زاکانی: در سال اول دولتم، ریشه فقر مطلق را می‌خشکانم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
دومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای معیشت، برنامه‌ای دارم که بر مبنای آن می‌توان در مدت یک سال فقر را ریشه کن کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه، ۱۸ خرداد) در دومین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوالی در خصوص جمعیت، سالمندی و ناباروری گفت:  ۳.۵ میلیون زوج نابارور داریم؛ نخستین اقدام من بیمه این زوج‌هاست که بچه‌دار شدن به دل این جوانان نماند.

وی افزود: این دولت بلایی را سر مردم آورده که ۲۸ درصد حقوق برای خارج تهران و ۵۸ درصد از حقوق را در تهران فقط برای مسکن بدهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: علاوه بر تلاش برای تأمین مسکن که اشتیاق فرزندآوری را افزایش می‌دهد، برای تسهیل ازدواج نیز اقدام می‌کنیم.

نقد به اظهارات مطرح شده در مناظره دوم؛

زاکانی بیان کرد: آقایان مدعی هستند حامی کولبران هستند! چرا از ۲۵ میلیارد دلار قاچاق سالانه کالا که ۹۵ درصد آن از مبادی قانونی است، تاکنون جلوگیری نشده است؟!

وی ادامه داد: اینجا نیاز به مظلوم نمایی ندارد، اینجا نیاز به کارنامه دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به آقای رضایی گفت: اعداد و ارقام عنوان شده خیلی عجیب است. بهتر است روی منابع آنها تجدید نظر کنید.

زاکانی در پاسخ به دیدگاه‌های مطرح شده بیان کرد: نقد به نحوه برگزاری مناظره را وارد می‌دانم و حاضرم با هریک از دوستان به صورت دو به دو مناظره کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری باید یک بسته جامع داشته باشد؛ نمی‌شود کشور را کاریکاتوری اداره کرد بلکه باید برای مدیریت و اقتصاد، فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت برنامه داشته باشد.

زاکانی بیان کرد: در حوزه سلامت، دولت می‌تواند اقدام اساسی و جدی داشته باشد تا مردم به جز درد بیماری، گرفتاری دیگری نداشته باشند.

زاکانی بیان کرد: برای معیشت، برنامه‌ای دارم که بر مبنای آن می‌توان در مدت یک سال فقر را ریشه کن کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بخش آزادی‌های مدنی بر این باور هستم دولت باید پیرو و پاسخگوی مردم باشد؛ بنابراین قائل به شفافیت، دقت و ایجاد نهاد سازی نوین در جهت پذیرش موضوع نظارت، مطالبات و اعتراضات مردم هستم.

نیمه دوم مناظره انتخاباتی:

زاکانی در نیمه دوم مناظره انتخاباتی "دومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری درباره "عدالت اجتماعی" گفت: در دولت بنده ریشه فساد خشک خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: بیش از سه دهه است عده‌ای بر اقتصاد مملکت خیمه زده‌اند و از کنار تبعض خود کاخ نشینند و مردم کوخ نشین.

وی با بیان اینکه راه تنفس اشراف و اشرافیت را خواهم بست، افزود: مردم را از موضع اشرافی‌گری به موضع نوکری مردم تغییر خواهم داد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری  گفت: با قوی‌ترین و گردن کلفت‌ترین افراد در شبکه فساد در جامعه مقابله خواهم کرد.

زاکانی درباره "توسعه ظرفیت های ورزشی و تفریحی" گفت: ۷۰ درصد مردم ایران ورزش نمی‌کنند. امید و آرامشی که ورزش ایجاد می‌کند باعث افزایش تولید می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به آقای همتی بیان کرد: اگر ما نامزد پوششی هستیم شما نامزد روکشی هستید!

وی افزود: به ورزش قهرمانی، پهلوانی و همگانی برای جلوگیری از مشکلات جسمی و روحی افراد جامعه می‌اندیشیم.

 

جمع‌بندی مطالب؛

زاکانی در پایان دومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دلم برای جوانان می‌سوزد و درد جوانان نخبه را می‌دانم؛ جوانان از فساد‌ها خسته هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: اینکه امکان کل کشور را به سه برادر بدهند این ظلم بزرگی است که ما ریشه آن را خواهیم کند.

وی افزود: ما به جنگ ناقضان حریم خصوصی خواهیم رفت و خط قرمز ماست و حریم عمومی را پاس خواهیم داشت.

زاکانی  گفت: تورم ۴۹ درصدی دوران هاشمی و ۵۲ درصدی دوران روحانی را دوستان آقای همتی رقم زدند.

وی ادامه داد: بدترین پیامک‌ها، پیامک‌های موجودی شما کافی نیست و عقب‌افتادن قسط وام بانکی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما مخالف فیلترینگ هستیم و به‌دنبال عرضه اینترنت ارزان هستیم.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °