انتقاد از عدم همکاری کانادا برای برگزاری انتخابات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۹۴۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: اقدام دولت کانادا در عدم همکاری برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای ایرانیان مقیم کانادا غیرقانونی و خلاف حقوق بین‌الملل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "سید اسماعیل موسوی" با انتقاد از اقدام خلاف عرف بین‌المللی دولت کانادا در عدم موافقت با برگزاری انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در کانادا برای ایرانیان مقیم این کشور گفت: با پیگیری‌های وزارت امور خارجه، یکی از شهر‌های مرزی آمریکا نزدیک به مرز کانادا به عنوان مکان برگزاری انتخابات برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا در نظر گرفته شده است.

 سخنگوی ستاد انتخابات کشور موضوع برگزاری افزود: انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در کشور کانادا و ایجاد امکان حضور و مشارکت هموطنان مقیم کشورمان در این امر سرنوشت ساز، از طریق نمایندگی دائم کشورمان در نیویورک در تماس با سفیر کانادا در سازمان ملل موضوع مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با درخواست سفیر کانادا، یادداشتی در این خصوص از سوی وزارت امور خارجه تنظیم و برای تحویل به دولت کانادا به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع کانادا در تهران تحویل داده شده است، گفت: متاسفانه تاکنون پاسخ درخور و لازم از سوی دولت کانادا به منظور برگزاری انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در این کشور دریافت نشده است.

موسوی افزود: با توجه به محدودیت زمانی باقی مانده و عدم امکان اعزام عوامل اجرایی از سوی وزارت امور خارجه، امکان برگزاری انتخابات به صورت مستقیم فعلاً فراهم نشده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این موضوع که وزارت امور خارجه کشورمان با تلاش کامل به دنبال فراهم آوردن امکان مشارکت شهروندان ایرانی مقیم درکاناداست، گفت: در این خصوص با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در وزارت امور خارجه با دفتر حفاظت منافع کشورمان در واشنگتن، هم اکنون پیش بینی لازم برای حضور ایرانیان مقیم کانادا در یکی از شهر‌های مرزی آمریکا نزدیک به مرز کانادا انجام شده است و با تدابیر اندیشیده شده از سوی همکاران پر تلاش در وزارت امور خارجه، اخذ رأی از شهروندان ایرانی مقیم در کانادا صورت خواهد گرفت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °