بندپی: برگزاری انتخابات، مسئولیت اصلی ماست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۹۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
استاندار تهران گفت: مسئولیت اصلی ما برگزاری انتخابات و بعد از آن نیز انتقال مدیریت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای انوشیروان محسنی بندپی در نشست معاونان هماهنگی امور عمرانی گفت: در روز‌های پایانی دولت هستیم، اما نباید اینگونه القا شود که کار‌ها رها شده یا با انگیزه کمی انجام می‌شود بلکه با جدیت تمام کار‌ها دنبال شود وهر کدام از ما تا آخرین روز باید با جدیت این مسئولیت را دنبال کنیم.

وی به افتتاح طرح‌های عمرانی استان در ایام دهه فجر و هفته دولت اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های عمرانی بهره برداری از این پروژه‌ها شرایط خوبی را برای استان فراهم کرد که رضایت مردم را به همراه داشت.

محسنی بندپی همچنین به واگذاری زمین خارج از حریم شهری در استان اشاره کرد و گفت: تعاونی‌های ۳۳ گانه تشکیل شدند و زمین‌های خارج از حریم شهری برای ساخت مسکن از دستگاه‌ها گرفتند که استانداری از آن هیچ اطلاعی ندارد و درستش این است که این واگذاری‌ها در بدو کار با هماهنگی‌ها و قبل از هر اقدامی صورت گیرد چرا که فردا با بروز هر گونه مشکلی، تجمع‌هایی در مقابل استانداری صورت می‌گیرد به ویژه اینکه واگذاری زمین در خارج از حریم مشکل ساز است.

نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در زمان تبلیغات و روز رای گیری

استاندار تهران گفت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا شرایط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روز رای گیری هم رعایت می‌شود تا مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

انوشیروان محسنی بندپی درباره تایید صلاحیت داوطلبان شورا‌های شهر و روستا گفت: امروز فهرست داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیئت اجرایی و نظارت تأیید شده توسط فرمانداران ابلاغ می‌شود که با توجه به تبلیغات شورا‌های شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس از فردا آغاز خواهد شد.

وی گفت: در زمان تبلیغات تمام مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت و پایش می‌شود و جا‌هایی که لازم باشد تذکر داده می‌شود که خوشبختانه مردم تا امروز همراهی داشتند و
از موج چهارم عبور کردیم و به حالت پایدار می‌رسیم.

استاندار تهران افزود: در شعب اخذ رای نیز دستورالعمل‌های بهداشتی مشخص شده و ساعت رای گیری نیز ۳ ساعت افزایش پیدا کرده است؛ انتخابات به جای ساعت ۸ صبح از ۷ صبح آغاز می‌شود و به جای ۲۴ همان روز تا ۲ بامداد روز بعد ادامه دارد.

محسنی بندپی گفت: ۱۰ درصد به صندوق‌های اخذ رای اضافه شده و با توجه به مصوبه ستاد کرونا شرایط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روز رای گیری هم رعایت می‌شود تا مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

ابلاغ فهرست داوطلبان تایید صلاحیت شده شورا‌های شهر توسط فرمانداران

استاندار تهران گفت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا شرایط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روز رای گیری هم رعایت می‌شود تا مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

محسنی بندپی در مورد تایید صلاحیت داوطلبان شورا‌های شهر اظهار داشت: از امروز فهرست داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیئت اجرایی و نظارت تأیید شده توسط فرمانداران ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات شورا‌های شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس از فردا آغاز می‌شود در مورد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی افزود: در زمان تبلیغات تمام مصوبات ستاد ملی کرونا نظارت و پایش می‌شود و جا‌هایی که لازم باشد تذکر داده می‌شود که خوشبختانه مردم تا امروز همراهی داشتند که خوشبختانه از پیک چهارم عبور کردیم و به حالت پایدار می‌رسیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در شعب اخذ رای نیز دستورالعمل‌های بهداشتی مشخص شده و ساعت رای گیری نیز ۳ ساعت افزایش پیدا کرده که انتخابات به جای ساعت ۸ صبح از ۷ صبح آغاز و تا ۲ بامداد ادامه دارد.
محسنی بندپی سپس گفت: ۱۰ درصد به صندوق‌های اخذ رای اضافه شده و با توجه به مصوبه ستاد کرونا شرایط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روز رای گیری هم رعایت می‌شود تا مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

انتخاب شهرداران جدید با معیار‌های علمی و تخصصی

استاندار تهران گفت: با انتخابات شورا‌های شهر، شهرداران قبلی مستعفی تلقی می‌شوند و اعضای شورا‌ها باید شهرداران را گزینش و به حوزه امور شهری معاونت‌های عمرانی معرفی کنند.
محسنی بندپی در ادامه دومین نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور اظهار داشت: انتخابات مهم ریاست جمهوری، شورا‌های شهر و روستا، میاندوره‌ای خبرگان و میاندوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را داریم که وظیفه مهمی به عهده معاونت عمرانی است تا پس از انتخابات شورای شهر، انتخاب شهرداران انجام شود.

وی افزود: با انتخابات شورا‌های شهر، شهرداران قبلی مستعفی تلقی می‌شوند و اعضای شورا‌ها باید شهرداران را گزینش و به حوزه امور شهری معاونت‌های عمرانی ارجاع دهند.

استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به وظایف خاصی که شهرداران بر عهده دارند، صلاحیت آن‌ها به لحاظ علمی، تخصصی و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محسنی بندپی با بیان اینکه قوه و محور توسعه هر استانی در حوزه معاونت عمرانی تعریف می‌شود گفت: باید تا آخرین لحظه که در دولت تصدی داریم کار‌ها برای توسعه، عمران و آبادی با دقت و کیفیت به پیش رود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۶.۹۹°