می توان برای اشتغال بستر سازی کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۲۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
کارشناسان اشتغال با بررسی وضعیت اقتصادی و اشتغال جوانان کشور یکی از راههای برون رفت از معضل بیکاری را بستر سازی رشد تولید و اشتغال را مطرح کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "تازیکی" کارشناس اشتغال در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: دولت از طریق مداخلات توسعه‌ای که می‌تواند کسب و کار‌ها را رشد و توسعه دهد، بسترساز و زمینه ساز ایجاد اشتتغال است.

وی ادامه داد: یک نگاه این است که دولت فقط از طریق برخی ابزار‌های کلان مثل تسهیلات، بهبود فضای کسب و کار، سیاست‌های ارزی و سیاست‌های بین المللی می‌تواند فضا را برای کسب وکار‌ها فراهم کند، اما این به تنهایی کافی نیست بلکه امروزه برای توسعه اشتغال به سیاست‌های اختصاصی برای مداخلات توسعه‌ای در هر رسته از کسب وکار‌ها نیاز است.

"عزیزی" دیگر مهمان تیتر امشب نیز با بیان اینکه دولت مسئول ایجاد اشتغال درکشور است گفت: این به معنای استخدام افراد در دستگاه‌های دولتی نیست، بلکه نخست دولت باید برای حوزه اشتغال هدف گذاری کرده و از دستگاه‌های زیر مجموعه رییس جمهوری اشتغال مربوطه را مطالبه کند.
وی دربیان نحوه ایجاد اشتغال دردستگاه‌های مختلف دولتی نیز گفت: با شناسایی کمبود‌ها در حوزه‌های مختلف مانند حوزه مسکن و یا صنعت برق که با ورود علوم جدید امروزی نیاز به رشد و توسعه دارند و همچنین موارد دیگر دولت می‌تواند به ایجاد اشتغال وافزایش آن کمک کند.

عیسی زاده کارشناس اشتغال و دیگر مهمان برنامه نیز نقش اصلی برای ایجاد اشتغال درکشور را بر عهده بخش خصوصی دانست و گفت: دولت می‌تواند در زمینه ارائه آموزش‌های تخصصی و لازم و آماده سازی نیروی انسانی نقش بسیار مهمی ایفا کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°