رضایی: نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان را راه می‌اندازیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۹۷۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: راه اندازی نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان مهمترین کاری است که در دولت اقدام و تحول راه می‌اندازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محسن رضایی میرقائد عصر روز جمعه در گفت و گوی استانی با مردم گیلان از شبکه باران اظهار داشت: در اجرای نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان هر فردی با ۱۰ درصد صاحب خانه می‌شود، ۹۰ درصد را دولت به متقاضی وام داده و سود را هم دولت پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه هزینه هر مترمربع ساختمان ۳.۵ تا پنج میلیون تومان است، گفت: یک منزل ۸۰ متری حداقل ۳۲۰ میلیون تومان هزینه دارد، هر فردی با ۱۰ درصد این هزینه یعنی ۳۰ میلیون تومان می‌تواند، خانه دار شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: وثیقه و ضامن برای دریافت وام هم لازم نیست، همان خانه‌ای که قرار است ساخته شود در وثیقه بانک می‌ماند یعنی همان سندی که برای مردم است تا پایان پرداخت وام در اختیار بانک می‌ماند.

رضایی با بیان اینکه خانه سازان را در بازار سرمایه برده تا از این طریق نقدینگی برای ساختن منزل و فروش به مردم را جذب کنند، اضافه کرد: اگر نهضت مسکن راه بیندازیم ۳۰۰ صنعت پشت سر آن شامل در و پنجره سازی، موزایک و ... راه می‌افتد.

وی در ادامه با تشریح ایران بزرگ به اقلیم‌های متنوع، پوشش گیاهی و چهار فصل آن اشاره و اظهار داشت: ایران سرزمین اقوام، قبلیه‌ها و مردمی پاک نهاد به زلالی چشمه‌های جوشان است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هنر امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانی‌ها را دور هم جمع کرد، انسجام بزرگی به وجود آورد و ما دوباره با یکی شدن بلند شدیم، روی قامت خود ایستادیم.

رضایی افزود:، اما متاسفانه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در دو سه دهه اخیر باعت شد که توانایی عظیم و قامت بلند ایران خم شود و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و بعضا ناامیدی کنند.

وی با بیان اینکه ما دوباره می‌خواهیم قیام کنیم و حرکتی نو با دولت جدید آغاز کنیم، خاطر نشان کرد: امام بزرگوار ما در انقلاب اسلامی، اقوام و همه استان‌ها را دور هم جمع کرد یک اتفاق بزرگ صورت گرفت، انقلاب اسلامی به پیروزی رسدی نه غرب نه شرق هیچ کدام نتوانستند در مقابل ملت ایران بایستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: برای بار دوم امام راحل همه استان‌ها و اقوام را دور هم جمع کرد و یک جنگ تحمیلی که پنج استان ایران اشغال شده بود و بیش از ۴۰ و ۵۰ کشور پشت سر صدام ایستاده بود همه آن‌ها را به زباله دان تاریخ فرستاد.

رضایی افزود: آیا نمی‌توانیم یک بار دیگر همه استان‌ها و اقوام دور هم جمع شویم و دوباره حرکت سومی را آغاز کنیم، حتما امکان پذیر است. با وجود رهبر فرزانه‌ای که داریم و با وجود جوانان غیرتمندی که در دل شما هموطنان است، چرا نتوانیم برای بار سوم قیام کنیم.

وی گفت: قیام فرهنگی اقتصادی، شکستین محاصره اقتصادی، پیشرفت‌های بزرگ، قیام برای زندگی‌های بهتر، قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی و قیام برای اینکه همه ایرانی ها، ایرانی هستند و شهروند درجه یک و دو در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

شما هموطنان سرنوست صندوق‌ها را تعیین می‌کنید

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنانش با بیان اینکه اینطور نیست که از قبل انتخابات مهندسی شده باشد و فردی بیرون بیاید، خاطر نشان کرد: شما سرنوست صندوق‌ها را تعیین می‌کنید و خواهید گفت که اراده اصلی دست شما است.

رضایی بیان کرد: آری ما دوباره می‌خواهیم آغاز کنیم، قیام سوم، قیام برای زندگی بهتر، بهزیستی، کشاورزان، بازنشستگان، کارگران، برای زدودن غم و غصه از چهره بهترین مردمان روی زمین یعنی ایرانیان و قیام برای پیشرفت ایران و دستیابی به قله‌های بلند، همانطور که در انقلاب و دفاع مقدس ما چنین کاری کردیم، اما شرطی دارد و آن این است که همه با هم حرکت کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ایران برای همه، زندگی، قدرت و ثرورت برای همه و ما این کار را با تکیه با حمایت‌های شما انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ما دوباره اقدام و استان‌ها را به میدان می‌آوریم، خاطر نشان کرد: ما ماطق اقتصادی درست می‌کنیم، به استان‌ها اختیارات و مسئولیت می‌دهیم، یعنی اگر در یک استانی مردم سپرده هایشان را در بانک‌ها گذاشتند این سپرده‌ها در همان استان سرمایه گذاری شود، نه اینکه در هر استانی ۴۰ درصد سپرده گذاری مردم به تهران رود و از اینجا به ارز تدبیل و خارج شود ما این را برعکس خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قرار نیست که تهران استان‌ها را استثمار و خارج از ایران، تهران را استثمار کند، ما با این استثمار نو که نیرو‌های انسانی و ثروت‌های مردم از استان‌ها به تهران می‌آید و از تهران به خارج، پایان می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دولت اقدام و تحول ما، دولت پایان دادن به وعده‌های بی پشتوانه است، اضافه کرد: زمان شعار تمام شده، زمان اقدام و برنامه است برای هر استانی برنامه خاص با کمک مردمان همان استان تنظیم شده است.

رضایی اظهار داشت: هیچ استانی نیست که نسخه خاص آن استان نوشته نشده باشد، نسخه واحد نوشتن در تهران برای همه استان‌ها به معنی نادیده گرفتن قابلیت ها، استعداد‌ها و ظرفیت‌های مردم هر استان است.

وی بیان کرد: در دولت اقدام و تحول متناسب با استعدادها، قابلیت‌ها و توانایی‌های هر استان نسخه پیشرفت و بهرود زندگی در هر استان را تهیه کرده ایم و اجرا می‌کنیم ضمن اینکه یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای همه استان‌ها است.

اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری در زمینه اقتصاد را به استان‌ها می‌دهیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هر استانی نسخه خودش می‌خواهد، گفت: اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری در زمینه اقتصاد را به همان استان می‌دهیم، یعنی مناطق اقتصادی و قطب‌های اقتصادی به وجود می‌آوریم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیاری از استان‌های کشور ما با کشور‌های همسایه برای تجارت افزود: بسیاری از کشور‌های اروپایی کمتر از استان‌های ماست، سرزمین ۲۵ کشور اروپایی در سرزمین ما جا می‌گیرد، ایران خیلی بزرگ است، مشروط بر اینکه همه استان‌ها و اقوام همانطوری در انقلاب و دفاع مقدس به صحنه آمدند، این بار در دولت اقدام و تحول همه مردم را به صحنه می‌آوریم و تمام ایران به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی تبدیل خواهد شد.

رضایی میرقائد ادامه داد:، اما مشروط به اینکه جوانان ما نشاط داشته باشند، از ظرفیت همه بانوان استفاده کنیم، شور و نشاط را در کشور به وجود آوریم، آزادی‌های اجتماعی را در چارچوب قانون ایجاد کنیم، مرتب به جوانان گیر ندهیم، اجازه فعالیت دهیم، آموزش دهیم و توانایی‌ها و مهارت‌های آنان را ارتقاء دهیم.

وی اضافه کرد: دولت ما این تجربه را دارد که چگونه از جوانان ۱۸، ۱۹ و ۲۰ ساله و از اقوام ایران می‌توان دور هم جمع کرد و کار‌های بزرگی مانند آزاد سازی خرمشهر را انجام داد، یک بار دیکر دولت ما می‌خواهد چنین وحدت ملی را در ایران به وجود آورد، چپ و راست کردن، این قوم و آن قوم کردن، پارتی بازی‌ها و بی عدالتی‌ها همه باید کنار برود و ما این کار را خواهیم کرد.

رضایی اظهار داشت: آیا بیرون کردن فقر، گرانی، بیکاری، تبعیض، اهمیت و ارزش آن کمتر از بیرون کردن سربازان صدام حسین است، اگر این هم مقدس است و تجربه شده، به لطف خدا دولت اقدام و تحول یک بار دیگر با کمک مردم، فضل خداوند، حمایت‌های بیکران حضرت، ولی عصر و سایست‌های داعیانه رهبر انقلاب این کار را خواهیم کرد.

استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان تعیین می‌کنیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب می‌کنیم. کدام استانی است که مردان و زنان بزرگی نداشته باشد، سرزمین ایران در هر استان و قومش مردان بزرگی هستند که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای انتخاب استانداران پارتی بازی نمی‌کنیم، خاطر نشان کرد: برای استانداران ۱۰ نفر کاندید می‌شوند، در جمع نخبگان مسایل را مطرح می‌کنند، نمره بندی شده و دو سه نفر از میان آن ۱۰ نفر به دولت پیشهاد می‌شود و یک بار دیگر ارزیابی و یک نفر را انتخاب و دو نفر دیگر را معاونان وی قرار می‌دهیم.

رضایی میرقائد در ادامه به سایر برنامه‌های خود اشاره کرد و افزود: توجه ما در دولت اقدام و تحول توجه به قشر‌های آسیب پذیر است، کشاورزان، معلمان، کارکران دولت، علاوه بر یارانه، شکل گیری اشتغال و تولید با حمایت دولت مرکزی در استان‌ها برای ایجاد اشتغالزایی مورد توجه است.

وی با بیان اینکه مسئله خانه داری برای ما بسیار مهم است، اضافه کرد: حقوق خانه دارای را رعایت می‌کنم، به همه زنان خانه دارای که ۶ ماه آموزش ببینند "سه ماه آموز ش فرزندداری و سه ماه سلامت و بهداشت" و دارای دو فرزند بیشتر باشند حقوق می‌پردازیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئله ارتقای کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می‌کنیم، مسئله کسب و کار‌های خانگی را در داخل خانه‌ها توسعه می‌دهیم، شهر‌های شمال را اقتصادی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم که رونق اقتصادی از پایین به بالا بکشد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °