کتک کاری نمایندگان پارلمان بولیوی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۱۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
دو عضو کنگره بولیوی هنگام سخنرانی وزیر کشور در جلسه علنی پارلمان با مشت و لگد به جان هم افتادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دو عضو کنگره بولیوی در جلسه علنی پارلمان که به گزارش مربوط به بازداشت جینین انیس رئیس جمهور راستگرای سابق اختصاص داشت، با مشت و لگد به جان هم افتادند.

بر اساس تصاویری که از تلویزیون پخش می‌شد، در حالی که "فرناندو دل کاستیو" وزیر کشور در حال خواندن این گزارش بود، نمایندگان "هری مونترو" از حزب راستگرای کریموس (مخالف) و "آنتونیو گابریل کلوکه" از جنبش به سمت سوسیالیسم (حزب حاکم) با یکدیگر در صحن مجلس درگیر شدند.
 
وزیر کشور در این گزارش به ویژه به اوضاع سیاسی ناشی از استعفای اوو مورالس رئیس جمهور سابق در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و اتهامات حزب حاکم و متحدانش را در مورد کودتای مخالفان پس از انتصاب یک رئیس جمهور موقت که خانم انیس بود، تکرار کرد.
 
دل کاستیو وزیر کشور بولیوی سپس خطاب به نمایندگان عضو حزب مخالف کریموس شعار «همدست، همدست!» سر داد.
 
رهبر حزب کریموس، لوییز فرناندو کاماچو فرماندار منطقه سانتاکروز در شرق بولیوی است که نقش مهمی در سقوط اوو مورالس ایفا کرد.
مونترو نماینده مجلس بولیوی از وزیر کشور خواستار احترام را رعایت کند که کلوکه و عده‌ای از هم حزبی هایش به او معترض شدند. دو نفر سپس دست به یقه شدند و کلوکه روی زمین افتاد و رقیبش او را زیر مشت و لگد گرفت.
دو نماینده دیگر، تاتیانا آنیاز از کریموس و ماریا آلانوکا از جنبش به سمت سوسیالیسم نیز در مکان دیگری از پارلمان با یکدیگر درگیر شدند و مو‌های یکدیگر را کشیدند. جلسه پارلمان برای بازگشت آرامش تعلیق شد و وزیر در نهایت توانست گزارش خود را به پایان برساند.
برچسب ها: بولیوی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °