حاجی میرزایی: معلمان واکسن بزنند مدارس باز می‌شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۸۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
وزیر آموزش و پروش: توصیه جهانی این است که مدارس تحت هر شرایطی بازگشایی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن حاجی میرزایی در جمع فرهنگیان سمنان گفت: با اینکه در ابتدای شیوع کرونا، به دلیل ناشناخته بودن بیماری، مجامع بین المللی بر تعطیلی مدارس تاکید داشتند، ولی با توجه به آفت‌های تعطیلی مدارس در بخش‌های بلوغ اجتماعی، انضباط، همراهی با همسالان و کار گروهی، توصیه جهانی این است که مدارس تحت هر شرایطی بازگشایی شود.

وزیر آموزش و پروش گفت: با توجه به این موضوع و درخواست این وزارت خانه از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، واکسیناسیون معلمان در اولویت قرار گرفت و با انجام آن در مرداد ماه، امیدواریم شرایط مطلوب بازگشایی مدارس در مهر ماه ایجاد شود.
 
 
حاجی میرزایی همچنین با بیان اینکه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان معوقات فرهنگیان پرداخت شده است ابراز امیدواری کرد، باقیمانده معوقات آن‌ها تا پیش از پایان دولت پرداخت شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بررسی طرح رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی گفت: منتظریم قانون این طرح در مجلس تصویب بشود وبا توجه به تامین منابع مالی آن در بودجه سال ۱۴۰۰، از امسال اجرایی خواهد شد.

وی هدف از اجرای طرح رتبه بندی معلمان را ارتقای صلاحیت‌ها، معارت و کیفیت آموزش‌ها و طبقه بندی معلمان بر اساس صلاحیت‌های آن‌ها برشمرد و گفت: لایحه رتبه بندی معلمان خارج از نوبت در هیات دولت مطرح و تصویب شد و نمایندگان مجلس هم کلیات آن را تصویب کردند و هم اکنون در انتظار بررسی جزئیات آن در کمیسیون‌های مربوطه هستیم و همزمان آیین نامه آن نیز در هیات دولت در حال تدوین است که به سرعت اجرایی شود.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه طرح رتبه بندی صرفا ویژه معلمان است و نه کادر اجرایی مدارس گفت: افرادی که معلم نیستند مشمول این طرح نمی‌شوند و باید فاصله‌ای که بین حقوق آن‌ها و معلمان ایجاد خواهد شد از طرق دیگری جبران شود؛ البته باید ببینیم لایحه رتبه بندی در مجلس چطور تصویب می‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°