سند لغو روادیدگروهی بین ایران و روسیه امضا شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
با امضای موافقت نامه لغو روادید گروهی میان تهران - مسکو و فروکش کردن شیوع کرونا در هر دو کشور مفاد این سند تا یکماه دیگر اجرایی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  برنامه اقدام موافقتنامه لغو روادید گروهی گردشگری بین ایران و روسیه، به امضای "علی اصغر مونسان" وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان و خانم "زارینا دراگوزووا"، رئیس آژانس فدرال جهانگردی روسیه (روس توریسم) رسید. 
 
سند لغو روادیدگروهی بین ایران و روسیه امضا شد
 
دراگوزووا رئیس آژانس فدرال جهانگردی روسیه (روس توریسم) پس از امضای موافقت نامه لغو روادید گروهی میان تهران-مسکو، آن را رویدادی تاریخی بین روابط دو کشور ایران و روسیه عنوان کرد.
 
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران و آژانس فدرال گردشگری روسیه، این برنامه را با هدف اجرای مفاد «موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در زمینه لغو روادید سفر‌های گروهی شهروندان جمهوری اسلامی ایران و شهروندان فدراسیون روسیه» منعقد شده در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۶ برای دوره زمانی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ امضا کردند.
 
توسعه همکاری‌های بلندمدت سودآور متقابل میان شرکت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، توسعه همکاری‌های درون منطقه‌ای در حوزه گردشگری، تبادل اطلاعات مربوط به ارزیابی میزان پیشرفت در اجرای موافقتنامه و نیز تبادل منظم اطلاعات مربوط به امنیت گردشگران در قلمرو دو کشور از جمله بند‌های این موافقتنامه است.
 
سند لغو روادیدگروهی بین ایران و روسیه امضا شد
 
دو کشور متعهد شدند به منظور صدور روادید گروهی، فهرست شرکت‌های گردشگری معتبر را که در چارچوب موافقتنامه حق فعالیت دارند، با ذکر نام نهاد‌های هماهنگ کننده، شماره ثبت این شرکت‌ها، اطلاعات تماس و همچنین نمونه مهر‌های نهاد‌های هماهنگ‌کننده و شرکت‌های گردشگری را سالیانه با یکدیگر مبادله کنند.
 
این موافقتنامه یک معاهده بین‌المللی محسوب نشده و برای هیچ یک از طرف‌ها تعهد و حقی را که براساس قوانین بین‌المللی باشد ایجاد نمی‌کند و اجرای آن می‌بایست مطابق با مقررات دو کشور صورت پذیرد.
 
هر گونه اختلاف ناشی از اجرا یا تفسیر این برنامه اجرایی، با مذاکره میان طرفین، از طریق مجاری دیپلماتیک، حل و فصل خواهد شد.
 
این برنامه از تاریخ اجرای «موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در زمینه لغو روادید سفر‌های گروهی شهروندان جمهوری اسلامی ایران و شهروندان فدراسیون روسیه» منعقده در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۶ شمسی، ۲۸ مارس ۲۰۱۷ میلادی، تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۳ میلادی قابل اجرا است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹.۷۹°    ۲۴.۹۹°