جلیلی: فرصت‌های کشور نباید معطل موضوعات مختلف باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۹۱۳۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید فرصت‌های هر روستا و شهر شناخته شود، چون جهش ایران بدون جهش استان‌ها و مناطق کشور ممکن نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سعید جلیلی روز شنبه در برنامه انتخاباتی ویژه استان قزوین، افزود: به شهدای والام مقام این استان، رییس جمهور شهید محمدعلی رجایی و شهید عباس بابایی و حسین لشگری، به شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم شهید محمد رضایی، حجت اسدی و حمید سیاهکالی سلام می‌فرستم.

وی اضافه کرد: همچنین به روح عزیز ملت ایران و سردار آزادگان سید علی اکبر ابوترابی درود می‌فرستم، قزوین دیار عالمان بزرگ از ملا محمدتقی برغانی شهید ثالث تا علامه سیدابوالحسن رفیعی و آیت الله زرآبادی، سید ابوتراب ابوترابی و آیت الله موسوی شالی بوده است.

جلیلی با بیان اینکه استان قزوین امروز یک استان بسیار ارزشمند است، افزود: وجود تمام امامزادگان و مقبره امامزادگان واجب التعظیمی، چون امامزاده حسین و امامزاده اسماعیل و چهار نبی الهی، استان قزوین را به تعبیری به چهارمین حرم اهل بیت در کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: استان قزوین، سرزمین پرورش ادبای شاخصی، چون واعظ و عارف قزوینی و سید اشرف الدین حسینی معروف به نسیم شمال و علامه دهخدا بوده و نقش بی بدیلی در غنی سازی فرهنگ و هنر این مرز و بوم داشته و مهد هنر و خوشنویسی کشور است.

جلیلی با بیان اینکه مردم عزیز قزوین امروز در آستانه یک انتخاب بزرگ قرار داریم و به چهار سال آینده کشور و پیشرفت و ادامه مسیر آن می‌توان نگاه‌های مختلفی داشت، افزود: یک نگاه این است که کشور را فقط بخواهیم به شکل روزمره اداره کنیم و حداکثر چند مشکل آن را حل کنیم که فکر می‌کنیم نگاه درستی نیست.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: ما در هشت سال گذشت در دولت سایه تلاش کردیم استان به استان، شهر به شهر و رستا به روستا را سفر کرده و با مردم صحبت کنیم.

جلیلی خاطر نشان ساخت: ما از سفر‌های متعدد از گفتگو با استادان، دانشجویان، کشاورزان و بازدید از واحد‌های صنعتی و تولیدی به یک جمع بندی رسیده ایم که از نظر ما کاملا قابل دفاع است و اعلام کرده ایم برای این جمع بندی حاضریم با هرکسی که آن را قبول ندارد مناظره کنیم، معتقدیم از این جمع بندی به خوبی می‌شود دفاع کرد.

وی در تشریح این جمع بندی، گفت: اینکه امروز ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور می‌تواند یک جهش بزرگ در چهار سال آینده پیدا کند که لازمه آن یک جهاد بزرگ و تلاش سترگ همگانی است.

جلیلی خاطر نشان ساخت: بار اصلی این جهاد بزرگ باید بر روی دوش مسوولانی باشد که به این جهاد و جهش باور داشته باشند، هرچقدر مسوولان بیشتر شانه زیر بار مسوولیت بدهند فشار از روی دوش مردم بیشتر برداشته می‌شود.

وی گفت: مردم قزوین، ما فکر می‌کنیم در چهار سال آینده نباید کشور معطل بماند و فرصت‌های کشور نباید معطل موضوعات مختلف باشد، توانمندی‌های مختلفی که امروز جوانان، متخصصان و نخبگان ما در جای جای ایرانی اسلامی از جمله در استان قزوین دارند می‌تواند کشورا به یک جهش شایسته آن برساند.

این کاندیدا گفت: لازمه این امر، آن است که خود مردم در این زمینه پیشگام و مطالبه گر باشند و خود مردم هر شهر و روستا توانمندی‌های آن استان را فهرست کنند و سند پیشرفت آن را بنویسند و از دولت مطالبه کنند، توانمندی‌های که مورد غفلت واقع شده است، فرصت‌هایی که با برنامه ریزی می‌توانند جهش و ارتقا پیدا کنند.

وی افزود: مردم عزیز استان قزوین این امر ممکن است، اما برنامه می‌خواهد و در کنار برنامه اراده و باور لازم دارد، کار و جهش بزرگ محتاج مردان بزرگ است.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: استان شما چنین مردانی را در طول تاریخ انقلاب به ملت معرفی کرده است، رجایی ها، ابوترابی‌ها و لشگری‌ها فرصت‌های ارزشمندی بوده اند که نشان دادند می‌توان کار‌های بزرگ کرد، شخصیت‌های بسیار بزرگی که نشان دادند می‌توان کار‌های بزرگی را به سرانجام رساند.

وی گفت: مردم قزوین، ما معتقد هستیم امروز هم مردانی در گوشه و کنار کشور وجود دارند و باید شناخته و معرفی شوند و شما می‌توانید در این زمینه گام بردارید، شما که چنین شخصیت‌های بزرگی در انقلاب داشته اید باید این افراد را بشناسید و بشناسانید.

جلیلی ادامه داد: مردم قزوین، کار بزرگ با نمایش صورت نمی‌گیرد، جهش بزرگ محتاج کار واقعی نه نمایشی است و کار واقعی، محتاج مردانی است که بی ادعا و بدون دغدغه دیده شدن در گوشه و کنار کشور مشغول زحمت و مجاهدت هستند و در بخش‌های مختلف در دولت، در عرصه‌های خصوصی، در زمینه کشاورزی و صنعت تلاش‌های ارزشمندی انجام می‌دهند.

وی گفت: این نگاه ها، رفتار‌ها و کردار‌هایی که نتیجه آن مثبت و جهش کشور است باید دیده شود و عاملان آن باید تقدیر و معرفی شوند و مردم نقش بزرگی در معرفی آن‌ها دارند.

جلیلی با بیان اینکه استان قزوین امروز فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد، گفت: فرصت کشاورزی، استقرار صنایع مختلف، فرصت ترانزیت و قرارگرفتن در چهار راه ارتباطی شرق به غرب و شمال و جنوب کشور و فرصت گردشگری و میراث فرهنگی همه این‌ها فرصت‌های ارزشمندی است که باید از آن‌ها به بهترین شکل استفاده شود.

این کاندیدا گفت: مردم استان قزوین ما فکر می‌کنیم وقتی از جهش ایران صحبت می‌کنیم جهش ایران بدون جهش تک تک شهر‌ها و روستا‌ها ممکن نیست و اگر در این زمینه صحبت می‌کنیم باید هر روستای ما یک سلول جهش کشور باشد و هر شهر ما باید به بهترین شکل فرصت‌های آن شناخته و مدیریت بشود و ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: اگر از جهش ایران صحبت می‌کنیم جهش ایران بدون جهش استان قزوین ممکن نیست که باید به آن توجه جدی داشت.

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۲۹.۹۹°