تاکید بر ادامه مقاومت با دولت جدید رژیم صهیونیستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۲۰۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
حماس با همه دولت‌های رژیم صهیونیستی مقابله می‌کند تا آرمان‌های ملت فلسطین برای دستیابی به آزادی تحقق پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فوزی برهوم، سخنگوی حماس در واکنش به انتخاب نفتالی بنت، گفت: با انتخاب جدید طبیعت و رفتار رژیم صهیونیستی تغییر نمی‌کند و حماس به مقاومت خود در برابر آن ادامه می‌دهد.

جنبش جهاد اسلامی در واکنش به روی کار آمدن کابینه جدید رژیم صهیونیستی اعلام کرد: دشمن صهیونیستی به دنبال خرید وقت بیشتر برای اشغال بخش‌های وسیع‌تری از اراضی فلسطین است.
 
یوسف حساینه عضو دفتر سیاسی این جنبش افزود: فلسطینیان امروز بیش از هر وقت دیگری لازم است از فرصت ایجاد شده پس از نبرد شمشیر قدس برای تشکیل مرجعیت ملی برای حمایت از حقوق و اصول ملی خود بهره ببرند.

کابینه ائتلافی شکننده جدید رژیم صهیونیستی از هشت حزب تشکیل شده و نخستین بار از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی است که کابینه ائتلافی تشکیل می‌شود.
 
براین اساس نفتالی بنت، رهبر حزب یمینا تا سال ۲۰۲۳ و پس از آن یائیر لاپید، رهبر حزب یش عتید نخست وزیری را بر عهده خواهند داشت. پس از رای کنست به کابینه جدید مخالفان نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی با حضور در خیابان‌ها، رفتن او را جشن گرفتند. مخالفان همچنین خواستار محاکمه و زندانی شدن نتانیاهو به اتهام فساد مالی شدند.

رئیس جمهور آمریکا نخستین کسی بود که با نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی تلفنی گفتگو و تاکید کرد: واشنگتن در حمایت از اسرائیل تزلزل نخواهد داشت. بایدن همچنین گفت دولت آمریکا کاملاً به همکاری با کابینه جدید متعهد است.

نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی نیز در جلسه رأی گیری برای کابینه اش از رئیس جمهور آمریکا به سبب حمایتش در عملیات نظامی اخیر در نوار غزه قدردانی کرد. بنت همچنین از تلاش برای عادی سازی روابط با کشور‌های عربی سخن گفت و احیای توافق هسته‌ای با ایران را اشتباه دانست.

اما نخست وزیر شکست خورده رژیم صهیونیستی گفت: تلاش خواهد کرد دولت جدید را سرنگون کند. نتانیاهو همچنین گفت: ایران از شکستش و روی کار آمدن دولتی ضعیف در اسرائیل خوشحال است.

کارشناس امور رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی گفت کابینه جدید چند بحران دارد.

اولین مورد توانایی کابینه در ایجاد ثبات سیاسی است. آنچه همین امروز عیان شد اینکه نتانیاهو و حلقه اطرافیانش اجازه نخواهند داد کابینه جدید آرامش داشته باشد بلکه ممکن است از طریق کنست مانع تراشی کنند. چالش بعدی اینکه این کابینه توافق سیاسی شکننده‌ای دارد. آنان در مسائل محوری مثل قدس و فلسطین هیچ توافقی ندارند و همین برایشان مشکل ساز خواهد بود. 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۵۹°    ۳۱.۷۹°