محسن رضایی: دولت اقدام و تحول، وحدت ملی در ایران ایجاد می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۹۷۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همانگونه که در زمان دفاع مقدس وحدت وجود داشت بار دیگر در دولت اقدام و تحول این وحدت ملی را در ایران ایجاد می‌کنم و چپ و راست و این قوم و آن قوم و بی عدالتی‌ها را پایان خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن رضایی میرقائد عصر جمعه در سومین گفت و گوی استانی نامزد‌های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان شمالی افزود: دولت اقدام و تحول این تجربه را دارد، همانگونه که جوانان و اقوام مختلف را دور هم جمع کرد و کار بزرگ مثل آزاد سازی خرمشهر انجام داد، این بار برای رفع مشکلات اقتصادی نیز این نیرو‌ها را پای کار بیاورد.

وی با طرح این سوال که آیا ارزش رفع کردن فقر و بیکاری و تبعض، کمتر از بیرون کردن سربازان صدام حسین از خرمشهر است اظهارداشت: دولت اقدام و تحول با کمک شما مردم و به اذن خداوند و حمایت، ولی عصر (عج) و سیاست‌های رهبر انقلاب این کار را انجام می‌دهد.

رضایی با بیان اینکه برای تحقق ایده هایش چند خط مشی دارد، انتخاب استانداران از بین نیرو‌های توانمند استانی را یکی از این ایده‌ها اعلام کرد و گفت: استانداران دولت اقدام و تحول از مردم همان استان انتخاب می‌شوند و برای این کار جمعی از کاندیدا‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و به دولت پیشنهاد می‌شوند و از میان این تعداد بار دیگر توانمندی‌ها بررسی می‌شوند، ۲ تا سه نفر انتخاب می‌شوند و در نهایت یک نفر به عنوان استاندار انتخاب می‌شود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تیم قدرتمند و توانمند، خارج از باند و گروه و جناح برای استان‌ها انتخاب می‌شود، برای مدیریت امور، و اقتصاد اختیارات هم به استانداران داده می‌شود و از طریق امکانات پژوهشی و اطلاعات به مدیران کمک می‌شود و با تمام توان، از استانداران حمایت می‌کند، اما اجازه می‌دهیم خود تصمیم بگیرند.
 
پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی

رضایی بار دیگر در گفت و گوی استانی با مردم استان خراسان شمالی بر پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی به مردم تاکید کرد و افزود: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر از جمله کارگران معلمان و کارکنان دولت است، علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، تلاش داریم تا با کمک دولت مرکزی شغل ایجاد شود و کسب و کار‌های کوچک رونق بگیرد و هر خانه به کارگاهی برای اشتغال تبدیل می‌شود و با این کار شهر‌های کشور نیز اقتصادی خواهد شد.

وی ادامه داد: رونق اقتصای دولت باید از پایین به بالا باشد و در این صورت درآمد در جامعه می‌جوشد و دولت نیز از طریق مالیات بهره‌مند خواهد شد، اما دولتی که تنها به نفت اتکا داشته باشد و روش اقتصادی آن از بالا به پایین باشد درآمد‌ها در وسط تمام خواهد شد و برای تحقق این هدف باید برنامه‌های اقتصادی کشور عوض شود.

رضایی بیان کرد: سرزمین ایران از بهترین قطعه‌های عالم است به گونه‌ای که جهانی کوچک از همه قاره‌های عالم در آن وجود دارد و ایران، سرزمین اقوام و مردمانی پاک نهاد است و همانگونه که هر صدف را از گوهر آن می‌توان شناخت، مردمان ایران را نیز می‌توان ااز مهمان نوازی آنان شناخت و در واقع سابقه تاریخی چند هزار سال ایران اسلامی حکایت از گوهر پاک آن دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در این میان هنر امام انقلاب آن بود که عشق به وطن همه ایرانی‌ها را جمع کرد و ما دوباره یکی شدیم و روی قامیت خود ایستادیم، ولی سیاست‌های نادرست دولت‌ها باعث شد که توانایی‌های عظیم و این قامت بلند در برابر مشکلات ناامید شود و در واقع دولت اقدام و تحول می‌خواهد، دوباره قیام کند و حرکتی نو با دولتی نو ایجاد کند.

رضایی اظهارداشت: همان گونه که امام خمینی (ره)، در جنگ تحمیلی همه اقوام را به دور هم جمع کرد و پنج استان اشغال شده را از چنگال صدام درآورد و ۵۰ کشوری که حامی این رژیم بودند را به زباله دان تاریخ فرستاد، دولت اقدام و تحول نیز دوباره همه اقوام را جمع خواهد کرد و با وجود جوانانی غیرتمند برای بار سوم قیامی فرهنگی، اقتصادی برای ایجاد دولت وحدت ملی خوهد کرد.

وی افزود: در این دولت همه ایرانی هستند و شهروند درجه یک و یا شهروند درجه دو وجود نخواهد داشت و هیچگاه انتخابات مهندسی شده نخواهد بود به گونه‌ای که ملت ایران خود سرنوشت را تعیین خواهند کرد.

رضایی ایحاد امید و نشاط در جامعه را از برنامه‌های مهم دولت اقدام و تحول اعلام کرد و گفت: قیام سوم دولت اقدام و تحول زدودن غم و غصه از کشور برای زندگی بهتر و سربلندی کشور است و باید برای همه ثروت، برای همه قدرت و برای همه آسایش تولید کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تفویض اختیارات و مسوولیت‌ها به استان‌ها خاطرنشان کرد: این دولت تمامی اختیارات به استان‌ها خواهد داد به گونه‌ای که اگر مردم سپرده‌هایی داشتند در همان استان باید سرمایه گذاری شود نه اینکه به به تهران بیاید و قرار نیست تهران، استان‌های دیگر را استثمار کند.

رضایی با بیان این که هر سرزمینی اقلیم و مردمان خاص خود را دارد، تصریح کرد: هر سرزمین نسخه خاص خود را دارد و قرار نیست که فولاد از استان خوزستان بیاورند و آب آن جا را خشک کنند و موجب از دست رفتن هنر‌های آنجا شوند و این واحد صنعتی باید در سواحل ایجاد شود تا با کمبود آب مواجه نشویم.

وی با تاکید بر این که دولت اقدام و تحول نسخه هر استان متناسب با ظرفیت ها، قابلیت‌ها و توانایی‌های آن تهیه و اجرا می‌کند، افزود: این دولت اختیارات تصمیم سازی در زمینه اقتصاد را به هر استان می‌دهد به گونه‌ای که استان آذربایجان می‌تواند با ارمنستان و شمال عراق، سیستان و بلوچستان با افغانستان و دریای عمان و هندوستان، خراسان شمالی با آسیای مرکزی، مراودات داشته باشد.

رضایی با بیان این که کرمانشاه، ایلام، خراسان شمالی و اصفهان هر یک به اندازه یک کشور می‌توانند تولید کنند، گفت: تمام ایران می‌تواند به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی تبدیل شود به شرطی که توانایی‌ها را بالا ببریم.

نهضت خانه سازی با آورده ۱۰ درصدی

رضایی ساخت مسکن با ۱۰ درصد از آورده (۳۰ میلیون تومان) را از دیگر برنامه‌های اقتصادی خود اعلام کرد و افزود: اکنون هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان ۳.۵ تا ۵ میلیون تومان است بر این اساس ساخت خانه ۸۰ متری ۳۲۰ میلیون تومان تمام می‌شود، در این دولت مردم با ۱۰ درصد این رقم معادل ۳۰ میلیون تومان خانه دار می‌شوند و مابقی هزینه توسط بانک‌ها و با پرداخت تسهیلات تامین می‌شود، و سند این واحد مسکونی به عنوان وثیقه تا پایان پرداخت اقساط نزد بانک می‌ماند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت در این زمینه سود بانکی را تامین می‌کند و این کار در ایران نیز همانند سایر کشور‌های اروپایی و آمریکایی شدنی است و خانه سازان هم می‌توانند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: صنعت ساختمان با چند صد شغل در ارتباط است، اگر این رونق گیرد ۳۰۰ صنعت دیگر همانند واگن پشت سر قطار به راه می‌افتند و اشتغال نیز رونق می‌گیرد.

رضایی پرهیز از دعوا‌های سیاسی را یکی از مهمترین راهکار‌ها برای رونق و توسعه کشور اعلام کرد و افزود: گروه‌های سیاسی نمایشنامه وشعبده بازی می‌کنند، باید به فکر مردم باشند، مردم، ولی نعمت هستتد به فکر مردم باشید و دولت اقدام و تحول همان گونه که در سال‌های دفاع مقدس زیر بمباران و شیمایی از مردم دفاع کردند، بار دیگر سپر بلای مردم می‌شوند، نمی‌گذاریم چهره غم و غصه در ایران تداوم یابد، اجازه نمی‌دهیم زباله گردی و کولبری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به پرداخت حقوق ماهانه به زنان خانه دار اشاره کرد و اظهارداشت: در هر خانه در حقیقت دو نفر کار می‌کنند مردی که سر کار می‌رود و زنی که فرزند تربیت می‌کند و زحمت می‌کشند و در دولت من تمام زنانی که دو فرزند بیشتر داشته باشند پس از گذراندن کلاس‌های آموزشی تربیت فرزندان و بهداشت حقوق می‌گیرند و سایر زنان نیز در مراحل بعدی از حقوق بهره‌مند خواهند شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر؛ روستا و عشایری و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °