تصویب سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی امروز (دوشنبه) در جلسه شورای‌عالی فضای مجازی تصویب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ در جلسه جلسه شورای‌عالی فضای مجازی که امروز (دوشنبه، ۱۷ خرداد)  به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، سند چشم‌انداز فضای مجازی در افق ۱۴۱۰ به تصویب نهایی رسید.

براساس سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، مقرر شد، تمام سکو‌ها و ارائه دهندگان محتوا و خدمات فضای مجازی در مدت یکسال، نسبت به صیانت از داده‌ها، رده‌بندی و تفکیک محتوا و خدمات ویژه هر رده سنی از خدمات عمومی اقدام کنند.

به موجب این مصوبه همچنین وزارتخانه‌ها مکلف شدند به شکل غیرانحصاری در رابطه با سکو‌ها و خدمات صیانت شده برای خردسالان اطلاع‌رسانی کنند.

موضوع دیگر جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی بررسی و تصویب سند چشم‌انداز فضای مجازی در افق ۱۴۱۰ بود که براساس این چشم‌انداز مقرر شد فضای مجازی، پیشران پیشرفت سایر حوزه‌های کشور باشد و متکی بر ظرفیت‌های درون‌زای کشور توسعه یابد.

بر مبنای این سند چشم‌انداز، جمهوری اسلامی ایران تا سال ۱۴۱۰ به جایگاه قدرت برتر سایبری در تراز جهانی و مقام اول ارائه خدمات فضای مجازی در منطقه غرب و جنوب غرب آسیا خواهد رسید و همچنین تلاش خواهد کرد سلطه بیگانگان بر فضای مجازی کشور را نفی کرده و حکمرانی کشور‌های سلطه‌گر بر شبکه جهانی را رفع کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °