مهرعلیزاده: باید برجام به نتیجه برسد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
دومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: موضع ایران در برجام درست است باید با قدرت در برجام حضور پیدا کنیم تا برجام زنده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "محسن مهرعلیزاده" به سوال نخست در مناظره دوم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره «راهکارهای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در برجام و لغو تحریم‌ها» گفت: مقاومت مردم ایران توطئه ها را در بدعهدی آمریکا در برجام بر باد داد. موضع ایران درست است باید با قدرت در برجام حضور پیدا کنیم تا برجام زنده شود. همه نهادها همکاری کنند تا برجام به نتیجه برسد.

مهرعلیزاده افزود: صدا و سیما به جای ملی، عشقی شده است. صدا و سیما ۵ دقیقه فیلم مرا سانسور کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات  ریاست‌جمهوری گفت: آقای رئیسی گفتند دفعه گذشته بداخلاقی شده و از وقتشان می‌گذرند. نمی‌دانم کدام بدعهدی را می‌گویند. آذری زبانی اینجا به آقای رئیسی توهین نکرده که آذری‌زبان‌ها برای دلجویی به ایشان، زنگ زده باشند. 

او با بیان اینکه آقای رئیسی قاضی هستند و باید دقت بیشتری کنند، گفت: اخلاق و بداخلاقی را چه تعریف می‌کنند. در مورد مدرک ایشان حرف حقی زدم. مدرک کلاسیک ایشان معادل کلاس ۶ است و بعدا معادل‌سازی کردند. اقتصاد علم کلاسیک می‌خواهد. ما باید اخلاق را در جامعه جاری و ساری کنیم. صدا و سیما ۵ دقیقه فیلم مرا سانسور کرد و این بداخلاقی است.

سوالم از آقای رئیسی این است که چرا فیلترینگ در جامعه پی در پی انجام شود؟

محسن مهرعلیزاده در نقد نخست به اظهارات مطرح شده گفت: علاوه بر کولبران، در حال حاضر ۷ میلیون سرپرست خانوار زن و مرد داریم که درآمد ثابتی ندارند و عملا برای معیشت روزانه به حمایت نهاد‌ها و خیرین نیاز دارند.

مهرعلیزاده افزود: باید صندوق‌های درآمد پایدار تاسیس شود که دستکم نصف حداقل حقوق کارگران به این افراد بی درآمد پرداخت شود.
او افزود: صندوق بیمه تکمیلی رایگان باید تشکیل شود. برخی از مردم برای کوچکترین عمل جراحی باید تمام زندگی خود را بفروشند. وقتی بار آموزشی به دوش خانواده‌ها افتاد، دیدیم که معلمان چه زحمتی بر دوش داشتند.
 
محسن مهرعلیزاده به اظهارات مطرح شده گفت: درباره مغفول ماندن معلولان در مباحث مطرح شده با آقای قاضی زاده هاشمی موافقم. برنامه‌هایی دارم که فعلا جای مطرح کردن آن نیست.

او افزود: بایستی سبک زندگی جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ را بپذیریم و اگر یک ذره موی دختربچه‌ای بیرون بود، نباید پیامک خوف ناک برایش بفرستیم.

نامزد انتخابات ۲۸ خرداد گفت: وقتی چند جوان در پارک آب پاشی می‌کنند و بازی می‌کنند نباید با آن‌ها برخورد شود و همین امر باعث فرار نخبگان می‌شود.

مهر علیزداه افزود: اینکه با پرستاران و کادر درمان با شعر و شاعری برخورد شود و درباره مردم نیز قسم حضرت عباس خورده شود، باعث ریشه کنی کرونا نخواهد شد.
 
مهرعلیزاده گفت: باید انستیتو‌های تحقیقاتی معطوف به عملیات و اجرا برای بومی سازی این دانش ایجاد کرد. با اعتماد و میدان دادن به جوانان می‌توان به دانش هسته‌ای و توسعه آن دست یافت.

او میانگین سنی کابینه اش را ۴۵ سال اعلام کرد.
 

محسن مهرعلیزاده در پاسخ  به سوال پروژه شبکه ملی اطلاعات گفت: امروز اقتصاد، مسائل اجتماعی و مسائل فرهنگی راه حل های معمولی ندارد و همه چیز هوشمند شده است. بایستی فضا را باز کنیم تاجوانان در این زمینه وارد شوند و کار کنند.

علیزاده افزود: خوشبختانه وزیر جوان در دولت آقای روحانی خوب کار کرده است. بخش قابل توجهی از تجار در زمان فیلتر شدن فضای مجازی دچار ضرر و زیان شدند. طرح مسکن مهر اگرچه در جانمایی مشکل داشت، اما طرح خوبی بود و بسیاری را صاحب خانه کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رو به مردم گفت: مردم شریف ایران می‌دانم خسته اید. خسته از وعده ها، خسته از تبعیض‌ها و سختی ها. می دانم از فساد و رانت خسته شده اید. حتما با خودتان می‌گویید این‌ها هم مثل قبلی‌ها هستند و می‌آیند و وعده‌هایی می‌دهند و می‌روند و تازه اگر صادق باشند چقدر می‌گذارند این‌ها کار کنند.

مهرعلیزاده افزود: اگر رای شما اثر نداشت چرا گزینه‌های ریاست جمهوری را این همه محدود کرده اند و خاص کرده اند. اگر رای شما اثر نداشت چرا انتخابات حداقلی و نتیجه دلخواه را دنبال می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °