همتی: استقلال بانک مرکزی را به رسمیت خواهم شناخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۹۱۳۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه آگاهانه شبکه خبر به تشریح برنامه خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالناصر همتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت پیروزی در انتخابات میزان تورم را در سال اول چقدر کاهش خواهید داد گفت: نرخ تورم در کشور ما به دو عامل جدی وابسته است، نخست ساختار اقتصادی ما تورم زا است و باید اصلاح شود و راه حل آن نیز مشخصا به رابطه سیاست‌های مالی و سیاست‌های پولی و مشکل کسری بودجه و رابطه دولت با بانک مرکزی مربوط می‌شود.

همتی عامل دیگر تورم را موضوع تحریم دانست و گفت: در صورت پیروزی در انتخابات یکی از الویت‌های دولت او تلاس برای برداشته شدن تحریم‌ها خواهد بود تا مسیر تورم تغییر کند.

وی ادامه داد: پیش بینی ما اینست که دامنه تورم در ۴ سال آینده در کشور ما بین ۸ الی ۱۲ درصد باشد.
همتی همچنین گفت: قول می‌دهم در صورت پیروزی در انتخابات استقلال بانک مرکزی را به رسمیت خوانهم شناخت.
 

دولت نباید در امور اقتصادی دخالت کند
آقای همتی یکی از دلایل گرانی و گرانفروشی‌های غیر معقول در کشور را توزیع نادرست عنوان کرد و گفت:اگر ما بتوانیم مشکل توزیع را حل کنیم موضوع گرانفروشی حل خواهد شد.
 

همتی: تمرکز من برای ایجاد اشتغال در کشور، بیشتر بر روی استارت آپ‌ها خواهد بود
آقای همتی در بیان راهکار‌ها و میزان کاهش نرخ بیکاری در دولت او در صورت پیروزی در انتخابات گفت: ما باید تولید پایدار و رشد اقتصادی ایجاد کنیم و با فراهم کردن بستری مناسب برای ارائه خدمات گردشگری بتوانیم بخشی زا نرخ بیکاری کشور را از این طریق حل کنیم.
وی ادامه داد: استارت آپ‌ها و فین تِک‌ها می‌توانند هجم عظیمی از اشتغال در کشور ایجاد کنند و تمرکز من در دولت آینده در صورت پیروزی بیشتر بر روی این گروه خواهد بود.
 
 
همتی: ساخت واحد‌های مسکونی اجاره‌ای از برنامه‌های آینده دولت من در صورت پیروزی خواهد بود
آقای همتی گفت: علت اصلی گرانی مسکن بالا رفتن قیمت زمین است که دولت می‌تواند از اراضی تحت اخیاری که دارد و با کمک سازندگان بخش خصوصی کمک کند تا قیمت مسکن کاهش یابد.
 
 
متن کامل سخنان عبدالناصر همتی در شبکه خبر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۰.۹۹°