واکسیناسیون با واکسن های داخلی کرونا از هفته بعد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: بررسی آخرین نتایج فاز دوم واکسن ایرانی به زودی به اتمام خواهد رسید و در صورت اخذ گواهی، مجوز مصرف اضطراری در سطح کشور تا هفته بعد صادر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا رئیسی در برنامه تیتر امشب با اعلام ادامه روند نزولی شیوع کرونا در کشور گفت:، اما در استان‌های جنوبی و شرقی درگیری‌هایی از نظر بیماری و عدم مشاهده روند نزولی وجود دارد. روند نزولی در برخی از این استان‌ها متوقف و یا افزایشی شده است.

به گفته او بیماری در در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان بیشترین درگیری را دارد و استان بوشهر، خوزستان هم پتانسیل خیز مجدد را دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: باید با دقت و قدرت بیشتری پروتکل‌ها رعایت شوند و نظارت‌ها دقیق‌تر شوند تا مبادا روند نزولی کنونی متوقف شده و دچار موج بعدی کرونا شویم.

رئیسی ادامه داد: ۱۶.۸ میلیون دزُ از سبد کواکس خریداری کرده بودیم که تاکنون مقدار کمی از آن به دست ما رسیده است و با توجه به قرارداد‌های دیگر با کشور‌های مختلف تاکنون حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تا واکسن وارد کشور کرده ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: امروز تا فردا بررسی آخرین نتایج فاز دوم واکسن ایرانی به اتمام خواهد رسید و کمیته‌های ناظر نتیجه را اعلام می‌کنند و در صورتی که موفق به اخذ گواهی شویم مجوز مصرف اضطراری در سطح کشور صادر خواهد شد و از این به بعد می‌توانیم از واکسن داخلی استفاده کنیم.

او ادامه داد:افرادی که که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند نگران دُز دوم نباشند، این هفته یا هفته آینده تزریق دُز دوم را انجام خواهیم داد؛ پس از آنکه تعداد قابل توجهی واکسن داخلی و خارجی در تیرماه به دستمان برسد تلاش می‌کنیم روند واکسیناسیون و اعلام گروه‌های سنی را داشته باشیم.

او ادامه داد: در هفته آینده بحث ورود واکسن داخلی به مرحله تزریق را خواهیم داشت تا بتوانیم در این حوزه پاسخگو باشیم.

رئیسی با بیان اینکه هموطنان عزیزمان در سنین ۷۰ سال به بالا در کشور واکسینه شده‌اند، ابراز داشت: بنا بود واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال را هم بلافاصله آغاز کنیم که با بدقولی‌ها در تحویل واکسن کرونا مواجه شدیم و واکسیناسیون این عزیزان معلق مانده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °