پای دولت از فعالیت های اقتصادی بیرون کشیده می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تشریح برنامه اقتصادی خود درباره رشد اقتصادی و تولید گفت: دولت بجای دخالت در امور اقتصادی و تولید بستر سازی و نظارت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   "عبدالناصر همتی" در گفتگوی ۲۲:۴۵ شبکه دوم سیما برنامه خود را درباره افزایش رشد اقتصاد و تولید در دولت خود را تشریح کرد و گفت: چاره‌ای نداریم و باید رشد اقتصادی را به بالای ۵ درصد برسانیم و همه عوامل را به خدمت بگیریم تا از این بحران اقتصادی بیرون آییم.

او به چگونگی افزایش رشد اقتصادی پرداخت و گفت: مشکل اصلی و الآن کشور میانگین رشد اقتصادی کشور در ۱۶ سال گذشته زیر دو درصد بوده است که برای کشور بزرگی، چون ایران قابل قبول نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عامل کاهش رشد اقتصادی در سال های گذشته را دولت اعلام کرد و گفت: دولت از طریق بودجه های عمرانی و ایجاد فضای کسب و کار می تواند به افزایش رشد اقتصادی بپردازد. دولت خود را در سرمایه گذاری های تولیدی درگیر کرده است درحالی که دولت باید در سرمایه گذاری های زیر ساختی مشارکت کند و سپس بخش خصوصی را فعال کند. فضای کسب و کار کشور برای گرفتنِ مجوزهای کسب و کا جزء بیست درصد بدترین ها است. می توان بجای مجوز گواهینامه کسب و کار صادر کرد. همه اقتصاد کشور در شهرهای بزرگ و مرکز قرار دارد و در شهرهای مرزی بیکاری بیداد می کند.
 
 
عبدالناصر همتی وظیفه سیاست های پولی دولت را ایجاد ثبات اقتصادی دانست و گفت: دولت به کمک ابزار هایی که در اختیار دارد می تواند تولید را با صرفه و اقتصاد را پیش بینی پذیر کند. برنامه من در رشد اقتصادی باید روی 5 درصدد قرار بگیرد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در دولت گذشته رای نداشته است، افزود: بخش عمرانی به بوجه دولت بستگی دارد. تا کنون صد درصد به بودجه اضافه شده بدون آنکه منابع مالی آن در نظر گرفته شود. من بودجه عمرانی دولت که یک بودجه تورمی است را اصلاح خواهم کرد.
 
همتی گفت: حل نشدنِ تحریم ها به اقتصادی کشور و مبادلات خارجی آسیب می زند. نمی توان با دور بسته پیشرفت اقتصادی ایجاد کرد.
 
او حذف رانت خواری را کلید اصلی حل مشکل کشور اعلام کرد و افزود: برای شفافیت در اقتصاد کشور و بازیابی اعتماد مردم باید چرخه معیوب اقتصاد کشور را اصلاح کرد. بطور غیر رسمی ۵۰ درصد از فعالیت‌های اقتصادی مالیات نمی‌دهند و شناسایی هم نمی‌شوند. بیش از ۲ تا ۳ هزار نفر افراد زیر ۱۸ سال در طول یک هفته ۴ هزار میلیارد تومان تراکنش مالی دارند که من در جایگاه رئیس جمهور اجازه فعالیت به این افراد نخواهم داد.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: عده‌ای بعنوان کاسب‌های تحریم اجازه حل شدنِ آنرا نمی‌دهند. در سال ۲۰ درصد هزینه تحریم می‌دهیم. نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری تصریح کرد: افراد ذینفعی در کشور هستند که روی اقتصاد چنبره زده اند و ریل اقتصادی کشور دست دلال‌ها افتاده است که از تحریم‌ها و مالیات ندادن‌ها نفع می‌برند. تاکید جدی من این خواهد بود که مدارس دولتی کیفیت خیلی خوب پیداکند و بتواند انسان‌های خوبی برای جامعه تربیت کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °