شرایط برای برگزاری انتخابات سالم فراهم است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۶۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸
وزیر کشور گفت: با اطمینان می‌گویم همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در امنیت کامل و کاملا بهداشتی فراهم است و امیدوارم همه کمک کنیم تا این امر محقق شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در حاشیه پانزدهمین نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: در نشست امروز موضوع قرنطینه و نحوه اجرای جرایم برای نقض قرنطینه و متخلفان پیگیری شد و براساس گزارش ارائه شده نیروی انتظامی و وزارت بهداشت، اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

وزیر کشور از مردم به ویژه مبتلایان به این بیماری درخواست کرد قرنطینه را رعایت کنند و با نگهداری مبتلایان در فضا‌های قرنطینه‌ای چه در منزل یا در بیمارستان، قرارگاه و ستاد در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: امروز همچنین نماینده وزارت بهداشت گزارش مفصلی درباره وضعیت بیماری و فوت شدگان در سراسر کشور ارائه کرد. بر اساس این گزارش در همه استان‌ها جز سه استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، وضعیت رو به بهبود است که البته نیاز به مراقبت‌های جدی دارد.

وی افزود: قرار شد دستوراتی به این سه استان ابلاغ شود تا با رعایت حداکثری پروتکل‌ها و اعمال قوانین و مقررات بتوانند در این استان‌ها هم کنترل‌های لازم را داشته باشند.

رحمانی فضلی با اشاره به گزارش چند روز تعطیلی اخیر از سوی نیروی انتظامی گفت: نسبت به سال قبل، سال ۹۸ و ایام تعطیلات قبلی عملکرد خوبی بود و از مردم تشکر می‌کنم که خودشان عموماً رعایت می‌کنند و البته تلاش‌های نیروی انتظامی در این زمینه قابل قدردانی است.

وزیر کشور با اشاره به گزارش ارائه شده وزارت بهداشت در زمینه واکسن ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شده بود واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال تا یک ماه آینده تمام شود که با پیگیری‌های انجام شده متاسفانه واردات واکسن‌های وارداتی دچار کندی‌هایی شده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت پیگیر این موضوع است و با وارد شدن واکسن‌ها همه چیز طبق برنامه‌ریزی از قبل طراحی شده جلو می‌رود. اما در کنار واکسن‌های وارداتی قرار شد بیستم خرداد وزارت بهداشت گزارش نهایی تاییدیه واکسن داخلی را ارائه دهد که امیدوارم این اتفاق در بیستم و بیست و یکم خرداد روی دهد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید بود حتماً از روز‌های بعد از آن، واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود و امید ما به تولید داخل است که خوشبختانه ظرفیت‌سازی بسیار خوبی شده است و می‌توانیم ظرف چند روز گروه‌های پرخطر به ویژه افراد بالای ۶۰ سال را واکسینه کنیم.

وی افزود: اگر با کمک وزارت بهداشت در این کار موفق شویم بیش از ۷۵ درصد از فوتی‌های ما که در این مقطع سنی است حتماً کاهش می‌یابد؛ در کنار آن همه مردم باید همچنان از خود و دیگران مراقبت کنند.

وزیر کشور با اشاره به بحث انتخابات و کرونا در نشست امروز گفت: دستورالعمل ویژه‌ای برای انتخابات برای مردم، ناظران و مجریان تنظیم و ارسال کرده‌ایم. امروز گزارشی از وضعیت داده شد و همه دستگاه‌ها آمادگی کامل دارند تا با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی در ایام تبلیغات و ایام رای گیری اجازه ندهند انتخابات بعنوان امر بسیار مهم و جشن سیاسی مشارکت در مردم به یک محملی برای گسترش و تقویت بیماری کرونا تبدیل شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: از همه می‌خواهیم پروتکل‌ها را رعایت کنند و با اطمینان می‌گویم همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در امنیت کامل و کاملاً بهداشتی فراهم است و امیدوارم همه کمک کنیم تا این امر محقق شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °