زاکانی: پول‌های ناحق را از حلقوم مفسدان بیرون می‌کشم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
سومین مناظره انتخاباتی؛
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: پول‌های ناحق را از حلقوم مفسدان بیرون می‌کشیم و به مردم بازمی‌گردانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۲۲ خرداد) در سومین و آخرین مناظره انتخاباتی با موضوع «دغدغه‌های مردم» درخصوص راهکار شما در مقابله با تورم، عدالت، رکورد، مقابله با فساد، یارانه‌ها و اشتغال چیست؟ گفت: امروز ام‌المسائل کشور گرانی و تورم است؛ به ویژه در حوزه خوراک و پوشاک که مردم را بیچاره کرده است. سال ۱۳۹۰ تورم حدود ۱۹ درصد بود که در سال جاری تورم نقطه به نقطه به ۵۲ درصد و تورم میانیگن سالانه به ۳۸ درصد رسیده است.

وی بیان کرد: حجم نقدینگی از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۳۵۰۰ هزار میلیارد تومان در حال حاضر رسیده و ۶ برابر شده و پایه پولی هم دو برابر شده که آقای همتی باید پاسخگو باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: حتما در کوتاه مدت با کنترل نرخ ارز و اصلاح نرخ سود بانکی و اصلاح ناترازی بانک‌ها و هدایت نقدینگی به سمت تولید، در سال اول نرخ تورم را به نصف رقم موجود می‌رسانیم.

زاکانی گفت: وضعیت مفاسد در کشور نامناسب است؛ همواره سعی‌ام این بوده که با گردن‌کلفت‌ها درگیر شوم و غیر از این هم راه چاره ای نیست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: معتقدم باید ریشه فساد را خشک کرد و به مردم وعده می‌دهم که در «دولت اقدام و اصلاح» ریشه فساد را خشک کنیم.

زاکانی گفت: شبکه‌های شکل گرفته فساد در دولت، مجلس و قوه قضائیه را می‌شناسم و با کمک مردم این را خشک می‌کنم.

وی افزود: در حوزه خصوصی‌سازی، واگذاری‌های ناحقی صورت گرفته که یک قلم آن، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان را به سه برادر واگذار کرده‌اند! واگذاری‌های ناحق را از حلقوم مفسدان بیرون می‌کشیم و به مردم بازمی‌گردانیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ساماندهی یارانه‌های پنهان دیگر برنامه ماست؛ ۶۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در سال ۹۷ توسط سازمان برنامه و بودجه اعلام شد که حتما این یارانه را سامان خواهیم داد.

زاکانی بیان کرد: ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار شغل را به تدریج ایجاد خواهیم کرد و در سال اول ۵۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در چهار سال، ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی خواهیم ساخت که یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از آنها، مسکن حمایتی و برای زوج‌های جوان خواهد بود.

 

نقد به اظهارات مطرح شده در مناظره؛

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مردم عزیز ایران، علت مشکلات سه «نون» است که «نان» را از سفره شما بیرون برده است؛ ندانستن، نخواستن و نتوانستن! مظهر تام و تمام این هم دولت آقای روحانی و بعضی کسانی است که در این دولت کار کرده‌اند.

زاکانی گفت: اگر پینوکیویی در عالم واقع پیدا می‌شد، باید دماغش چند دور، دور زمین می‌چرخید که مصداق آن، برخی کسانی است که مسئولیت داشته‌اند.

وی افزود: آقای همتی آبان ۹۸ گفت نرخ بنزین ۴ واحد درصد در سال بر روی تورم تاثیر دارد و مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ بعدا گفت مخالف افزایش قیمت بنزین بودم و این را بدترین اقدام می‌دانستم! چرا دروغ می‌گویید؟!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نامه رسمی همتی موجود است که با امضای وی ۳۱ شهریور ۹۸ درخواست کرده قیمت بنزنین ۵ هزار تومان و قیمت نفت گاز یک‌هزار تومان شود تا کسری بودجه دولت جبران شود؛ حالا چرا دروغ می‌گویید؟!

زاکانی افزود: شما (همتی) اسرار مملکت را به صندوق بین‌المللی پول داده‌اید؛ این بزرگترین خیانت است که میزان ذخایر در دسترس و غیرقابل دسترس را گفته‌اید.

وی بیان کرد: بی کفایتی از این بالاتر که رئیس جمهور می‌گوید صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین گران شده است؟!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی را از مجلس بیرون کرده‌ایم، الان رفته و ماهانه ۸۵ میلیون تومان از بیمه سرمد حقق گرفته؛ آقای همتی چه کسی باید جواب این را بدهد؟!

زاکانی افزود: دلار نجومی، سکه نجومی، حقوق نجومی، اختلاس نجومی و امثالهم را در این دولت دیدیم. مگر اینجا کهکشان راه شیری است که همه چیز نجومی است؟ علاوه بر حقوق نجومی، حالا پررویی نجومی هم داریم!

نیمه دوم مناظره انتخاباتی؛ 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره «بی‌اثر کردن تحریم‌ها» گفت: نخستین کاری که ما انجام می‌دهیم این است که رویکرد غلط دولت کنونی را تغییر می‌دهیم؛ برای این هدف، به ظرفیت‌های داخلی تکیه می‌زنیم و از همه فرصت‌های منطقه ای و جهانی استفاده می‌کنیم.

زاکانی بیان کرد: با توجه به تولید داخل، کشور را از تحریم دور می‌کنیم.

وی خطاب به آقای همتی گفت: آقای روحانی، چون اقتصاد بلد نبود شما را گذاشت رئیس کل بانک مرکزی و فاجعه آفرید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت فعلی با توهین کار خود را پیش می‌برد.

زاکانی گفت: آمده‌ام فریاد اعتراض مردمی باشم که گرانی را تحمل می‌کند تا عده‌ای نورچشمی اقدام به واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی کنند.

نقد به سخنان دیگر نامزدها؛

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امام علی (ع) فرمودند حکومت امانت است و طعمه نیست. امام راحل هم فرمودند اگر دنبال منافع خودمان باشیم فرقی با طاغوت نداریم. 

وی افزود: اگر انقلاب اسلامی نبود هیچکدام از ما‌ها اینجا نبودیم و الان در جایی بودیم که تناسبی با شرایط امروز ما نداشت؛ بنابراین حق نداریم مثل سناتور‌ها کنار هم بشینیم و حرف‌های کلی و بی‌برنامه بزنیم، در استخر‌های آنها شنا کنیم و در فضای آنها زندگی کنیم.

زاکانی گفت: مردم ایران ما به لطف خدا ریشه دروغ و فساد را ریشه‌کن خواهیم کرد؛ گفتم ۱۲۰۰ میلیارد تومان در پایان سال ۹۸ و در یک زمان غیرقانونی از بانک مرکزی به بانک پاسارگاد منتقل شد، آقای همتی انکار کرد، اما آقای دژپسند تأیید کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: این دولت عامدانه این رفتارها را می‌کند؛ جنگ اقتصادی را به جُنگ شادی تبدیل کردند و صبح جمعه به ریش مردم خندیدند. آقای رئیس جمهور با ماشین خارجی به کارخانه خودروساز داخلی رفت و برخی هم با کفش به چادر زلزله‌زدگان وارد شدند!

وی افزود: باید دست به دست هم دهیم تا ریشه این قبیل ناکارآمدی‌ها را بخشکانیم و با جریانی که 40 سال است مثل یک اختاپوس بر سر کشور خیمه زده کنار زده شود.

جمع‌بندی مطالب؛

زاکانی در پایان سومین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مردم؛ همه با هم علیه غارتگران قیام کنیم. سر ما را عده‌ای از مسئولان کلاه گذاشته‌اند، بنابراین با شناخت آنها باید علیه‌شان قیام کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در دولت اقدام و اصلاح، شایسته‌سالاری را در این کشور احیا خواهم کرد.

وی افزود: فقر مطلق را یک ساله ریشه‌کن خواهیم کرد، نظارت بر مسئولان را نهادینه و نظام‌مند خواهیم کرد، روستا‌ها را آباد و زمینه مهاجرت معکوس را فراهم می‌کنیم.

زاکانی ادامه داد: اگر مسئولیت را در دست بگیریم، ابربدهکاران بانکی را آزاد نمی‌گذاریم؛ گردش مدیران را کنار می‌گذاریم و گردش نخبگان را جایگزین آن خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم را تحقیر نمی‌کنیم و قدر دانشمندان خود را خواهیم دانست؛ دییپلماسی اقتصادی را با قدرت دنبال خواهیم کرد.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۳۰.۷۹°