باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۸۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایام بسیار مهم انتخابات پیش روی مردم ایران است تاکید کرد: باید مردم را واقعا به حضور در انتخابات دعوت کنیم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در نشست هیئت دولت ابراز امیدواری کرد: با مشارکت گسترده مردم ، دولتی قوی روی کار بیاید .
 
 
نظام اسلامی برای حاکمیت اخلاق ایجاد شد
 
رئیس جمهور گفت: نظام اسلامی ایجاد شد برای اینکه اخلاق اسلامی حاکم شود و این بخش این روز‌ها صدمه جدی دیده است.
 
آقای روحانی در جلسه امروز هیئت دولت در سخنانی افزود: آغاز اخلاق، راستگویی و وفای به عهد است و اینکه ما حقیقت‌ها و حتی واقعیت‌ها را هم تحریف نکنیم.

وی اضافه کرد: اگر واقعیت‌ها به عکس گفته شود اذهان مردم را مشوش می‌کند که نسبت به اصل نظام دچار تردید شود. انتخابات مهم است، اما از آن مهمتر اخلاق است، چون هدف اصلی اسلام و نظام اسلامی است.
رئیس جمهور گفت: مردم سالاری نگاه به مردم و جدی گرفتن مردم است ما که نمی‌توانیم با افکار عمومی مردم شوخی کنیم باید مردم را به صورت واقعی به انتخابات دعوت کنیم و واقعیت‌ها را بگوییم.

وی تصریح کرد: همه جا باید مردم سالاری حاکم باشد از روز ثبت نام تا رای گیری و شمارش آرا و تنفیذ حکم. همه جا باید نقش مردم واقعی و پررنگ باشد. اینکه مردم باید احساس امید کنند و از نظام و کشور دفاع کنند. مردم باید ببینند که نظام هم برای ان‌ها ارزش اسلامی و واقعی آنچنان که قانون گفته قائل است.

اقای روحانی افزود: در این انتخابات جفا و ظلم‌های بسیار بدی شد یک مورد از جفا‌ها را مقام معظم رهبری در احراز صلاحیت‌ها فرمودند و ایشان هم گفتند جبران شود. بدترین جفا در این انتخابات جفای به خود نظام است.
وی تصریح کرد: اگر بناست تمام این ۴۲ سال گذشته همه اش نقض قانون، فساد و زیرپا گذاشتن حقوق و اجرا نکردن مصالح مردم باشد و همه اقدامات برخلاف مصلحت جامعه و کشور بوده باشد پس چرا انقلاب کردیم؟
رئیس جمهور گفت: اگر اینگونه برای مردم توضیح می‌دهیم که بعد از انقلاب اگر از یک دوره‌ای که امام بودند و حکومت شکل خاصی داشت بگذریم بعد از اصلاح قانون اساسی که اختیارات اجرایی در اختیار رئیس جمهور قرار داده شد و پنج دوره داشته ایم اینگونه که ما می‌گوییم هم خراب بوده و ایراد داشته و برخلاف آنچه که انقلاب خواسته، بوده، از یک طرف به نظام ظلم می‌شود و از یک طرف به مردم ظلم می‌شود.

اقای روحانی خاطرنشان کرد: اینکه می‌گوییم در هشت سال کاری نشده است به مردم ظلم می‌کنیم بسیاری از کشاورزی، صنعت و فضای مجازی دست مردم است اینکه می‌گوییم کاری نشده، یعنی ملت کاری نکرده است.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی تحریف‌ها در تبلیغات انتخاباتی ظلم به کارگزاران نظام است گفت: وقتی به دولت توهین می‌کنیم یعنی به میلیون‌ها نفر توهین کرده ایم.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه هیات دولت، با گلایه از تحریف‌هایی که در رقابت‌های انتخاباتی صورت گرفته است تصریح کرد: بخش بزرگی از کار کشور در اختیار مردم است. br/ رئیس جمهور با اشاره به اینکه این تحریف‌ها ظلم بزرگی به کارگزاران نظام است اظهارداشت: وقتی می‌گوییم دولت، دولت یک نفر نیست؛ صد‌ها هزار نفر در سراسر کشور از مدیر تا کارشناس تا کارمند همه با هم که میلیون‌ها نفر هستند در کنار هم قرار می‌گیرند و دولت را تشکیل می‌دهند.

آقای روحانی افزود: وقتی به دولت توهین می‌کنیم یعنی به میلیون‌ها نفر توهین می‌کنیم؛ وقتی ما می‌گوییم چقدر در بانک‌ها پول گذاشته شده و رقم ​آن از کل نقدینگی کشور خیلی بیشتر است، این آمار دروغ است. وقتی می‌گوییم رشد اقتصادی در این هشت سال صفر بوده، دروغ است.

رئیس جمهور گفت: حالا اگر حقیقت را پشت و رو می‌کنیم، دیگر واقعیت را نمی‌شود به هم زد؛ می‌توانیم بگوییم کارخانه نیست؟ اینکه ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی در سال ۹۹ افتتاح کردیم، می‌شود منکر شد؟ اگر هزاران کیلومتر جاده و راه آهن و صد‌ها طرح مهم در طول یکی دو سال اخیر افتتاح شده، می‌توانیم بگوییم این‌ها افتتاح نشده است؟

آقای روحانی با گلایه از این حرف‌ها اظهارداشت: البته در این بحث‌ها چیز‌های خوب هم بود و معلوم شد بعضی از دستگاه‌ها خیلی خوب هستند؛ قوه قضائیه بی ایراد، قوه مقننه بی ایراد و نیرو‌های مسلح بی ایراد هستند و فقط یک جا ایراد دارد و آن دولت است که آن هم ان شاءالله با تغییر دولت کلا خوب می‌شود.

رئیس جمهور ادامه داد: لااقل در این انتخابات فهمیدیم همه جای کشور خیلی خوب، سالم، بی نقص و بی ایراد است و فقط اشکال در دولت است. ان شاءالله دولت بعدی می‌آید و این هم درست می‌شود.
 
چرا در مناظره‌ها به ۳ سال جنگ اقتصادی اشاره نشد

رئیس جمهور با بیان اینکه دستاورد‌های دولت در رقابت‌های انتخاباتی دیده نشده است گفت: چرا در مناظره‌های انتخاباتی به سه سال جنگ اقتصادی اشاره نشد؟

آقای روحانی در ادامه جلسه هیات دولت افزود: چرا به موفقیت‌ها در دادگاه لاهه اشاره نمی‌کنید؟ چرا موفقیت حقوقدانان و دیپلمات‌های ما را نمی‌گویید؟ مگر این‌ها ایرانی و انقلابی نیستند؟ فقط یک عده خاص انقلابی هستند؟

رئیس جمهور با اشاره به اینکه این افراد زحمت کشیدند وتلاش کردند اظهارداشت: حالا به شخص من فحش زیاد دادند باز هم بدهند، اما اینها، وزرا، مدیران کل، معاونین، استاندران و فرمانداران همه تلاش کردند.

وی با اشاره به اینکه ما سه سال در جنگ اقتصادی بودیم گفت: چرا در مناظرات جنگ اقتصادی را نگفتید؛ آقای صدا و سیما که سوال طراحی کردید چرا در بحث اقتصادی جنگ اقتصادی را فراموش کردید و بعد از اینکه سیل اعتراض آمد در مناظره دوم دو کلمه گفتند؛ واقعیت‌ها را به مردم بگویید، ما در دوره جنگ اقتصادی بودیم، اما درعین حال تنها جنگ اقتصادی نبود ما با معضلی که در صد سال گذشته بی نظیر بود، با کرونا مواجه شدیم، حالا سیل و زلزله و ... را من کنار می‌گذارم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دوران کرونا یک و یک دهم میلیون نفر بیکار شدند افزود: کرونا زندگی و اقتصاد مردم را به هم زد. در سه ماهه اول ۹۹ نسبت به سال ۹۸ صادرات ۴۴ درصد کاهش پیدا کرد؛ در سه ماهه اول صادرات و واردات تعطیل شد و شما نمی‌دانید در این یک سال گذشته قیمت مواد غذایی در دنیا چند درصد افزوده شده است؛ آمار فائو را می‌دانید که نشان می‌دهد از خرداد پارسال تا خرداد امسال ۴۰ درصد مواد غذایی در دنیا گران شده است؟

آقای روحانی ادامه داد: اگر ندانید که خیلی جای تعجب است و اگر بدانید و نگویید این هم جای تعجب است؛ قصد همه ما این است که به مردم خدمت کنیم، چرا واقعیت‌ها را انکار می‌کنید.

رئیس جمهور یاداور شد: از سال ۹۷ به جنگ اقتصادی وارد شدیم تا سال ۹۸ داشتیم به شرایط نسبتاً مناسبت تری پیش می‌رفتیم، اما در آخر سال ۹۸ کرونا آغاز شد؛ کرونا مشکلات فراوانی برای ما درست کرد. لااقل از کسانی که برای مردم جان دادند تشکر کنید؛ از مدافعین سلامت و کسانی که شبانه روز تلاش می‌کنند واکسن کرونا را بسازند تشکر کنید.

آقای روحانی با اشاره به اینکه اداره کشور در جنگ و کرونا و خشکسالی بی سابقه در ۵۰ سال اخیر صورت گرفت افزود: چرا این‌ها را نگفتید؟ ما کشور را از قطعنامه‌های سازمان ملل و فصل هفت خارج کردیم یا نه؟ این را بگویید. با برجام موافقید یا مخالف؟ بگویید. برجام بود که در سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ کشور را در مسیر توسعه و تحول قرارداد و امروز هم برای آنکه مشکل کشور حل شود راهش برجام است؛ اگر راه دیگری دارید بگویید.

رئیس جمهور ادامه داد: بگویید که نمی‌خواهیم به برجام برگردیم، اگر چنین عقیده‌ای دارید. همه می‌گویند با تحریم مخالفند، اما چگونه از تحریم خارج شویم.

۴ سال اول، ذوران طلایی اقتصاد بود

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمار و ارقام ۴ سال اول دولت یک دوران طلایی اقتصاد در ۵۰ سال گذشته است.

آقای روحانی افزود: سال ۹۳ چه شد؟ سال ۹۳ تورم ۳۵ درصدی ۱۵ درصد شد. شده یا نشده است؟ این دیگر آمار است. ۳۴ و خورده‌ای نزدیک به ۳۵ درصد تورم بوده و در عرض یک سال تورم ۱۵ و خورده‌ای شده است. در عرض یک سال این کار شده یا نشده است؟ وی گفت: رشد اقتصادی ما که سال ۹۱ و سال ۹۲ منفی بود؛ سه ماه اول ۹۳ به رشد مثبت رسیدیم تا آخر سال هم رشد مثبت بود. سال ۹۳، ۳.۲ دهم رشد اقتصادی داریم. پس هم تورم را مهار کردیم از ۳۴ و خورده‌ای و ۳۵ آوردیم به ۱۵ و خورده‌ای آوردیم و هم رشد اقتصادی را از منفی به مثبت تبدیل کردیم.

آقای روحانی اضافه کرد: یک معجزه اقتصادی اتفاق افتاد. چون وقتی شروع کردیم و تورم را مهار کردیم؛ همه به ما گفتند حالا این تورم را که مهار می‌کنید آن طرف با مسئله رشد می‌خواهید چه کار کنید؟ آن هم در سال ۹۳ مثبت شد.

رئیس جمهور افزود: علاوه بر اینکه ما رکود تورمی داشتیم در آغاز علاوه بر اینکه ما در تحریم بودیم در ۶ ماهه دوم سال ۹۳ با یک معضل جدی مواجه شدیم یعنی نفتی که در سال‌های قبل بین ۸۰ تا ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار بعضی وقت‌ها تا ۱۳۰ و خورده‌ای دلار قیمت داشت و به طور متوسط ۸۰ تا ۱۰۰ دلار متوسط قیمت آن بود یک مرتبه ۳۰ دلار شد.

آقای روحانی گفت: یک تکانه بسیار شدیدی بود اگر دولت قوی نبود همین تکانه می‌توانست کشور را از پا در بیاورد آنچنان با آرامش حرکت کردیم و پیش رفتیم که الان به کسی بگویید آقا تکان‌های شدید سال ۹۳ و ۹۴، اصلا بعضی‌ها می‌گویند کدام تکانه؟ چطور بود؟ هم مردم کمک کردند هم دولت کمک کرد از این تکانه‌ها عبور کردیم.

وی افزود: آمار و ارقام ۴ سال اول دولت ۹۳ تا ۹۶ در این چهار سال یک دوران طلایی اقتصاد در ۵۰ سال گذشته است. در طول این ۴ سال تورم حدود ۱۱ بوده و به طور متوسط ۱۱.۱ دهم بوده است. دو سال تورم تک رقمی بوده است. دوسال که می‌گویم کمی بیشتر؛ یک ماه‌هایی از ۹۴ هم تورم تک رقمی بوده و یک ماه‌های اوایل ۹۷ هم هنوز تک رقمی بود.

اقای روحانی گفت: حداقل ۲ سال یا بیش از دوسال تورم تک‌رقمی شد. رشد اقتصادی ما به طور متوسط در ۴ سال ۴.۷ بوده یعنی رشد اقتصادی متوسط ما نزدیک ۵ درصد بوده است. این رشد اقتصادی با این تورم و اشتغالی که از شش ماه دوم ۹۳ تا پایان ۹۶ هر سه ماه نسبت به سه ماه سال قبل حدود ۷۰۰ هزار شغل خالص داشتیم.

ما در اوج تحریم کار را شروع کردیم

رئیس جمهور گفت: ما در سال ۹۲ که کار را شروع کردیم در اوج رکود و تورم بودیم.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه هیئت دولت افزود: این روز‌ها در بحث حقوق خانم‌ها، احترام به خانم‌ها، احترام به جوان‌ها چقدر شرایط خوب شده است چه شد؟ در این مدت که خانم‌ها نبودند همین این روز‌ها که خانم‌ها پیدایشان شد خیلی مورد احترام هستند، اقوام چقدر خوب شده اند، اقلیت‌ها چقدر خوب شده اند، شیعه و سنی چقدر با هم برادر و متحد شده اند. الحمدلله این روز‌ها چیز‌های خوبی نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: با شعور مردم بازی نکنید، ملت ایران ملت بزرگی است و ملتی است که می‌داند چه گذشته است، می‌داند چه کسانی بوده اند، آن‌هایی که امروز می‌خواهند برای فردا قدرت را در دست بگیرند اگر در ایران نبودند و از کره مریخ تازه آمده بودند خیلی خوب بود. اما همه آن‌ها بودند و همه آن‌ها نیز در این مدت در یک بخشی مسئولیت داشتند.

رئیس جمهور گفت: اگر همه چیز خراب است در بخش آن‌ها هیچ ایراد و اشکالی نبوده است؟ به یک نحوی با مردم صحبت کنیم که برای مردم قابل فهم و پذیرش باشد، مردم بدانند به راستی و درستی با آنان حرف می‌زنیم و سخن می‌گوییم.

آقای روحانی گفت: من در این جا می‌خواهم درباره قلب واقعیت و تحریف واقعیت و حقیقت نکته مهمی را بگویم به هرحال درباره اقتصاد صحبت شد، درباره اقتصاد در چه فضایی صحبت شد؟ در بحث اقتصاد باید مشخص شود که ما اکنون در دوره صلح هستیم یا جنگیم، ما در جنگ اقتصادی هستیم یا نیستیم، گویی اصلا جنگی وجود ندارد و ترامپی نبوده و ترامپ هیچ ظلم و کار بدی نکرده و هر چه مشکل است مربوط به دولت است، آمریکا که کاری نکرده است.

رئیس جمهور افزود: نه در سوال چیزی بود و نه در جواب و این مسئله بسیار عجیبی است، شگفت آور است. ما دولت را در سال ۹۲ در شرایطی آغاز کردیم که در تحریم و فشار اقتصادی بودیم.

آقای روحانی گفت: تحریم از اواخر ۹۰ و ۹۱ شروع شده بود و ۹۲ و ۹۳ ما در تحریم کار کردیم، تحریم بود و ما هم که آمدیم تحریم وجود داشت و مشکلات دیگر هم بود.

رئیس جمهور افزود: رکود بود و بعد از جنگ ما دولتی را تحویل می‌گرفتیم که در سال ۹۱ رشد اقتصادی منهای ۷/۷ درصد و تورم آن بیش از ۳۰ درصد بوده است ما در این شرایط و رکود تورم، دولت را تحویل گرفتیم و اینگونه نبوده که ما در شرایط عادی دولت را تحویل بگیریم تحریم نیز وجود داشت یعنی هم تحریم و هم مشکلات هر دو وجود داشت و ما دولت را تحویل گرفتیم.

آقای روحانی گفت: ما سال ۹۲ که دولت را تحویل گرفتیم چه کار کردیم و در ۹۳ چه اتفاقی افتاد، ۹۳ تورم ۳۵ درصد، ۱۵ درصد شد، شده یا نشده؟ این دیگر آمار است، ۳۴ و خورده‌ای نزدیک ۳۵ تورم بوده در عرض یک سال این تورم ۱۵ و خورده‌ای شده است، این کار شده یا نشده؟

وی ادامه داد: در عرض یک سال رشد اقتصادی ما که سال ۹۱ منفی بود و سال ۹۲ نیز باز منفی بود در سال ۹۳ در همان سه ماهه اول به رشد مثبت رسیدیم و تا آخر سال نیز رشد ما مثبت بود و ۳/۲ رشد اقتصادی داریم.
 
نگذاشتم جنگ شود

رئیس جمهور گفت: با توجه به شرایط موجود در زمان تحریم‌ها نگذاشتم جنگ شود.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در هیات دولت افزود: چرا ما واقعیت‌ها را نمی‌گوییم که در چهار سال گذشته دولت در شرایط نسبتا مناسب بود، تحریم بود و ۹۲، ۹۳ و تا انتهای ۹۴ تحریم بود و از دی ماه سال ۹۴ تحریم برداشته شد و ما فقط آخر سال ۹۴ تا ۹۵ در واقع رفع تحریم بودیم و همان مدت بی تحریم هم رشد اقتصادی ما شد رشد اقتصادی اول در دنیا.

رییس جمهور گفت: ۱۲/۶ رشد اقتصادی ما در سال ۹۵ بوده. در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما رشد بی نظیر و اول در دنیا بوده در تاریخ خودمان هم رشد دو رقمی زیاد نبوده، با رشد دو رقمی و با این شرایط در سال ۹۶ باز هم شرایط مناسبی داشتیم تا رسیدیم به سال ۹۷، که وارد جنگ شدیم، چیز عجیبی است آدم‌هایی که افتخار می‌کنند که ما در جنگ بودیم، مسئولیت داشتیم، آن‌ها که بهتر از دیگران باید بفهمند که شرایط جنگ چیست؟

آقای روحانی افزود: ما در سال ۹۷ وارد جنگ بی نظیر یا کم نظیری در تاریخ شدیم، یک جنگ اقتصادی تمام عیار، چه کسانی این جنگ را ایجاد کردند؟ دشمن‌ترین آدم‌هایی که در آمریکا بودند با کمک اسرائیل و صهیونیست‌ها، با کمک تندرو‌ها، در داخل آمریکا آن‌ها روی کار آمدند یعنی ترکیب پمپئو، بولتون و ترامپ. ترکیب عجیب غریبی است این آدم‌ها آمدند روی کار و چقدر اسرائیلی‌ها خوشحال بودند و کمک کردند که چنین آدم‌هایی بر روی کار آمدند.

رئیس جمهور گفت: اسرائیل در این رابطه چند هدف داشت که یکی از هدف‌های مهمش این بود که جمهوری اسلامی ایران را به زمین بزند و اعلام هم کردند و به صراحت گفتند که ما کاری می‌کنیم که جمهوری اسلامی دیگر نباشد حتی گفتند در ماه‌های اولیه ما به این هدف می‌رسیم.

آقای روحانی تصریح کرد: من می‌خواهم در برابر مردم ایران تواضع کنم که برخی‌ها بی انصافی کردند نسبت به مردم، صبر و مقاومت مردم را نگفتند، این ملت یک تنه، یکپارچه، متحد، در برابر آمریکا و همه آن‌هایی که یا هم پیمان آمریکا بودند و یا به ما کمک نکردند لااقل، موفق و پیروز شد و کشور را نگهداشت.

رییس جمهور گفت: کشور ما خیلی زحمت دید، مشکلات مردم خیلی زیاد بود، اما در عین حال ما نگذاشتیم در این کشور قحطی و جنگ پیش بیاید، آن قولی که من به مردم در دولت دوازدهم دادم که گفتم نمی‌گذارم جنگ شود عملی شد.

وی افزود: حالا نمی‌خواهم توضیح دهم اگر دیگران بودند چه می‌شد و در رابطه با این موضوع نمی‌خواهم بحث کنم، در دولت دوازدهم نگذاشتیم ترامپ وقتی از برجام خارج شد در هیچ مجمع جهانی موفق شود، بعضی‌ها می‌گویند موفقیت اخلاقی که به درد نمی‌خورد ما پول می‌خواهیم، این بود؟ ما در انقلاب بعد از چهل سال به این نقطه رسیده ایم که اخلاق به درد نمی‌خورد و فقط پول به درد می‌خورد؟

رئیس جمهور گفت: بله، یک موفقیت بزرگ اخلاقی ما در سطح جهان بود، اما موفقیت سیاسی هم داشتیم و نگذاشتیم آن‌ها در هیچ مجمع جهانی پیروز شوند و آن‌ها را شکست دادیم.
 
 
رشد مثبت اقتصادی کشور در سال ۹۹

رئیس جمهورگفت: علیرغم جنگ اقتصادی و مشکلات، به کوری چشم دشمنان رشد اقتصادی سال ۹۹ با همه سختی‌ها مثبت شد.

آقای روحانی در جلسه هیئت دولت افزود: موفقیتی که در چند دوره مذاکره در وین بدست آوردیم می‌خواهید منکر شوید؟ چرا این واقعیت‌ها را برای مردم بیان نمی‌کنید؟

رئیس جمهور گفت: در شرایط سخت و مشکلی که امروز برای مهار کرونا تلاش جدی انجام می‌شود ما واکسن از کشوری خریداری و پول آن را پرداخت کردیم، وارد فرودگاه شد، اما قوه قضائیه آن کشور از خواب غفلت بیدار شد و در فرودگاه جلوی ورود این واکسن را گرفت، واکسنی که قرار بود به ایران حمل شود جلوی آن گرفته شد و وارد نشد.

آقای روحانی افزود: واکسنی را خریدیم و پول آن را پرداخت کردیم آن کشوری که قرار بود سه میلیون دوز واکسن به ما بدهد به دلیل مواجه شدن با کرونای هندی جلوی آن گرفته شد و تقاضای فرصت یک هفته‌ای برای ارائه واکسن به ما کرد.

رئیس جمهور گفت: واکسن کوواکس خریداری کردیم و برای پرداخت آن به دلیل تحریم نوبت ما به تاخیر افتاد.

وقتی می‌گوییم واکسن یعنی همه را بگوییم. ما بخش خصوصی را برای ورود واکسن منع نکردیم وزارت بهداشت ما هم مجوز برای واردات واکسن صادر کرده است.

وی اضافه کرد:در دنیا واکسن نیست اگر واکسن باشد ما به هر قیمتی خریداریم، بخش خصوصی هم می‌تواند خریداری کند.

آقای روحانی افزود: در واکسن داخلی همه توان خود را برای این کار گذاشته ایم و وزارت بهداشت روزانه پیگیر آن است و ان شاالله به ثمر خواهد رسید و مردم از واکسن داخلی استفاده می‌کنند در کنار آن واکسن خارجی به دلیل همین حواشی‌ها با چند روز تاخیر وارد کشور می‌شود.
 

رئیس جمهور گفت:در این ۸ سال تحولات بزرگی رخ داده است باید به آن‌ها هم توجه کنیم هیچ کس امروز نمی‌تواند بگوید من طرفدار فیلترینگ هستم، این افرادی که در دولت یازدهم رو در روی هم شده بودند همه جور پرونده درست کرده بودند که باید فیلتر شود حالا همه طرفدار پهنای باند شده اند.

آقای روحانی افزود: همه امروز با تحریم مخالف هستند و همه می‌گویند باید سریع به برجام بازگردیم و می‌گویند برجام خیلی خوب است، همه کشور اعتراف کردند که قدرت هسته‌ای کشور قوی‌تر شده و نابود نشده است. لازم باشد سازمان انرژی اتمی ما هر کاری در توان داشته باشد انجام می‌دهد.

رئیس جمهور گفت: همه در یک مسیر قرار داریم، زمانی که ما گفتیم زن‌ها باید مدیر شوند خیلی سر و صدا ایجاد شد، ما مدیریت خانم‌ها را به حدود ۲۵ درصد رساندیم الان همه موافق هستند و می‌گویند خانم‌ها باید مدیر شوند.

آقای روحانی افزود: در زمانی که ما خواستیم اقوام و اقلیت‌ها را در سمت فرماندار، بخشدار و معاون استاندار منصوب کنیم سر و صدای زیادی ایجاد شد. کار‌های بزرگی صورت گرفته و یک تحول بزرگ در کشور رخ داده است.

رئیس جمهور گفت: علیرغم جنگ اقتصادی و مشکلات به کوری چشم دشمنان رشد اقتصادی سال ۹۹ را با همه سختی‌ها مثبت شد، بر اساس آمار مرکز آمار و بانک مرکزی رشد اقتصادی مثبت است.

آقای روحانی افزود: ما در این مدت در هفته افتتاح‌های بزرگی داشتیم، فردا عملیات نیروگاه ۱۴۰۰ مگاوات در سیریک بندرعباس آغاز می‌شود.

رئیس جمهور گفت:در همین دولت با همین تحریم‌ها و با همه مشکلات ما فردا ۵۶ امین سد ملی را افتتاح می‌کنیم.

آقای روحانی افزود: به روستا‌ها و توسعه گاز نگاه کنید به خودکفایی ما در بنزین و گازوئیل نگاه کنید، هیچ کس نگفت آب و برق و گاز برای اولین بار در ایران برای آدم‌های کم مصرف و کم درآمد مجانی شده است.

افزایش دو برابری توان فروش محصولات پتروشیمی

رییس جمهور گفت: توان فروش محصولات پتروشیمی در سال ۹۲، ۱۱ میلیارد دلار بود که با افزایش دو برابری امروز به حدود ۲۲ میلیارد دلار رسید.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه هیات دولت افزود: فقط در سال ۹۹، ۱۷ طرح پتروشیمی افتتاح کردیم که جهشی بزرگ در صنعت پتروشیمی کشور بود، آیا این جهش بزرگ و افتتاح طرح‌ها را که قابل مشاهده است قبول ندارید؟

رییس جمهور گفت: این که تولید روزانه ۵۶ میلیون لیتر بنزین را امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رساندیم، این که تولید گازوئیل را از ۹۷ میلیون لیتر امروز به ۱۳۷ میلیون لیتر رساندیم، آیا این‌ها از یاد رفت و فراموش شد؟ اینکه تولید محصولات غذایی ما با وجود همه مشکلات از ۹۷ میلیون تن به ۱۲۵ میلیون تن رسیده آیا همه این‌ها از دست رفت و فراموش شد؟

آقای روحانی خطاب به معاونان و دستگاه‌های اجرایی دولت افزود: در هفته‌های پیش رو با همان قدرت و روحیه روز اول باید کار و طرح‌ها را تکمیل و افتتاح کنیم، هر کاری که از دست ما برمی آید حل کردن مشکلات را باید انجام دهیم، این حرف‌ها و تخریب‌ها نمی‌تواند روحیه دولت یازدهم و دوازدهم را تخریب کند، دولت یازدهم که شش قدرت دنیا را آورد و با آن‌ها به توافق رسید و دولت دوازدهمی که سه و نیم سال در برابر یک جنگ بزرگ ایستادگی کرد و پیروز شد، پیروزی‌ای که همه و از جمله دشمنان آن را قبول دارند بنابراین باید راه و مسیر خود را ادامه دهیم.

رییس جمهور ادامه داد: در برابر حرف‌های دروغ، هر وزیری، هر بخش و هر سازمانی موظف است پاسخ دهد، حالا صدا و سیما می‌خواهد پخش کند یا پخش نکند مهم نیست، ما پاسخ را بدهیم، تاریخ آن را پخش می‌کند، تاریخ سعه صدر دارد، صدا و سیما نیست و پخش می‌کند، شما واقعیت‌ها و حقیقت‌ها را به مردم بگویید و مردم ما آگاه، بیدار و هوشیارند.

آقای روحانی افزود: امیدوارم انتخاب خوبی با مشارکت خوب پیش رو داشته باشیم، انتخاباتی که مردم به سلامت پای صندوق‌های رای بروند و انشاءالله دولتی قوی‌تر از دولت یازدهم و دوازدهم تشکیل شود و همه مردم از آن استفاده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °