دانشگاه باید به مرکزیت تحول تبدیل شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۱۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید کاری کنیم که دانشگاه به مرکزیت تحول تبدیل شود اگر غیر از این باشد حتماً آسیب‌پذیر خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید ابراهیم رئیسی در جمع اساتید دانشگاه‌های کشور و بسیج اساتید دانشگاه تهران گفت: دیدار امروز بنده با شما اساتید به منزله یک شروع است و استفاده از نظرات شما در کار‌ها ضروری است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: امروز کشور نیازمند ایجاد یک تحول است و شناخت وضع موجود و ایجاد یک وضع جدید با حرکت جهادی و کمک شما امکان‌پذیر است.

او با بیان اینکه امروز باید مسائل و مشکلات را اولویت سنجی کنیم، گفت: با برنامه‌ریزی حتماً می‌توانیم شرایط کشور را متحول کنیم، اما شرایط باید مبتنی بر علم و نظر کارشناسی باشد نه نگاه شخصی. ضمن اینکه اساس کار در دولت، برپایه علم و فناوری باید باشد.

رئیسی بیان کرد: در سال ۷۵ در سازمان بازرسی کل کشور، نگاه سنتی را تبدیل به یک نگاه علمی و با دانشگاه تهران ارتباط برقرار کردیم ضمن اینکه کار علمی را با بازرسی همراه کردیم و موفق شدیم به بازرسی علمی برسیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: متأسفانه امروز مشکل اصلی ما این است که دانشگاه اصلا به حساب نیامده، آنجایی که باید دانشگاه وجود داشته باشد جایش خالی است و ما باید کاری کنیم که دانشگاه به مرکزیت تحول تبدیل شود اگر غیر از این باشد حتماً آسیب‌پذیر خواهیم بود و همه اساتید باید کمک کنند.

دانشگاه نباید از دولت جدا باشد

رئیسی ادامه داد: در زمان مدیریتم در آستان قدس رضوی، ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها برقرار کردیم و موفق شدیم جمعیت نخبه استان خراسان را پای کار بیاوریم و به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم.

وی افزود: تصمیماتی در کشور گرفته می‌شود که این تصمیمات مخالف نظر دانشگاه و اساتید است که این روند اصلاً خوب نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نقش اساتید بسیار تعیین کننده است اگر دانشگاه راه‌حل آفرین شناخته شود بسیاری از مشکلات حل شدنی است دانشگاه باید در متن مسائل اصلی کشور باشد و از دولت جدا نباشد.

وی گفت: برای حل مسائل و مشکلات کشور برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داریم و دانشگاه به عنوان جایگاه تربیت نیروی انسانی و کادر سازی باید به دولت کمک کند باید کاری کنیم تا کسی که از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود و مدرک دارد، دیگر بیکار نباشد.

رئیسی افزود: نظام ارتفاع باید در کشور حل شود و هر پایان نامه‌ای که از دانشگاه بیرون می‌آید باید گره‌ای را در کشور باز کند پژوهش‌ها باید هدفمند شوند و از آنها در کار‌های اجرایی استفاده شود.

وی گفت: در کشور امکانات و ذخایر بسیاری داریم، اما متاسفانه مشکل سوءمدیریت وجود دارد به عنوان مثال آب هست، اما مدیریت آب وجود ندارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از اساتید دانشگاه‌ها خواست تا نقش آفرین باشند و در امورات به دولت کمک کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°