قاضی‌زاده هاشمی: در پنجره طلایی هستیم اما دچار انسداد شده‌ایم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۵۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
سومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم می‌گویند ما در پنجره‌های طلایی هستیم اما متاسفانه وضعیت کشور به جای اینکه رشد کند دچار انسداد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۲۲ خرداد) در سومین و آخرین مناظره انتخاباتی با موضوع «دغدغه‌های مردم» درخصوص راهکار شما در مقابله با تورم، عدالت، رکورد، مقابله با فساد، یارانه‌ها و اشتغال چیست؟ گفت: عدم توازن تراز و نمودار بیکاری و روندهایی است که از سال ۸۵ تاکنون بر اساس شاخص آماری همچنان در حال تکرار است.

وی افزود: وضعیت افزایش میزان بیکاری در سراسر کشور و همچنین وضعیتی که در حوزه اشتغال و بخش‌های مختلف‌ تولیدی وجود دارد همچنان به روال قبل باقی مانده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: بخش خدمات و به خصوص کارمندی در حال افزایش است اما میزان بیکاری در بین استان‌ها مشخص است که افزایش می‌یابد و از این موضوعاتی که نشان دهنده عدم توازن در بخش آموزش و غیره است؛ به طور مثال ما با اینکه افزایش تولید مسکن پیدا کردیم اما محصول آن فقط در چند استان است و این باعث شده کم کم یک مهاجرت سراسری شکل بگیرد و وضعیت ترکیب جمعیتی کشور تغییر پیدا کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وضعیت سرمایه اجتماعی مشخص است به دلیل اینکه منابع کشور به صورت نادرست در حال توزیع است. مردم این‌ها را از نحوه مدیریت ناکارآمد و کار نابلدی مسئولان می‌بینند.

وی افزود: آن چیزی که امروز در زندگی مردم مطرح است این است که می‌گویند ما در پنجره‌های طلایی هستیم اما متاسفانه وضعیت کشور به جای اینکه رشد کند دچار یک قفل و انسداد شده است.

 
نقد به اظهارات مطرح شده در مناظره؛
 
قاضی‌زاده هاشمی گفت: دوستان طوری صحبت می‌کنند انگار در این وضع نقشی نداشتند! سپردن مدیریت کشور به بانیان وضعیت کنونی مثل سپردن بیمار مبتلا به مالاریا به پشه آنوفل است!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: دولت هشت سال وقت مذاکره داشت، اما بد مذاکره کرد.

وی افزود: اگر بلد نبودید کشور را اداره کنید و ساختار استضعاف گر بود و جوانان و فن آوران و زنان کنار گذاشته شده است چرا اقدام نکردید؟

نیمه دوم مناظره انتخاباتی؛

قاضی‌زاده هاشمی درباره نابسامانی نظام توزیع و مقابله با واسطه‌گری گفت: برای اصلاح امور باید نگاه منظومه‌ای داشت.

وی افزود: تمامی نهاد‌ها از جمله بانک‌ها در ایجاد تورم نقش داشته‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: تکلیف ۳۰ میلیارد تومان ارز یارانه‌ای که به نام مردم داده شد، معلوم نیست.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: تورم باعث بیکاری و فقر و بالا رفتن سن ازدواج شده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت سلام ۲۰ برنامه برای اصلاح امور کشور در نظر گرفته است.

نقد به سخنان دیگر نامزدها؛

قاضی‌زاده هاشمی گفت: برنامه برای اشتغال سریع داریم که حداقل نیمی از جوانان جویای کار ظرف دو سال اول مشغول به کار شوند و واکسیناسیون را تحت عنوان مهر و سلامت تا ۲۲ بهمن به اتمام خواهیم رساند و درمان افراد بالای ۷۰ سال کاملاً در مراکز دولتی رایگان خواهد شد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش نوین را جایگزین آموزش و پرورش فعلی می‌کنیم به طوری که طول عمر فرزندانمان تلف نشود و مهارت یاد بگیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: طول دوره تحصیل کوتاه و کنکور حذف می‌شود و با کمک نیروهای مسلح نفره سربازی را حل و فصل کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: ما نباید فضای مجازی را محدود کنیم و در همه حوزه‌ها فضای مجازی یک اثر بسیار زیادی دارد.

وی گفت: دولت سلام به دنبال تحقق حقوق معلمان، ایثارگران، پرستاران، کتابداران، کارگران، کشاورزان، سربازان، نظامیان رتبه‌بندی‌معلمان، استخدام ۳۵۰ معلم مورد نیاز به آموزش و پرورش طی دو سال آینده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: گاهی اوقات مردم به ما می‌گویند آرزو می کنم یک روز بیدار شویم و ببینیم همه این ۸ سال فقط یک خواب بود و تمام شد به هر حال این کابوس در حال تمام شدن است و این ماییم که باید تصمیم بگیریم که این مسیر به پایان رسد و تکرار نشود.

جمع‌بندی مطالب؛

قاضی‌زاده هاشمی در پایان سومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: اصحاب سفره، مردم را از سفره انقلاب بیرون کرده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بزرگترین درد مردم این است که چرا در این کشور همه چیز باید در یک بند خلاصه شود آن هم بند «پ» است با پارتی پول داشته باش، مدرسه خوب برو، رتبه برترکنکور داشته باش، سفر تفریحی برو و ماشین خوب و خانه خوب داشته باش و سربازی نرو و وام میلیاردی بگیر! اما دولت سلام دولت جوانان می‌آید تا بند «غ» را جایگزین بند «پ» کند یعنی غیرت.

وی افزود: اگر یک جو غیرت بود دختر جوان ما بی جهیزیه نمی‌ماند، اگر یک جو غیرت بود از هنرمند فقط برای سیاست استفاده نمی شد؛ اگر یک جو غیرت بود ورزشکار ما دست فروش نمی‌شد، اگر غیرت بود بورس از جیب مردم داده نمی‌شد و اگر مسئولی در فرزندش به خارج از کشور بود خودش از مسئولیتش کناره‌گیری می‌کرد، غیرت یعنی همه مردم ایران سر سفره انقلاب بنشینند دولت سلام برای مردم ثبات آرامش می‌آورد.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: غیرت همان است که وقتی پیکرش به کشور برگشت همه ایران نه، بلکه همه جهان به احترامش ایستاد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر امروز مردم دلگیرند به این دلیل است که در مسئولان غیرت ندیدند.

 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °