تولید واکسن "ایران برکت" به ۳ میلیون دز رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۱۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: با آغاز تولید واکسن " کووایران برکت" از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دُز واکسن تولید شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر سیدرضا مظهری با تاکید بر روند مناسب تولید واکسن "کوو ایران برکت" گفت: با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دز واکسن تولید شده است و از تیر با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه ۱۱ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

وی اظهار داشت: واکسن‌های تولیدی به محض صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استفاده عموم آماده سازی می‌شوند.

مظهری تاکید کرد: در تیر امسال با راه اندازی خط تولید جدید، تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا به ۱۱ میلیون دز در ماه خواهد رسید، به عبارتی این محصول فناورانه هفته‌ای حدود سه میلیون دُز تولید خواهد شد.

تامین بخش عمد‌های از نیاز‌های فعلی با واکسن ایرانی کرونا

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ظرفیت تامین بخش عمده نیاز‌های فعلی با واکسن ایرانی کرونا فراهم شده است و به محض اینکه وزارت بهداشت مجوز لازم را صادر کند، واکسن داخلی آماده تزریق به هموطنان است.

آقای مظهری افزود: محققان ایرانی با تمام توان تلاش کردند که نگرانی مردم در خصوص واکسن کرونا برطرف شود و آنان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شرایط موجود، مجوز استفاده اضطراری واکسن کوو ایران برکت را هرچه سریع‌تر صادر کند.

پایان تزریق دز اول واکسن ایران برکت به ۲۰ هزار داوطلب طی یک هفته آینده

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: پس از تزریق واکسن به ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب تهرانی و کرجی در روز‌های گذشته، پیش بینی می‌شود حدود یک هفته آینده همه ۹۵۰۰ داوطلب در چهار شهر بوشهر، مشهد، شیراز و اصفهان واکسن مرحله اول را دریافت کنند؛ بنابراین با این کار تمام ۲۰ هزار داوطلب، دز اول واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

مظهری با اشاره به اینکه تزریق دوز اول واکسن به داوطلبان در چهار شهر فوق چند روزی است که آغاز شده است، گفت: در این شهر‌ها ۹ هزار و ۵۰۰ داوطلب وارد این طرح مطالعاتی می‌شوند که تاکنون از این تعداد بیش ۴۵۰۰ داوطلب دز اول واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی، تعداد داوطلبان مرحله سوم آزمایش انسانی این واکسن را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب در شهر‌های تهران و کرج، دوز اول واکسن خود را دریافت کردند. از (۲۳ خرداد) دز دوم واکسن به داوطلبان در شهر تهران آغاز شد و در کرج هم به فاصله یک هفته بعد شروع خواهد شد.

دکتر مظهری افزود: تزریق دز دوم واکسن حدود ۲ هفته طول خواهد کشید و در این مدت تزریق دز دوم واکسن به داوطلبان تهرانی به پایان می‌رسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °