نامه محمد بن سلمان به رهبر انصارالله یمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
هیئت عمانی که روز شنبه وارد صنعا شده است با خود نامه‌ای از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن آورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از الخبر الیمنی، منابع عمانی امروز دوشنبه از مضمون نامه ویژه از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره آینده جنگ سعودی علیه یمن که وارد هفتمین سال خود شده است و فاجعه انسانی قرن را رقم زده است، پرده برداشتند.

این منابع اعلام کردند: هیات عمانی که روز شنبه وارد صنعا شده است با خود نامه‌ای از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن آورده است.

منابع مذکور فاش کردند: این نامه شامل امتیاز‌هایی از سوی سعودی است از جمله آمادگی برای بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا و بندر الحدیده و کمک فوری به یمنی‌ها در ازای توقف حملات نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مأرب و توقف حملات پهپادی و موشکی و نیز حملات دیگر ارتش و کمیته‌های مردمی در عمق سعودی است.

این منابع اعلام کردند: هیات عمانی این نامه را به رهبر جنبش انصارالله یمن داده است.

شایان ذکر است که محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیات گفتگو کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح اخیر سعودی که مشابه مفاد این نامه بود بر عدم ارتباط مسائل انسانی با مسائل نظامی تاکید کرده بود.

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن هم قبلاً بر عدم ارتباط مسائل انسانی با موضوعات نظامی تاکید کرده بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °