در ۲۴ استان انتخابات شوراها، الکترونیکی برگزار می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۸۹۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: در ۲۴ مرکز استان انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر شجاعان در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: در ۲۴ مرکز استان انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا تمامی فراینده انتخابات اعم از اخذ رای تا شمارش آراء به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد که البته شامل تهران نیست.

وی با بیان اینکه در این مراکز تعرفه الکترونیکی جایگزین تعرفه کاغذی شد، افزود: در این نوع انتخابات مردم عزیز که برای رأی دادن به نامزد‌های مورد نظر خود در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا مراجعه می‌کنند، به جای تعرفه کاغذی، تعرفه الکترونیکی دریافت می‌کنند، با این کارت به دستگاه اخذ رأی مراجعه می‌کنند و با کد داوطلب به راحتی رأی می‌دهند.

شجاعان ادامه داد: در این حالت فرآیند شمارش آرا بسیار سریع، دقیق و بدون تأخیر در پایان زمان رأی گیری که اجازه بازگشایی صندوق‌ها داده می‌شود، انجام می‌شود.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: البته در سراسر کشور در هر چهار انتخابات تمام فرایند‌های انتخابات اعم از احراز هویت، اطلاعات وارده و تجمیع آرا تا لحظه اعلام نتیجه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، فقط فرایند اخذ رای و شمارش آرا به صورت دستی خواهد بود.

وی افزود: شیوه تجمیع آرا از محل شعب نیاز به برنامه ریزی داشت که انجام شد و درباره احراز هویت رأی دهندگان نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

شجاعان از افزوده شدن حدود ۱۰ هزار شعبه اخذ رأی در این دوره از انتخابات برای جلوگیری از ازدحام در شعب و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد و گفت: مجموع شعب در شورا‌های اسلامی شهر و روستا بالغ بر ۷۴ هزار شعبه و در ریاست جمهوری ۷۰ هزار شعبه خواهد بود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °