به حد نصاب نرسیدن ۸ شهر برای انتخابات شورا‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۷۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در انتخابات ششمین دوره شورا‌های سراسر کشور هشت شهر حدنصاب برگزاری انتخابات را ندارند و به صورت جانشینی اداره خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جمالی نژاد در حاشیه دومین نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور با تاکید بر لزوم انتقال تجارب و بحث و تبادل نظر در خصوص چالش‌های موجود در حوزه عمرانی استانداری‌ها افزود: نشست معاونین عمرانی استانداری‌ها با توجه به قرارگیری ما در دوره‌ای سرنوشت ساز که همزمان با تغییر حاکمیت ملی شاهد تغییر حاکمیت محلی نیز هستیم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: با برگزاری انتخابات شورا‌ها سرنوشت تعیین شهرداران در شهر‌ها و دهیاران در روستا‌ها مشخص خواهد شد و به این ترتیب در ۱۴۰۰ شهر و ۴۰ هزار روستا این افراد توسط شورا‌ها انتخاب می‌شوند؛ لذا در این جلسه با حضور معاونین عمرانی استانداری‌ها مسائل مختلف پیرامون انتخاب شهرداران و دهیاران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این دوره خوشبختانه استقبال خوبی برای کاندیدا شدن در شورا‌ها به وجود آمده است و تنها در هشت شهر ما ظرفیت به حد نصاب نرسیده است و در این شهر‌ها انتخابات شورا نداریم و به صورت جانشینی این شهر‌ها اداره خواهند شد که شامل پنج شهر در استان فارس، یک شهر در اصفهان و یک شهر در بوشهر است. قطعا با انتخاب شهرداران و دهیاران تغییر و تحول آن‌ها بسیار مهم است و معضلاتی ممکن است در این راستا وجود داشته باشد؛ لذا امروز با حضور معاونین عمرانی این معضلات بررسی می‌شود تا تحویل و تحول به بهترین شکل ممکن در شهر‌ها و روستا‌ها محقق شود.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در هفته دولت و همچنین ایام الله دهه فجر طرح‌هایی در کشور افتتاح شد که در دو مرحله با حضور رئیس جمهور طرح‌هایی درحوزه شهر‌ها به بهره برداری رسید. در تلاش هستیم در این جلسه هماهنگی لازم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام تا پایان دولت انجام شود تا در جلسه‌ای دیگر این طرح‌ها در حوزه مدیریت شهری و محلی به بهره برداری برسد.

جمالی نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص تعبیه مکان‌هایی برای تبلیغات انتخابات در شهر‌ها توسط شهرداری‌ها گفت: در برگزاری انتخابات سال جاری تاکید ویژه‌ای بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا ویروس وجود دارد. فضای مجازی کمک بسیاری کرده است و بار اصلی تبلیغات را به دوش می‌کشد و با این وجود به تمامی شهرداران ابلاغ کردیم مکان‌هایی برای تبلیغات آماده کنند.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات شورا‌ها برای اولین بار آموزش پیش از انتخابات را در دستور کار قرار دادیم تا افرادی که می‌خواهند حضور پیدا کنند متوجه باشند که چه مسئولیت سنگینی را باید به دوش بکشند. بسته‌های آموزشی به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است و پس از انتخابات نیز دوره‌هایی به صورت فشرده برای منتخبان برگزار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °