حضور کاروان پارالمپیک ایران در توکیو با ۵۹ ورزشکار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۱۱۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
نشست خبری هادی رضایی، سرپرست کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، امروز برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرپرست کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در این نشست به سوالات اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت کاروان، رشته‌های اعزامی و بودجه پاسخ داد.

هادی رضایی گفت: در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در مجموع ۵۹ ورزشکار به این شرح به این رقات‌ها اعزام می‌شوند.

پاراوزنه برداری: ۶ ورزشکار – ۲ نفر کادر فنی؛ پارا دو ومیدانی: ۱۴ ورزشکار (۱۳ آقا- یک خانم) – ۳ نفر کادر فنی؛ پارا تیراندازی با کمان: ۶ ورزشکار (۵ آقا – یک خانم) ۳ نفر کادر فنی؛ والیبال نشسته: ۱۲ ورزشکار – ۲ نفرکادر فنی؛ جودو: ۲ ورزشکار – ۲ نفر کادر فنی؛ پارا تیراندازی: ۳ ورزشکار (۳ خانم) – ۲ نفر کادر فنی؛ پارا قایقرانی: ۲ ورزشکار (یک خانم – یک آقا) – یک نفر کادر فنی؛ بسکتبال با ویلچر: ۱۲ ورزشکار – ۲ نفر کادر فنی؛ پاراتکواندو: ۳ ورزشکار (۲ آقا – یک خانم) – ۲ نفر کادر فنی.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های توکیو افزود: کادر همراهان اعزامی به بازی‌های پارالمپیک متشکل از ۵ نفر شامل محمود خسروی وفا و محمد تابع رئیس و دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، غلامرضا نوروزی سرپرست تیم پزشکی، بنده به عنوان سرپرست کاروان و علی فرجی معاون کاروان خواهد بود. همچنین ۱۶ نفر هم در قالب همراهان در ترکیب کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو حضور دارند و برای این دوره بازی‌ها ۱۷ نفر هم به عنوان نماینده رسانه معرفی شده اند.

وی افزود: در رشته دوچرخه سواری هنوز کسب سهمیه نشده و تنها MQS توسط ورزشکار به دست آمده و منتظر استعلام از فدراسیون جهانی دوچرخه سواری هستیم و چنانچه پاسخ استعلام مثبت و شرایط نفر مورد نظر با سیاست‌های کمیته یکسان بود، اعزام صورت خواهد گرفت.

رضایی در خصوص مراسم رژه گفت: در خصوص شرایط مراسم افتتاحیه استعلام کرده ایم و منتظر پاسخ از کمیته بین المللی پارالمپیک هستیم. یک خانم و یک آقا نیز به عنوان پرچمدار انتخاب خواهند شد که اسامی نهایی آن‌ها در نشست آتی جلسه هیات رئیسه اعلام می‌شود.

سرپرست کاروان افزود: با توجه به پیش رو بودن بازی‌های پارالمپیک و طبق نظر مساعد آقای نوبخت، مقرر بود که ۶۰ درصد از بودجه تخصیصی به کمیته ملی پارالمپیک در سه ماه نخست سال پرداخت شود تا مقدمات اعزام کاروان اعم از تهیه تجهیزات، رزرو هتل و بلیط به خوبی انجام شود، اما تاکنون از ۱۱۷ میلیارد بودجه مصوب تنها ۶ درصد یا معادل ۶ میلیارد آن طی دو ماه نخست سال پرداخت شده است و بیم آن می‌رود که با این تاخیر در پرداخت، اعزام کاروان با مشکلات اساسی روبرو شود و امیدواریم که در روز‌های آینده پرداخت‌ها براساس برنامه انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °