عراقچی: فکر نمی‌کنم این هفته در وین به جمع‎بندی برسیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۰۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
معاون وزیر امور خارجه گفت: با وضعیت پیچیده‌ای مواجه هستیم به این دلیل که هم بازگشت آمریکا به برجام یکسری مسائل فنی، حقوقی و سیاسی دارد و هم راستی آزمایی اقدامات آمریکا.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "عباس عراقچی" معاون وزیر امور خارجه و سرپرست هیات ایرانی در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین پس از نشست امروز (شنبه)کمیسیون مشترک،گفت: بلافاصله پس از کمیسیون مشترک، جلسات کارشناسی آغاز شد و ظرف روز‌های آینده نیز مذاکرات ادامه خواهد داشت تا به جمع بندی دست یابیم و تصویر تقریبا کاملی را از یک توافق نهایی داشته باشیم.
 
او گفت: ما به دنبال دستیابی به یک توافق مطلوب و خوب برای جمهوری اسلامی ایران هستیم و در این مسیر نه عجله داریم و نه وقت را تلف می‌کنیم. مهم این است که در هر گونه توافق اصول و شاخص‌های جمهوری ایران در آن رعایت شده باشد.

عراقچی افزود: با وضعیت پیچیده‌ای مواجه هستیم به این دلیل که هم بازگشت آمریکا به برجام یکسری مسائل فنی، حقوقی و سیاسی دارد و هم راستی آزمایی اقدامات آمریکا. انتخابات هیچ ارتباطی با مذاکرات ما ندارد. برای ما آن‌چه ملاک است این است که در مسیر تحقق خواسته‌های ایران حرکت کنیم.

عراقچی با بیان اینکه بدون رسیدن به خواسته‌های اصلی توافق نخواهیم کرد، گفت: الان زمان تصمیم گیری طرف‌های مقابل است. ما قبلا تصمیمات سخت خود را گرفته ایم و در برجام ماندیم. آمادگی داریم مذاکرات را تا جاییکه آن‌ها بتوانند به تصمیم برسند، ادامه دهیم.

عراقچی افزود: جمهوری اسلامی ایران بدون رسیدن به خواسته‌های اصلی خود، توافق نخواهد کرد.
برچسب ها: برجام ، عراقچی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °