کنترل قیمت ها با احیای تعاونی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۱۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطعا قیمت اقلام اساسی با احیای مجدد تعاونی‌های شهر و روستا و با نظارت صحیح و همچنین با واریز ۴۰ هزار تومان بن کالا برای ۶۹ میلیون نفر از جمعیت کشور کنترل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علیرضا زاکانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت پیروزی در انتخابات چه برنامه‌ای برای کنترل قیمت اقلام اساسی که در این ماه‌ها چندین بار افزایش قیمت داشته است، دارید؟ افزود: این موضوع به چند جهت قابل کنترل است و زیرساخت‌هایی می‌خواهد که در دهه‌های گذشته وجود داشت، اما در سال ۸۱ بخش عمده‌ای از آن جمع شد و دولت امسال هم بخش دیگری از آن را جمع کرد.
وی گفت: ۱۲ هزار تعاونی شهر و روستا امکانات و شرایطی را فراهم می‌آورد که می‌توان از تولید تا مصرف، کالا‌ها را کنترل کرد تا بدون هیچ واسطه‌ای در اختیار مصرف کننده قرار گیرد و تولید کننده هم حمایت شود و با احیای این زیرساخت بخش زیادی از مشکلات حل خواهد شد.
زاکانی با اشاره به اینکه با نظارت صحیح و با دقت در نحوه توزیع امکانات در کشور بخش دیگری از این معضل حل خواهد شد؟ گفت: برنامه بعدی ما واریز بن کالا به میزان ۴۰ هزار تومان برای ۶۹ میلیون نفر است که این مبلغ در کارت هوشمند خانواده شارژ می‌شود و از طریق این مبلغ کف نیاز‌های خانواده تامین خواهد شد و ما شرایط را به سمتی خواهیم برد که تناقض‌هایی که اکنون در رسیدن اقلام ضروری به مردم وجود دارد، محدود خواهد شد.
زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما قادرید کالا‌هایی را که چندین بار در یکی دو سال اخیر افزایش قیمت داشته است به قیمت سابق برگردانید؟ افزود: مشکل کشور ما ۳ "نه" است "نخواستن، نتوانستن و ندانستن" که نان را از سفره مردم درآورده است.
وی گفت: دولت اقدام و اصلاح، چون بر عقل جمعی نخبگان تکیه می‌کند پس می‌داند و این دولت می‌تواند، چون به پشتوانه مردم عمل خواهد کرد و این دولت می‌خواهد، چون اراده کرده است اختاپوس هفت سر فساد را در کشور ریشه کن کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °