آژانس از دستور کار سیاسی فاصله بگیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۶۸۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
نماینده ایران در سازمان‌های بین المللی در واکنش به گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت آژانس از دستور کار سیاسی فاصله بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای غریب آبادی افزود: مواضع «رافائل گروسی» از رویکرد یکطرفه دبیرخانه آژانس در تعاملاتش با ایران حکایت دارد. غریب آبادی هشدار داد این رویکرد می‌تواند به مانعی برای تعاملات آتی تبدیل شود. نماینده ایران در سازمان‌های بین المللی گفت: گزارش آژانس با سوابق همکاری بین ایران و این نهاد سازگاری و همخوانی ندارد. غریب آبادی تاکید کرد: آژانس باید موضعی شفاف در برابر تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی و بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه اتخاذ کند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نخستین روز نشست فصلی حکام آژانس گفت آژانس نگران پنهان‌کاری تهران است. رافائل گروسی بدون اشاره به همکاری‌های ایران و با تکرار ادعا‌های سال‌های گذشته آژانس افزود در شفاف‌سازی درباره سؤالات آژانس درخصوص صحت و کامل بودن اعلامیه‌های پادمانی ایران پیشرفتی نشده است. گروسی گفته برنامه هسته‌ای ایران به مرحله غنی‌سازی در سطح بالا و خطرناک رسیده است.

ایران در اجرای قانون صیانت از منافع ایرانیان و به علت بی‌عملی طرف‌های برجام در اجرای تعهداتشان از اسفندسال ۹۹، دسترسی آنلاین آژانس را به تصاویر برخی مراکز هسته‌ای محدود، اما اعلام کرد در صورت لغو تحریم‌ها، تصاویر ذخیره شده را در اختیار آژانس قرار می‌دهد.
رافائل گروسی همان روز‌ها در پایان سفری کوتاه به تهران گفت با موافقت ایران آژانس سه‌ماه به نظارت‌های ضروری ادامه می‌دهد. ایران پس از پایان مهلت سه‌ماهه به درخواست آژانس، مهلت دسترسی‌های ضروری بازرسان را یک‌ماه تمدید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °