محکومیت قصاب سربرنیتسا به حبس ابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
فرمانده سابق ارتش صرب‌های بوسنی به اتهامات نسل کشی، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی به حبس ابد محکوم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  راتکو ملادیچ فرمانده سابق ارتش صرب‌های بوسنی معروف به قصاب سربرنیتسا به حبس ابد محکوم شد.

ملادیچ پیشتر در سال ۲۰۱۷ به اتهامات نسل کشی، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی به حبس ابد محکوم شده بود، اما در سال گذشته خواستار بازبینی در رای صادره از سوی دادگاه شد.

محکومیت ملادیچ معروف به قصاب سربرنیتسا به حبس ابددر حالی که در دادگاه تجدیدنظر در ماه اوت گذشته، دادستان خواستار افزایش اتهام او به نسل‌کشی شده بود وی امروز بار دیگر به حبس ابد محکوم شد. جرم او در ارتباط با کشتار بیش از ۸ هزار مرد و پسر مسلمان بوسنیایی در سربرنیتسا در سال ۱۹۹۵ و حمله و قتل افراد غیر نظامی در جریان ۴۳ ماه محاصره سارایوو، پایتخت بوسنی در سال ۱۹۹۵ بوده است.

قضات دادگاه بدوی، راتکو ملادیچ را درباره کشتار مسلمانان بوسنی و «پاکسازی قومی» مسئول و مقصر دانسته و گفته بودند که این جرم در چارچوب طرح تشکیل «صربستان بزرگ» به رهبری «رادوان کاراجیچ» و با حمایت سیاستمدار پیشین صرب، «اسلوبودان میلوشویچ» انجام گرفته است.

دادگاه حکم نهایی راتکو ملادیچ جنایتکار جنگی در تالار بزرگ شهر سارایوو در حین جلسه دادگاه برای شهروندان سارایوو به صورت زنده پخش می‌شد، همچنین بازماندگان نسل کشی سربرنیتسا در مرکز یادبود پوتوچاری جمع شده و در حال تماشای روند این دادگاه به صورت مستقیم و مشتاقانه منتظر اعلام حکم نهایی و مجازات راتکو ملادیچ بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °