ناجا پیشنهادی برای افزایش جرایم نداده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۴۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نیروی انتظامی در چند سال اخیر هیچ پیشنهادی برای افزایش جرایم رانندگی به هیئت دولت ارائه نکرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "سردار سیدکمال هادیانفر" درباره افزایش جرایم رانندگی گفت: برابر قانون برای افزایش جرایم چند دستگاه باید با هم پیشنهاد داشته باشند و طی جلسه‌ای بین فرمانده ناجا، وزیر کشور و وزیر راه صورتجلسه امضا شود تا برای افزایش به هیئت دولت پیشنهاد شود که در این چند سال اخیر هیچ پیشنهادی از جانب ما نبوده است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال ۱۳۹۹ صرفا دو درصد افزایش بر میزان جرایم برای سازمان بهزیستی پیش‌بینی کرده بودند که آن نیز برای کمک به همه کسانی است که در حوزه بهزیستی آسیب دیده هستند که این دو درصد افزایش در جرایم پیش‌بینی و اعمال شد، گفت: هرچند که اجرای آن مشکلاتی نیز برای پلیس به همراه داشت به خاطر اینکه اعمال نرخ افزایش کم جریمه مار ار دچار مشکل می‌کند، اما به هر حال این افزایش دو درصدی اعمال شد. 

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در بودجه سال ۱۴۰۰ بنا به پیشنهاد کمیسیون تلفیق این دو درصد تبدیل به ۵ درصد شد و ۵ درصد معیار جرایم شد که از ۱۹۱ کد جریمه‌ای که ما در کشور داریم بر اساس ابلاغ‌ها در ۴۵ کد امکان اعمال ۵ درصد افزایش جریمه مقدور نیست که ما آن را به دولت، سازمان مدیریت، خزانه‌دار کل و بانک مرکزی اعلام کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۵ درصد (عدد خورده ای) در این چهل و پنج کد جریمه‌ای که وجود دارد، شکل اعشاری به خودش می‌گیرد بانک‌ها قادر نیستند شناسه قبض و شناسه پرداخت برای پیامک‌های اعمال جریمه تولید (صادر) کنند.

سردار هادیانفر گفت: لذا در این ۴۵ کد افزایش ۵ درصدی دچار مشکل شد، اما در مابقی کد‌های اعمال جریمه از این ۱۹۱ کد جریمه این ۵ درصد اعمال می‌شود که آن افزایش (۵ درصد) نیز صرفاً برای سازمان بهزیستی، پزشکی قانونی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز توسط وزارت راه پیش‌بینی شده است.

وی درباره ارائه خدمات در سایت راهور ۱۲۰ نیز افزود: مشکلی که در این سایت وجود داشت این بود که مالکان وسایل نقلیه نمی‌توانستند بعد از رویت میزان جرایم نسبت به اخذ پرینت اقدام کنند و باید به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه و با پرداخت هزینه (یک پولی) پرینتر را دریافت می‌کردند، اما اکنون در سایت راهور ۱۲۰ از سه روز گذشته این ظرفیت را به وجود آورده ایم که قابل استفاده است و تمام مالکان وسایل نقلیه موتوری می‌توانند زمان رویت میزان جریمه نسبت به اخذ پرینت از چاپگر‌های خانگی اقدام کنند و نسبت به پرداخت آن از درگاه که کمترین تاخیر را در واریز به خزانه دارد، استفاده کنند.

فیلم درگیری قاضی با مأمور راهور قدیمی است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر درگیری فردی که خود را قاضی دادگستری معرفی می‌کند با مامور پلیس راهور افزود: اخیراً فیلمی در فضای مجازی مبنی بر درگیری فردی که خود را قاضی دادگستری معرفی می‌کند و با یک عوامل پلیس راهور منتشر شده است که وقتی ما آن را بررسی کردیم، مشخص شد که این موضوع مربوط به سال ۹۷ است.

وی با بیان اینکه این فیلم قدیمی است و چیز جدیدی نیست، گفت: اینکه اکنون در این فضای انتخابات از این فیلم‌های قدیمی استفاده می‌کنند یک نوع بد اخلاقی است که توسط برخی از جناح‌ها اتفاق می‌افتد.

سردار هادیانفر بیان کرد: ما در حال بررسی این فیلم هستیم تا صحت و سقم فردی که ادعای قاضی بودن دارد و از آن جملات استفاده می‌کند و مأمور پلیس راهور که نیروی قراردادی ما بود و در این درگیری لفظی نیز مشارکت داشته است.

وی با بیان اینکه مردم عزیز بدانند که این فیلم مربوط به سال ۹۷ است، افزود: پلاک خودرو ال ۹۰ در سال ۹۸ از این وسیله نقلیه فک شده و به کسی دیگر واگذار شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: این موضوع را گفتم تا مردم مطلع شوند، چون این فیلم خیلی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است تا خدایی نکرده برای تخریب فرد خاصی از این فیلم‌ها استفاده نشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °