بازگشت رونق به سالن‌های سینما(؟)
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۹۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
در پی شیوع بیماری کرونا در جهان، فعالیت سینما و سالن های سینما با آسیب جدی اقتصادی روبرو شد و هنوز هم به رغم باز شدن سینماها، فیلمسازان علاقه ای به اکران فیلم های شان نشان نمی دهند و مردم هم مثل قبل جذب سالن های سینما نشده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در برنامه شهر فرنگ در خصوص بی رونقی سالن‌ها گفت: سالن‌های سینما طبق ضوابط ستاد کرونا الان فعال و سیناماه بازند، اما خیلی رونق جدی ندارند.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به ۱۸۳ سالن نمایش حوزه هنری درخصوص علل رکود سینما گفت: با آسیب شناسی یی که داشتیم این رکود و عدم رونق سینما سه علت اصلی دارد، یکی نگرانی و ترس مخاطبان و مردم است به واسطه فضای بسته سینما و احتمال بیماری که این مانع با فراگیر شدن واکسن تا چند ماه دیگر به تدریج رفع می‌شود.

جعفریان افزود: مانع دوم رونق سینماها، بحث تبلیغات و ترویج است که بار اصلی بر عده صدا و سیما بود، اما در این یکسال اخیر کمرنگ شده است و مانع سوم که مانع اصلی است نگرانی یا ترص خود صاحبان فیلم و آثار است از دیده نشدن اثرشان، به این معنی که سالن‌های سینما تامین محتوا نمی‌شوند.

او برای حل مسئله از حمایت و تشویق فیلمسازان گفت و افزود: اگر کمک کنیم و تشویق و حمایت کنیم که صاحبان آثار فیلم هایشان را بیاورند این مشکل رفع می‌شود، ما طرحی را آماده کردیم به عنوان طرح حمایت از توزیع آثار سینمایی و آثار سینمایی که مبتنی بر زنجیره توزیع و سیستم یکپارچه توزیع بود برای این که صاحبان آثار را با منطق اقتصادی مجاب کند آثارشان را اکران کنند و حوزه هنری با حسن نیت آمادگی دارد که این اتفاق را رقم بزند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °