جلیلی: نگرانی مردم به ثبات نرسیدن تورم است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۶۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
سومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نگرانی مردم عدم ثبات تورم است و دغدغه مردم این است چرا مشکلات حل نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۲۲ خرداد) در سومین و آخرین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوال مشترک "راهکار شما در مقابله با تورم، عدالت، رکورد، مقابله با فساد، یارانه‌ها و اشتغال چیست؟ " گفت: مردم دغدغه‌ها را در زندگی لمس می‌کنند؛ دغدغه و مشکلات مردم مثل کرونا ناشناخته نیست.

او با بیان اینکه امروز متوسط نرخ تورم در سایر کشور‌های دنیا ۲.۵ درصد است، افزود: تورم در بیش از ۱۰۰ کشور زیر ۵ درصد و سوال این است که مشکل تورم چرا در ایران حل نشده است.

جلیلی ادامه داد: دغدغه مردم این است که چرا دولت‌ها عقب هستند؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: گاهی یکی دو سال تورم کنترل می‌شود، اما ناگهان این فنر رها شده و قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

او گفت: رویکرد دولت ما این است که اگر می‌خواهید این مسائل را حل کنید، به یک برنامه جدی نیاز است.

جلیلی تاکید کرد: برنامه، یک شبه و با سفارش به اندیشکده‌ها نوشته نمی‌شود و رئیس جمهور باید به امور اشراف داشته باشد. گاهی ۸ سال می‌گذرد و هیچ کاری انجام نمی‌شود و آخر کار، اگر فرد منصفی باشد عذرخواهی می‌کند و اگر منصف نباشد طلبکار هم می‌شود.

جلیلی یادآور شد: دغدغه مردم این است که آیا دولت باز هم مشغول کار‌های نمایشی می‌شود؟نقد به اظهارات مطرح شده نامزدها در مناظره؛

جلیلی در واکنش به سخنان برخی کاندیدا‌ها گفت: مهم‌تر از تحریم بهانه تحریم است که می‌خواهند ناکارآمدی‌های خودشان را گردن تحریم بیندازند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه حداقل فهم در مناسبات جهانی را ندارند، دوستان منتظر آمدن بایدن بودند.

او ادامه داد: باید به مردم بگوییم برای تحریم چه برنامه‌ای داریم.

جلیلی گفت: برای بی اثر کردن تحریم باید برنامه داشته باشیم تا دشمن پشیمان شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اقتصاد ما نباید معطل سه کشور شود، گفت: افزایش قیمت دلار به ۳۰ هزار تومان قابل انکار نیست.

جلیلی گفت: رئیس جمهور باید فهم داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه برجام را مانند چک بلا محل، معرفی کرد.
 
نیمه دوم مناظره انتخاباتی؛
 
جلیلی در نیمه دوم مناظره به سوال: «راهکار شما برای اصلاح دیوان سالاری اداری در زمینه کسب و کار؟» پاسخ داد.

او با بیان اینکه امکان تعامل گسترده و سازنده به ویژه در روابط اقتصادی با جهان وجود دارد، گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیارد دلار مبادله تجاری با عراق داریم که ۱۰ میلیارد دلار آن مربوط به بخش خصوصی است و دولت در ۲ میلیارد دلاری که بر عهده دارد دچار مشکل است.

جلیلی ادامه داد: با قاطعیت عرض می‌کنم امضای کنوانسیون‌ها هیچ فایده‌ای برای کشور ندارد و حاضرم در این زمینه مناظره کنم.

او گفت: خود FATF تاکید می‌کند که اگر یک مورد را انجام دادید، باید مورد دوم را طرح کنم.

جلیلی بیان کرد: نباید هر بار از سرمایه ملت چیزی را هزینه کنیم، کسی می‌تواند این امور را پیش ببرد که هم به مسائل جهانی اشراف داشته باشد و هم به مسائل داخلی.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهور هم باید به مسائل جهانی واقف باشد و هم از ظرفیت داخل اطلاع داشته باشد، افزود: باید برای سیاست خارجه ماموریت تعریف شود و گرنه یک بهانه کافی است تا کار انجام نشود. هیچ بهانه‌ای از قبیل اینکه چه کسی در آمریکا انتخاب شد یا چه اتفاقی رخ داد نباید مانع پیشرفت شود.


نقد سخنان سایر کاندیداها؛

جلیلی بیان کرد: صحبت‌های آقای همتی جابجا کردن مرز‌های ادبیات است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به آقای همتی گفت: ۳۹ بند از ۴۱ بند FATF اجرا شده است. شما حتی این را هم نمی‌دانید؟!

او ادامه داد: وقتی از بیکاری و گرانی صحبت می‌شود نگاه مان به آینده، نگاه فرصت محور است. باید از قبل برنامه‌ها و بررسی‌ها انجام شده باشد. روستا‌های ما باید سلول جهش کشور باشند.

جلیلی تاکید کرد: اگر صحبت از جهش می‌کنیم باید برای تک تک دستگاه‌ها برنامه تعریف شود.


جمع بندی سخنان نامزدها در پایان مناظره سوم؛

سعید جلیلی در جمع بندی سخنان خود گفت: ما ۸ سال است که سایه به سایه در حد توانمان مسائل کشور را دنبال کرده ایم. کارنامه ما امروز روشن است. در همه موضوعات سعی کرده ایم که یک برنامه قابل اجرا برای حل مشکلات بنویسیم.
 
او افزود: رویکرد‌هایی که مشکلات را به دیگران ربط دهد و منتظر دیگران باشد به نتیجه نمی‌رسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: خدایا تو شاهدی آنچه از جانب ما صورت گرفت تلاشی برای رسیدن به قدرت نبود. امروز ما در محضر خدا، امام و شهدا صادقانه آنچه را که به آن رسیده‌ایم که می‌تواند برای آینده مردم مفید باشد ارائه می‌کنیم.

.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °