جلیلی: با نمایش کار‌ها پیش نمی‌رود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۴۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
دومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در مناظره دوم تلویزیونی گفت: اگر می خواهید اعتماد مردم جلب شود نباید کارها نمایشی باشد، حتما باید رفتار مسئولان درست شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سعید جلیلی" در پاسخ به سوالی درباره "چگونگی تقویت اعتماد مردم به دولت" گفت: برای جذب اعتماد مردم باید ساختار اداری و فرهنگ سیاسی غلط کشور پاک شود.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ افزود: اگر نمایش جای کار واقعی را بگیرد نمی‌توان انتظار داشت کار‌ها جلو برود. باید به جای فرآیند نتیجه را توضیح دهید.

او گفت: اگر به جای کار ریشه‌ای کار نمایشی کنید مشکلات کشور باقی می‌ماند. باید نتیجه کار‌ها در زندگی مردم دیده شود تا اعتماد مردم به‌دست آید.

جلیلی فرهنگ سیاسی غلط در نظام اداری و اجرایی ما یکی از موانع کشور است. اگر نمایش جای کار واقعی را گرفت نمی توان انتظار جلو رفتن کارها را داشت. زیرا کشور با نمایش اداره نمی شود.  اگر به جای کار ریشه ای، کارهای نمایشی انجام شد مشکلات باقی می ماند.

او گفت: اگر فرهنگ سیاسی اصلاح شود خیلی امور به راحتی شکل می گیرد، اما اگر این فرهنگ اشتباه به نسل بعد منتقل شود، شرایط بدتر می شود.

سعید جلیلی به اظهارات مطرح شده در مناظره دوم نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری و نقد رقبای انتخابات ریاست جمهوری گفت: درباره اینکه ما برای روستا‌ها چه برنامه‌ای داریم، کسی سوالی از من نپرسید. اگر می‌خواهیم کشور را علاوه بر اداره کردن، جهش بدهیم باید راهکار بدهیم و درباره آن‌ها بحث شود.

جلیلی گفت: از دوستان می‌خواهم که مناظره بعدی اینگونه نباشد. نمی‌خواهیم که تست هوش بگیریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اگر از جمهوریت و حضور پرشور مردم می‌گوییم، مردم باید ببینند که اولویت‌ها چیست و نامزد‌ها درباره آن‌ها چه می‌گویند. رئیس جمهور کسی است که باید دولت آینده را با اقتدار اداره کرده و بتواند بگوید که برای فلان موضوع چه برنامه‌ای دارد و چه دستگاهی را مامور اجرای آن خواهد کرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: نقش رئیس جمهور فراتر از دستگاه‌های دیگر است. در ۸ سال گذشته بار‌ها از حقوق خانم‌ها صحبت شد، اما هیچ نتیجه‌ای نداشت. کار نمایشی با کار واقعی تفاوت دارد. ما امروز نیازمند کار واقعی و با برنامه هستیم.

سعید جلیلی گفت: باید وزارت بهداشت مدعی و محور نظام سلامت باشد، اما وزارتخانه های صنعت، کشاورزی و ... سایر دستگاه ها نیز در آن نقش دارند. بیشترین مجروحان ما به علت حوادث جاده ای است.

سعید جلیلی در بخش پایانی مناظره دوم نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری به نیاز کشور به جهش اشاره کرد و گفت: کشور را در ۴ سال آینده نباید فقط اداره کرد، بلکه کشور به جهش نیاز دارد. باید از همان روز اول برنامه‌ها را شروع کنیم و نباید معطل این باشم که FATF چنان شد یا نشد؛ فایده ندارد.

جلیلی گفت: نباید به کولبر نگاه حداقلی داشت و می‌توان او را تشویق کرد که صادر کننده شود. دولت باید به ظرفیت‌های کشور برای جهش، اشراف داشته باشد.
برچسب ها: انتخابات ، جلیلی ، نامزد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °