هیچ بیماری پشت در بیمارستان‌ها نماند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۴۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوران کرونا و تحریم، هیچ بیماری به دلیل بی‌پولی پشت در‌های بیمارستان نماند و به قوم کرد، بلوچ، سنی و شیعه خدمات‌رسانی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای دکتر سعید نمکی روز شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از مستند «شنا با دست‌های بسته» و عکس مدافعان سلامت که در محل وزارتخانه برگزار شد، افزود: در دوران کرونایی به ۲۵۶ هزار تبعه افغانستانی نیز خدمات درمانی ارائه شد و این‌ها جز افتخارات ایران است که در اوج تحریم‌ها کسب شد.

وی ادامه داد: ناگفته‌های زیادی است که در راه مبارزه با کرونا وجود دارد و باید یک روزی نگاشته شود، ما بیماری کرونا را مدیریت کردیم و در واقع پلی ساختیم برای عبور این سرزمین از این بیماری، رشد اقتصادی کشور در این دوران مثبت بود، خیال تولید کننده، مهندس، کارگر و ... از این بابت راحت بود که اگر کرونا گرفت تخت‌های خالی در بیمارستان‌ها برای درمان وجود دارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در این دوران ۳۰ درصد به ظرفیت تخت‌های خالی بیمارستان‌ها اضافه شد، گفت: با توجه به اینکه در اوج تحریم بودیم ظرفیت بخش‌های آی سی یو، ۲ برابر و ۴۶۰ اکسیژن ساز به بیمارستان ارائه شد و بیماران مبتلا به کرونا از لحاظ دسترسی به اکسیژن مشکلی نداشتند.

آقای دکتر نمکی تصریح کرد: ۴ هزار و ۷۵۰ قلم دارو در اوج تحریم و کرونا به بیمارستان ارائه شد که مردم سرگردان نباشند و یک دقیقه اتاق عمل به دلیل کمبود دارو تعطیل نشد.

وی افزود: دارو‌های بیهوشی و مایحتاج پرستار و پزشک را تولید کردیم و دارو‌های مؤثر در کرونا به ۲ برابر تولید داخلی رسید و با یک دهم قیمت دارو‌های وارداتی عرضه کردیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه بیماران مبتلا به کرونا مشکل بستری در بخش‌های آی سی یو نداشتند بیماران دیگر نیز مانند مرگ‌های مغزی، سوانح و ... پشت در‌های‌ای سی یو نمانند.

وی ادامه داد: برغم تحریم‌ها برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی پیش نیامد و یک میلیارد تومان از صندوق گرفتیم و البته این پول را قطره مکانی به ما دادند و با این منابع و تحریم‌های ظالمانه افتخار کسب کردیم.

آقای دکتر نمکی گفت: کرونا در سال ۹۸، سالی پربحران بود و در فشار سنگین تحریم‌ها بودیم همکاران کادر درمان با فشار سنگین از حوادث رخ داده در سال ۹۷ که زلزله، شیوع آنفلوآنزا و ... وارد بحران کرونا شدند و رشادت‌های زیادی در این مسیر انجام دادند.

وی افزود: همکاران کادر درمان تابلویی را که از ترس کرونا ایجاد شده بود با فداکاری هایشان شکستند.

وزیر بهداشت در پایان در مورد مستند شنا با دست‌های آلوده و عکس مدافعان سلامت گفت: این آثار فاخر و ماندگار در حمایت از جانفشانی‌های کادر درمان است و روز‌هایی که در دوران کرونا به شدت با سختی گذشت را باید به تصویر کشید و حماسه‌ای ماندگار و با عشق ایجاد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °