جلیلی: باید جلوی رانت‌خواری را در دولت و بخش‌خصوصی گرفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۲۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بخش دولتی و بخش خصوصی باید تعارفات را کنار بگذارند، گفت: حتما باید جلوی تبعیض و رانت‌خواری را هم در دولت و هم در بخش خصوصی گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "سعید جلیلی" در دیدار با مدیران عامل تعاونی‌های کشور گفت: بنده طی هشت سال گذشته نه تنها در تهران بلکه در بسیاری از شهرستان‌ها با تعاونی‌ها و کارگاه‌های مختلف جلسه برگزار کردم. جمع‌بندی ما از کار‌هایی که طی این هشت سال انجام دادیم، این است که فرصت‌ها و امکانات کشور به گونه‌ای است که اگر یک برنامه جدی وجود داشته باشد، کشور نه تنها اداره می‌شود، بلکه جهش هم پیدا می‌کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: بنده حاضرم با هر فردی که نسبت به این موضوع شک دارد، مناظره کنم. البته ما بدون مردم نمی‌توانیم کار‌ها را پیش ببریم و بدون مردم هیچ مسئله‌ای قابل حل نیست.

وی ادامه داد: اگر ما به دنبال رفع مشکلات کشور هستیم، باید همه ظرفیت‌های کشور به کار گرفته شود و نباید کشور را معطل موضوعی گذاشت.

جلیلی با بیان اینکه لازم است موانع بر سر راه تعاونی‌ها برداشته شود، گفت: ۱۶ مانع جدی وجود دارد که اگر دولت این موانع را بردارد، اقتصاد جهش پیدا می‌کند. البته موانع دیگری هم در این زمینه وجود دارد و لازم است که اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و بخش‌های خصوصی تلاش کنند تا این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه تعارفات یکی از مشکلات در فرهنگ سیاسی ماست، گفت: بخش دولتی و بخش خصوصی باید تعارفات را کنار بگذارند تا مشکلات کشور مرتفع شود. حتما باید جلوی تبعیض و رانت‌خواری را هم در دولت و هم در بخش خصوصی گرفت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مردم علاوه بر حق سیاسی، باید حتما حق اقتصادی هم داشته باشند و لازم است برنامه جدی در این زمینه وجود داشته باشد و مردمی کردن اقتصاد مسئله‌ای مهم است.

جلیلی ادامه داد: تعاونی‌ها یکی از بستر‌های مهم در این زمینه است و مردمی که می‌خواهند از حقوق اقتصادی خود استفاده کنند، باید بتوانند از یک بستر سالم و مطمئن بهره‌مند شوند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور را نمی‌توان در یک محیط بی ثبات و سیال اداره کرد، گفت: ما نباید کشور را معطل خارج کنیم و حتما باید تعامل گسترده و سازنده با جهان داشته باشیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °