قاضی‌زاده هاشمی: دولت سلام به دنبال اصلاح نظام اداری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
دومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت سلام به دنبال اصلاح نظام اداری و نحوه تقسیم وظایف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه، ۱۸ خرداد) در دومین مناظره انتخاباتی در پاسخ به به نخستین سوال درباره هماهنگی میان بخشی اجزاء دولت گفت: دولت سلام به دنبال اصلاح نظام اداری و نحوه تقسیم وظایف است. در حوزه فرهنگ ۳۸ سازمان فعال داریم همین وضع در آموزش و حوزه‌های مختلف است.

وی افزود: مدل جدید حکمرانی تهیه کردیم که تصدی‌ها را محیطی می‌کنیم و در اختیار استانداران قرار می‌گیرد و منابع بودجه‌ای به جای دستگاهی، منطقه‌ای خواهد بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: سه حوزه کلی در نظام اداری اجرایی کشور ایجاد خواهیم کرد.

نقد به اظهارات مطرح شده در مناظره دوم؛

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: امروز متاسفانه جوانان بهترین سال‌های عمر خود را در بدترین شرایط مانند کنکور، سربازی، تحصیل طولانی مدت، اخذ مدرک بدون کارایی و مهارت لازم و مهاجرت سپری می‌کنند.

وی افزود: مشکل مسکن، اشتغال، درآمد و ازدواج برای جوانان شده یک خواب و رویا.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت سلام برای حذف کنکور، رفع مسئله سربازی با گفتگو با نیرو‌های مسلح، مشاغل متناسب با جامعه و ایجاد صندوق اعتبار خانواده برنامه داریم.


قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به دیدگاه‌های مطرح شده بیان کرد: به معلولان که بخشی از جامعه را تشکیل می دهند و مشکلات آنها باید توجه بیشتری شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در نظرات سایر نامزدها تاکنون به موضوع کرونا و مشکلاتی که برای مردم در جامعه ایجاد کرده، پرداخته نشده است.

نیمه دوم مناظره انتخاباتی:

قاضی‌زاده هاشمی در نیمه دوم مناظره انتخاباتی "دومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری" درباره "فرصت‌ها و نقاط قوت سند تحول آموزش و پرورش" گفت: از ۷ تا ۱۷ سالگی اطلاعات زیادی به دانش آموزان می‌دهیم و بعد آنها را در برابر کنکور می‌گذاریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: انواع و اقسام مدارس و آموزشگاه‌های غیر انتفاعی وجود دارد که نشان می‌دهد آینده را به ثروتمندان می‌سپاریم.


قاضی‌زاده هاشمی درباره " احیای شوراهای عالی" گفت: مرز‌های ما بالاترین نرخ بیکاری را دارند. باید مشکلات آنها را حل و فصل کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: طرحی ارائه کرده‌ایم که در آن دبیر هر شورای عالی معاون رئیس جمهور و مسئول فرماندهی همان حوزه است.

جمع‌بندی مطالب؛

قاضی‌زاده هاشمی در پایان دومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور مسئول رویکرد‌های کشور است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ۱۵۰۰ شرکت دولتی داریم که خانه خلوت جناح‌های سیاسی است.

وی افزود: ما درباره مسائل مختلف اظهارنظر می‌کنیم که مردم با دیدگاه‌های ما آشنا شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه ما فرصت طلبان را از پای سفره انقلاب بلند می‌کنیم، گفت: جوان‌هایی که از دعوا‌های اصولگرا و اصلاح طلب خسته شده‌اند، دولت سلام دولت نسل نو است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °