ورود نامزدها به محل دومین مناظره انتخاباتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 نامزد‌های ریاست جمهوری برای قرعه‌کشی تعیین صندلی و روال پرسش‌های مناظره وارد رسانه ملی و استودیو محل مناظره‌ها می‌شوند.

زاکانی: مشکل ما عدم عمل به قانون اساس است

علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: به مردم عزیز قول می‌دهم در سال اول دولت اقدام و اصلاح، ریشه فقر مطلق را در کشور از بین ببرم. قول می‌دهم بعد از دو سال اول کسی در کشور غیر از درد بیماری، درد بی پولی نکشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: قول می‌دهم که در این ایام بتوانم مسیری را دنبال کنم که نتیجه آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن برای محرومان و زوج‌های جوان فراهم کنم که مسکن از سبد زندگی افراد به عنوان یک کالای ویژه‌ای که اکثریت درآمد را به خود اختصاص می‌دهد، حذف شود.

زاکانی افزود: نهایتا اگر کاری برای آنها پیدا نشد، ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به آنها بدهیم و شرایط را به سمتی می‌برم که اطمینان خاطر در کشور ایجاد می‌کند و از جنگ و جدل‌ها که در کشور وجود دارد، دور شویم.

وی گفت: در عرصه سیاسی وعده ما این است که مردم را ناظر بر خود بدانیم و با نهادینه سازی اعتراض آنها شرایطی را فراهم کنیم که اصل ۸ و ۲۷ قانون اساسی رعایت شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: وعده ما اجرای اصول ۸، ۱۰ و ۲۱ و ۲۷ و ۲۸ و ۲۹ و ۳۰، ۳۱ و ۴۳ است. مشکل ما عدم عمل به قانون اساسی است.

مهرعلیزاده: روش من در مناظره دوم مانند بار قبل خواهد بود

محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: روش من در مناظره دوم مانند بار قبل خواهد بود و با رعایت همه شئون نسبت به روشن شدن اذهان مردم اقدام خواهم کرد.

مهرعلیزاده افزود: بر اساس شایعاتی که شنیده‌ام قرار است یک دوپینگ ۵ دقیقه‌ای به یک کاندیدای خاص بدهند که امیدوارم اینچنین نباشد.

رضایی میرقائد: سال ۱۴۰۰ سال گشایش ملت ایران خواهد بود

محسن رضایی میرقائد، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: سال ۱۴۰۰ سال گشایش ملت ایران خواهد بود و دوباره برکت به سفره‌های مردم می‌آید و ملت ایران شاهد آغاز جدیدی در زندگی خود خواهد بود.

رضایی میرقائد بیان کرد: امیدوارم در مناظره دوم از بحث‌های حاشیه‌ای پرهیز کنیم. امید گفتنی نیست، دیدنی است و دولت ما امید را به ملت ایران هدیه خواهد داد.

همتی: آمده‌ام که اجازه ندهیم این درها بسته بماند

عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: بداخلاقی را من شروع نکردم، دوستان دیگر شروع کردند و من مجبور به پاسخگویی شدم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ۲۹ بار نام من را آوردند. تهمت زدند، افترا زدند و عوضش به رقیب اصلی من جایزه دادند که پنج دقیقه بیشتر صحبت کند. حتماً سعی می‌کنم در این برنامه، برنامه‌ام را ارائه دهم.

همتی ادامه داد: فکر می‌کنم انتخابات امروز انتخابات بین بد و بدتر یا خوب و خوب‌تر نیست، بلکه انتخاب امروز انتخابی است برای باز شدن در‌های کنشگری شهروندان و برای اینکه راه نفس کشیدن جامعه باز بماند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من آمدم که اجازه ندهیم این در‌ها بسته بماند و گره‌های که برای اقتصاد فرهنگ و جامعه زده‌اند و اعتماد اجتماعی و سرمایه اجتماعی را پایین آوردند، را باز کنم.

وی بیان کرد: امیدوارم بتوانم به مردم نشان بدهم که من دنبال دولت شفافیت ملی هستم و باید اقداماتی کنیم که آن روستایی عزیز نگوید که ما شما را واگذار می‌کنیم به خودتان، دولتتان و کشورتان.

همتی گفت: دولت مال مردم است و من می‌خواهم نشان بدهم که قدرت بی‌قدرتان و آسیب پذیرترین اقشار جامعه خواهم بود. ان‌شاالله مردم از این روند و برای نفس کشیدن جامعه حمایت خواهند.

جلیلی: مناظره‌ها باید مبتنی بر اخلاق باشد

سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: همه باید تلاش کنیم که مناظره‌ها مبتنی بر اخلاق و در یک محیط سالم انجام شود و کاملا محل تلاقی نظرات مختلف درباره موضوعاتی باشد که مورد انتظار مردم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امیدوارم در این مناظره به برخی از موضوعاتی که در این ایام به آنها پرداخته نشده، بپردازیم. مسائلی مانند جمعیت روستایی یکی از موضوعات مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

جلیلی بیان کرد: ۲۵ درصد از جمعیت کشور در روستا‌ها زندگی می‌کنند، اما متأسفانه تاکنون حتی یک سوال هم در برنامه‌های صدا و سیما در این باره از ما مطرح نشده است و امیدوارم بتوانیم در این زمینه بحث‌ها و برنامه‌های خود را مطرح کنیم.

وی گفت: همچنین درباره بحث جمعیت زنان در ایران که نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند باید گفتگو شود و لازم است نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌های خود را درباره آنان ارائه دهند.

جلیلی بیان کرد: علاوه بر این بحث جوانان و ورزش هم جزو مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. امیدوارم در این جلسه واقعا به این موضوعات و پاسخ‌های معتبری که به این مسائل وجود دارد، پرداخته شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدوارم در یک محیط دوستانه و اخلاقی، همگی بتوانیم دیدگاه‌های خود را بیان کنیم و از نظراتمان دفاع کرده و مردم هم بتوانند به خوبی قضاوت کنند.

رئیسی: از وقت اضافه استفاده نمی‌کنم

سید ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: در پاسخ به سوالی در مناظره قبلی پاسخ دادم که رقیب من فساد و ناکارآمدی است و اکنون نیز عرض می‌کنم که رقیب من هم فساد، ناکارآمدی، وضع موجود و بداخلاقی‌های سیاسی خواهد بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: انتظار مردم از مناظره این است که یا برنامه‌ها بیان شوند یا کارنامه‌ها مطرح شود، به نحوی به آنها اطمینان داده شود که وضعیت اجرایی آتی و آینده به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

رئیسی بیان کرد: اگر رأی مردم به این حقیر تعلق گرفت، با اقدام این خدمتگزار این امید هست که شرایط به نفع مردم تغییر کند.

وی با بیان اینکه در جلسه مناظره قبل بداخلاقی‌هایی شد و تهمت‌ها و افترا‌هایی به بنده زده شد، گفت: عرض کردم، اگر با تهمت و افترا مشکل معیشت مردم حل می‌شود، اشکال ندارد تهمت بزنید و ناسزا بگویید، منتهی مشکل معیشت مردم حل شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در این سالنی که مناظره در آن برگزار می‌شود،  چند سال گذشته هم مناظرات مشابهی بوده است. ببینند با متلک گویی، ناسزا و ناروا گفتن مشکلات مردم حل می‌شود؟ اگر حل می‌شد که امروز این‌گونه نبود.

رئیسی بیان کرد: کمیته تبلیغات پنج دقیقه برای من وقت گذاشتند تا از آنچه به عنوان سخنان ناروا مطرح شد، دفاع کنم، اما می‌خواهم از این پنج دقیقه استفاده نکنم و استفاده هم نخواهم کرد و پاسخ را بر عهده مردم که بسیار خوب پاسخ دادند و بعد از این هم پاسخ خواهند داد، می‌گذارم.

وی گفت: بنای استفاده از این پنج دقیقه را ندارم، امیدوارم اخلاق انتخاباتی، سیاسی و شئونات در حد کسانی که می‌خواهند در کسوت ریاست جمهوری و کسوت کاندیدای ریاست جمهوری حاضر شوند، رعایت شود.

قاضی‌زاده هاشمی: با هدف اصلاح پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام

سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در دومین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا روش شما در مناظره دوم با مناظره نخست متفاوت خواهد بود و به مردم قول می‌دهید که این بار شاهد بد اخلاقی و تهمت و افترا نباشند؟، گفت: با هدف اصلاح پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام و اهل تخریب نیستم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه سلام ما به ایرانی جدید است، ایرانی پر از محبت و وحدت افزود: امیدوارم دوستان بیشتر به متن بپردازند تا حاشیه.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تلاش می‌کنم در مناظره امروز، حتی‌الامکان برنامه‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تبیین کنم.

 

 

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °