رئیسی: بخشی از درآمد نفت باید برای توسعه یافتگی خوزستان هزینه شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۲۲۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خوزستان دارای منابع سرشار است گفت: بخشی از درآمد حاصل از نفت باید در جهت توسعه یافتگی این استان هزینه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی سیمای خوزستان بیان کرد: تخصیص بخشی از درآمد حاصل از نفت به خوزستان در قانون نیز تعریف شده، اما به درستی عمل نشده است؛ طبق قانون باید ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه یافتگی خوزستان از محل حق آلایندگی صنایع به این استان پرداخت می‌شد، اما این مهم انجام نگرفت و همین عوامل باعث عقب ماندگی در این استان می‌شود.

وی با بیان اینکه آب در خوزستان وجود دارد، اما باید مدیریت شود افزود: در خوزستان معمولا کمبود آب وجود ندارد، اما باید با مدیریت صحیح آب، مانع از ایجاد مشکل در بخش آب این استان شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: برای دفع صحیح پساب‌های صنعتی در خوزستان باید برنامه ریزی شود تا این پساب‌ها برای محیط زیست ایجاد خطر نکند؛ می‌توان این پساب‌ها را دوباره بازیافت کرد تا مشکلی برای آب‌های زیر زمینی ایجاد نکنند و استفاده مجدد از این پساب‌ها انجام شود.

وی احیای مجدد تالاب‌ها را در خوزستان را از دیگر برنامه‌های مهم و اهداف دولت خود در خوزستان دانست.

رئیسی بیان کرد: معضل پدیده گرد و غبار از دیگر گله مندی من در خوزستان است که متاسفانه هنوز این مشکل در استان باقی مانده است؛ توجه به محیط زیست در خوزستان برای من بسیار اهمیت دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خوزستان را قطب کشاوزی کشور دانست و افزود: باید در خوزستان صنایع جانبی و تبدیلی در بخش کشاورزی فعال شود و برای این بخش ارزش افزوده ایجاد کرد؛ کشاورزی خوزستان باید در بخش صادرات پیشرو شود و می‌تواند با قدرت در این بخش فعالیت کند.

وی با بیان اینکه هم مرز بودن خوزستان با عراق یک امتیاز در بخش صادرات است گفت: می‌توان با ایجاد خط راه‌آهن بین خوزستان و عراق مسیر را برای صادرات بین این ۲ منطقه و کشور و زیارت زائران عتبات عالیات در عراق هموار کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر وروستا در ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °