موافقت مجلس با بررسی قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۹۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
نمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی لایحه تمدید مهلت مقرر در تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تمدید مهلت مقرر در تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با ۱۳۲ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر با یک فوریت این لایحه موافقت کردند.

جواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در تشریح لایحه مذکور گفت: نظر به اینکه مهلت ده‌ساله مندرج در تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی -مصوب ۱۳۸۹- برای استفاده از درجه‌داران کادر و افسران وظیفه جهت تشخیص تخلف و صدور قبض جریمه رو به اتمام است و در این مدت، امکان تأمین نیروی مورد نیاز پلیس راهور ناجا فراهم نشده است و با توجه به تأثیر مستقیم کمبود نیروی اخطاریه‌نویس در پیشگیری از تخلفات رانندگی و به تبع آن، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن‌ها و به منظور رفع مشکل یادشده، لایحه مذکور برای بررسی موارد قانونی تقدیم نمایندگان شد.

لایحه تمدید مهلت مقرر در تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ماده واحده- مدت مندرج در تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی - مصوب ۱۳۸۹ - از تاریخ انقضا به مدت ده سال دیگر تمدید می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °