرصه‌های اقتصادی میسر است. قاعدتاً یکی از وظایف دولت این است که ثبات در سیاستگذاری داشته باشد تا بر این مبنا فعالان اقتصادی بتوانند در عرصه اقتصاد فعالیت خود را پایه ریزی کنند.

رهبر گفت: اگر ما بتوانیم تولید و اقتصاد خود را مقاوم کنیم قطعاً در مقابل تکانه‌های داخلی و خارجی مقاوم خواهیم شد. در بازار پول و ارز و بازار سرمایه اگر دارای بی‌ثباتی باشیم در مقابل تکانه‌ها نمی‌توانیم مقاومت داشته باشیم.

استقرار سامانه هوشمند در نظام مالیاتی

رئیسی در پاسخ به سوالی در خصوص فرار مالیاتی گفت: استقرار سامانه هوشمند در نظام مالیاتی می‌تواند به دولت اشراف لازم را بدهد. من در ۲ سالی که در قوه قضائیه بودم، ۳۵ سامانه را فعال کردم و تا پایان ۱۴۰۰، چهل سامانه دیگر فعال می‌شود. بسیاری از گردش امور در قوه قضاییه قابل دستیابی شده و نگاهمان در قوه قضاییه هوشمند است

وی با بیان اینکه امروز کشور ما گرفتار رفیق بازی و جناح بازی است، گفت: مهمترین موانع کشور رودربایستی است، کشورداری با رودربایستی نمی‌سازد، مدیریت با رودربایستی نمی‌سازد. نان و آب مردم، رونق اقتصادی و جهش تولید با کار بدون رودربایستی پیش می‌رود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه شما برای رسیدگی به قشر مستضعف جامعه گفت: با حمایت از کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانیم فقر مطلق را از بین ببریم. برای اشتغال این قشر می‌توانیم فضای ایجاد کنیم که محرومین آماده کار شوند.

رئیسی با بیان اینکه ما امروز در پتروشیمی در حال خام‌فروشی هستیم، گفت: ارزش افزوده‌ای که می‌توانیم در پتروشیمی ایجاد کنیم بسیار بالاست و بی توجهی در این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

نباید سفره مردم را به بیگانه وابسته کنیم

وی بیان کرد: تا وقتی که سفره مردم را بند کردیم به ارز و نهاده‌های دامی که از خارج کشور به ما نمی‌دهند و موجب گرفتاری ما می‌شود، نمی‌توان سفره مردم را مدیریت کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید برای کشور قدرت بیافرینیم. قدرت‌آفرینی در حوزه اقتصاد یعنی کشاورزی خودکفا. ما نباید سفره مردم را به بیگانه وابسته کنیم. ما باید بتوانیم در همین کشور با همین اراضی که وجود دارد و با یک برنامه ریزی دقیق و افزایش بهره وری، سفره مردم را مدیریت کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۷.۹۹°