اطلاع‌رسانی شرایط صدور مجوز‌های صنعتی و معدنی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 04 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط و ضوابط مربوط به صدور مجوزها، به صورت عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  «علیرضا هادی»، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر وجود شرایط یکسان صدور مجوز‌های صنعتی و معدنی در کشور برای همه متقاضیان، گفت: شرایط و ضوابط مربوط به صدور مجوزها، به صورت عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با تکذیب شایعه‌های مربوط به ایجاد رانت در صدور مجوزها، بر رعایت ضوابط قانونی در روند صدور مجوز‌های صنعتی و معدنی تاکید کرد.

وی گفت: همه مجوز‌های صنعتی و معدنی در کشور بر اساس ضوابط مشخص شده که به صورت عمومی و از طریق وبگاه وزارت صنعت به اطلاع همه ذی‌نفعان رسیده و در هنگام ثبت درخواست نیز به صورت الکترونیکی مجدد به اطلاع ایشان می‌رسد، فقط به‌صورت الکترونیکی و در سامانه بهین‌یاب صادر می‌شود.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت بیان‌داشت: در مرحله صدور مجوز، اهلیت‌سنجی متقاضی الزامی نیست تا موجب تاخیر در صدور مجوز نشده و زمینه احتمالی ایجاد رانت و فساد نیز به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی ادامه‌داد: در فرآیند صدور مجوز‌های مربوط به وزارت صنعت، ضوابط مربوط به خوراک و ماده اولیه، مسائل زیست‌محیطی، موضوعات و مباحث مربوط به زیرساخت‌ها و سایر موارد، به صورت عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود و از این نظر تفاوتی بین متقاضیان مختلف وجود ندارد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۲.۹۹°